Elginkan Vakfı Bursları

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Burs Veren Kurumlar

Okumanın çok zor olduğu bir dönemde hayırseverlerin kurduğu kurumlar, birtakım maddi imkânsızlıklardan dolayı eğitimde zorluklar yaşayan öğrencilerin ihtiyaçlarını bir nebzede olsa gidermeye çalışıyorlar.

Ülkemizde en pahalı alanlardan biri de hiç şüphesiz eğitimdir.Bu yüzden ülkemizde, harçlar, konaklama, yemek, ısınma ,eğitim masrafları derken ortaya çok kabarık bir fatura çıkıyor. Bu faturada maddi imkansızlığı bulunan aileleri zor duruma düşürüyor. Geçim derdiyle uğraşmaya çalışırken, birde üstüne böylesine bir yük binince aileler çözümü çocuklarını okula göndermemekte buluyor.

Eğitim ve okumanın çok zor şartlar altında gerçekleşmesinde dolayı bir çok öğrenci eğitimine maddi imkansızlıklardan dolayı ya ara veriyor ya da hiç okuyamıyor. Üniversite sınavına girecek öğrenciler bu yüzden sınavı kazanmadan telaşa kapılıyor. İkamet ettiği ilden farklı bir ile okumaya giden öğrencilerin şanslı olanları Devlet yurtlarında kalmayı hak kazanırken, bu şanstan nasiplenemeyenler ise kendini ya özel yurtlara atıyor ya da aynı okulda eğitim gören öğrencilerle ev tutmakta buluyor.

Bu yükleri gidermek için kurulan kurum ve kuruluşlardan biri de, Elginkan Vakfı Bursları’dır…

Elginkan Vakfı

Elinkan Topluluğu tarafından kurulan vakıf, ilk 2005 yılında üniversite öğrencilerine yönelik burs programını başlatmıştır. Vakıf, burs programı ile İTÜ, ODTÜ, EGE, İÜ ve Boğaziçi Üniversitelerinde lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vererek eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor. Vakıf, 2009-2010 öğretim yılında toplam 75 öğrenciye, 320 TL aylık olmak üzere 12 ay süreyle burs veriyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye www.elginkanvakfi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(9) Yorum

  mete mustafa koyun
  22 Ocak 2012 - 23:54

  merhaba ben lise son sınıf öğrencisiyim seneye 2 yıllık meslek yüksekokulunu okumayı düşünüyorum fakat maddi durumum iyi değil bana yardımcı olabilirmisiniz.

  YUNUS
  14 Ekim 2011 - 15:35

  Merhaba ben ODTU Petrol ve Doğalgaz mühendisliği 1. sınıftayım.Ankaradaki burs veren kuruluşların hemen hepsi burs yardımlarını Odtu ye veriyor ve Odtude bunları mülakatla dağıtıyor.Ama ben iki sene dir bu okuldayım bi yemek bursu bile alamadım.Ayrıca 503 lirada döneml,ik harç yatırıyorum.Bu yüzden aileme çok yük oluyorum.Yardım ederseniz duacınız olurum.Teşekkürler.

  sevda
  23 Eylül 2011 - 11:54

  merhaba ben haydi kızlar okula kampanyası ile okula kazandırılan yüzlerce kardelenden biriyim….su an istanbul üniversitesi eğitim fakültesinde okuyorum…..lise hayatımda hem çalıştım hem okuluma devam ettim…yalnız üniverstede eğitim masraflarımın artması sonucu okulumu devam ettirmekte çok güçlük cekiyorum ……vakfınızın bulunmş olduğu bursa çok ihtiyacım var …. bilgilerinize arz ederim…

  su
  15 Eylül 2011 - 12:59

  gerçekten ablamın bu bursa ihtiyacı var

  merve
  09 Eylül 2011 - 16:18

  ben boğaziçi matematik öğretmenlğine birincilikle girdim bursa ihtiyacım var lütfen cevap yazın

  zeynep
  30 Ağustos 2011 - 23:03

  bn yıldız teknık unıvesnde abım kocaelı unıverstsnde bıl muhendıslıgı okumaktyz..kardesmde bu yıl ıstanbul unıversts elektrk eloktrnk muhendslıgı kazandı.. bursa ıhtıyacmz var ucumzden bırıne bur vermk ıstyn olursa memnun oluruz..

  murat oyal
  20 Mayıs 2011 - 15:33

  Merhaba. Ben Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Meslek Yüksek Okulu’nda Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Yaşlı Bakımı programında okumaktayım. Babam emekli. Kardeşimde benimle birlikte Anadolu Üniversitesi Eczacılık fakültesinde okumakta. Ben saatlik ücret veren yerlerde çalışmaktayım. Çalıştığım için okulumda iyi bir başarı sergileyemiyorum. Maddi açıdan desteğe ihtiyacım var. Yardım ederseniz minnettar kalacağım.

  sadullah
  24 Eylül 2010 - 23:33

  mrb ben beykent ün. burslu kazandım maddi desteğe ihtiyacım var gereğini arz ederim teşekkürler.

  ersin onat
  02 Eylül 2010 - 15:54

  iyi günler ben iü cerrahpaşa tıp fakültesinde okuyorum.
  on kardeşiz ve bunlardan dokuzu okuyor. ailemin hepimizi okutmaya gücü yetmiyor. vakfınızın sitesine baktım ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs imkanı veriyorsunuz. şuan üç kardeş istanbulda üniversite okuyoruz. yardımlarınıza ihtiyacımız var..

  ilginiz için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir