Üniversiteye Sınavsız Giriş Dönemi Başlıyor

Bu haberi okuyunca inanamayacaksınız.Son zamanlarda gün geçmiyorki eğitim alanında yeni bir haber ortayaçıkmasın çıkmasın.Habere göre belli bir yaş sınırının üstündekilere sınavsız üniversiteye girme hakkı tanınacak.Ne derece faydalı olur bilinmez ama önümüzdeki öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılan taslak böyle diyor.

SİZDEN RİCAMIZ BİR İKİ KELİME DE OLSA BU HABERİ YORUMLAMANIZ.

Sponsorlu Bağlantılar
30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversiteBirkaç yıl sonra üniversitelerin öğrenci bulmakta zorlanacağını belirten YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Öncan, 30 yaş üstündekilere üniversiteye sınavsız giriş müjdesi verdi.

Özcan, “Son aşamaya gelen çalışma önümüzde öğretim dönemine yetiştirilecek” dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), devrim niteliğinde yönetmelik hazırladı. Son şekli verilmek üzere olan yönetmelikle 30 yaş üstündekilere sınavsız ikinci üniversite hakkı verilecek. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, birkaç yıl sonra üniversitelerin öğrenci bulmakta zorlanacağını belirtti.

Bunun önüne geçmek için çalışma yaptıklarını ifade eden Özcan, ikinci diploma almak isteyenlere fırsat sunacaklarını söyledi. YÖK Başkanı, 30 yaşını dolduran üniversite mezunlarının vakıf üniversitelerine sınavsız girebileceğini dile getirdi.

VAKIFLAR SICAK BAKIYOR

Devlet okullarındaki boş kontenjanlara da öğrenci alınacağını vurgulayan Özcan, “İstediği bölümde okumak isteyip de o fırsatı yakalayamamış pek çok kişi var. Bazı bölümler için genel yetenek sınavı yapılacak. Vakıf üniversiteleri de yönetmeliğe sıcak bakıyor. Uygulama önümüzdeki döneme yetişecek” dedi. YÖK Başkanı, yeni kurulacak üniversitelerle birlikte ‘boşta kalan öğrenci’ kavramının tarih olacağını da vurguladı.