Ramazan bayramına az bir süre kaldı. Doğal olarak bayramlarda yapılan harcamaların arttığı düşünüldüğünde bayram öncesinde kamu çalışanlarına ve emeklilere maaşlarının erken ödenip ödenmeyeceği konusu merak edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği üzere 2012 yılı Ramazan Bayramı 19 Ağustos Pazar günü başlayıp 3 gün sürecek.Tatil günleri şöyle;

Ramazan Bayramı 1. günü 19 Ağustos Pazar
Ramazan Bayramı 2. günü 20 Ağustos Pazartesi
Ramazan Bayramı 3. günü 21 Ağustos Salı

Bayram ay sonuna denk gelmediği için emeklilerin bayramdan önce maaş alma beklentileri bulunuyor.Bayram ihtiyaçları ve giderleri için Ramazan Bayramından önce maaş almayı isteyen emekliler için henüz resmi kurumlardan açıklama gelmedi.

Geçen yıl bayramdan önce emekli maaşlarını alan emekliler bu yılda aynı şekilde olmasını istiyor.Resmi açıklama yapıldığı takdirde buradan sizlere duyuracağız.

Güncelleme 14.08.2012 Salı

Emekliler Bayramdan Önce Maaşlarını Alacak!

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın toplantısı düzenleyen Bülent Arınç, SGK emeklilerinin maaşlarının Ramazan Bayramı’ndan dolayı erken verileceğini söyledi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ramazan Bayramı öncesinde 6 milyona yakın SSK emeklisinin maaşlarını alabileceklerini belirterek, “Emekli sicil numarasının son rakamı çift olanlar 16 Ağustos’ta, tek olanlar da 17 Ağustos’ta emekli aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerdir.” şeklinde konuştu.

Ramazan Bayramından Önce SGK Emekli Maaşları Ödenecek!

Bizi takip etmeye devam edin.