Sigorta Paranız Bankada Kalmasın!

Kredi çekenler çok iyi bilir fakat bilmeyenler için söylemek gerekirse; bankalardan kredi çekerken zorunlu olarak hayat sigortası yapılmaktadır. Kredi çekerken zorunlu olarak yaptırılan hayat sigortası parasını tekrar geri alabiliyorsunuz. Kredi çekerken bankalar tüketici uyarmıyor fakat erken biten krediden sonra yaptırdığınız hayat sigortası parasını geri alabiliyorsunuz.Paranız bankada kalmasın!

Sponsorlu Bağlantılar

Erken Kredi Kapatan Alıyor

Kredi çekerken hayat sigortalarının hesabı yıllık olarak hesaplanır. Eğer siz 6, 9, 18, 20 vs ay şeklide kredi taksitlendirmesi yaparsanız hayat sigortanız 12, 24, 36 aylık şeklinde hesaplanır. Örnek vermek gerekirse;
18 ay ödemeli kredi çektiniz. Bu durumda size yapılan hayat sigortası 24 ay şeklinde hesaplanır. Bu durumda 6 ay fazladan hayat sigortası yaptırmış oluyorsunuz. Krediniz bittiğinde bu fazladan ödediğiniz 6 aylık hayat sigortasını geri alabiliyorsunuz.

Aynı şey kredinizi erken kapattığınızda da geçerlidir. Bu durumda hayat sigortanızı geri istemeyi unutmayın. Tüketiciler Birliği Kurucu Başkanı Bülent Deniz, kredisini erken kapatanların hem faiz indirimden yararlanabildiğini hem de geri kalan günlerdeki hayat sigortası primlerini geri alabildiğini söyledi.