Kurban Bayramından Önce Emekliye Maaş Müjdesi

Her bayram emeklilerin, dul ve yetimlerin gözleri hükümetten gelecek kararda oluyor.Mutlu ve sevinçli bir bayram yaşamak için bayram öncesi maaşların yatmasını bekleyen emekliler, dullar ve yetimler 2012 Kurban Bayramından önce maaşlarını alabilecekler.Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç yaptığı açıklamada emekli, dul ve yetimlerin Kurban Bayramından bir hafta önce maaşlarını alabileceklerini söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Aynı zamanda Bülent Arınç”Arefe günü de tatil edildi. 29 Ekim’le birlikte tatil 6 gün oldu.”dedi.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yaklaşan Kurban Bayramı için alınan bazı kararları açıkladı. Arınç, Bakanlar Kurulu’nda alınan karar gereği arefe günü olan 24 Ekim Çarşamba günü yarım mesai yapılmayacağını, o gün izinli sayılacağını bildirdi. Emekli, dul ve yetim maaşlarının da bir hafta erken ödeneceğini söyleyen Arınç  otoyol, boğaz köprüleri ve toplu taşıma ücretlerinin de ücretsiz ya da indirimli olmasının karar bağlandığını belirtti.

Arınç, “Arefe günü de tatil edildi. 29 Ekim’le birlikte tatil 6 gün oldu.” diye ifade etti. Arınç, Arefe gününün tatil edilmesi ve 29 Ekim’le birlikte bayram tatilinin 6 gün olduğunu kaydetti. Arınç, emekli, dul ve yetimlerin maaşlarının bayram öncesi ödeneceğini bildirdi. Arınç, emekli, dul ve yetim aylıkları ödemelerinin de Kurban Bayramı’ndan takriben bir hafta öncesinde yapılacağını aktardı.