Bankalardan Hayat Sigortası Parasını Geri Alma!

Sponsorlu Bağlantılar

Sigorta Paranız Bankada Kalmasın!

Kredi çekenler çok iyi bilir fakat bilmeyenler için söylemek gerekirse; bankalardan kredi çekerken zorunlu olarak hayat sigortası yapılmaktadır. Kredi çekerken zorunlu olarak yaptırılan hayat sigortası parasını tekrar geri alabiliyorsunuz. Kredi çekerken bankalar tüketici uyarmıyor fakat erken biten krediden sonra yaptırdığınız hayat sigortası parasını geri alabiliyorsunuz.Paranız bankada kalmasın!

Erken Kredi Kapatan Alıyor

Kredi çekerken hayat sigortalarının hesabı yıllık olarak hesaplanır. Eğer siz 6, 9, 18, 20 vs ay şeklide kredi taksitlendirmesi yaparsanız hayat sigortanız 12, 24, 36 aylık şeklinde hesaplanır. Örnek vermek gerekirse;
18 ay ödemeli kredi çektiniz. Bu durumda size yapılan hayat sigortası 24 ay şeklinde hesaplanır. Bu durumda 6 ay fazladan hayat sigortası yaptırmış oluyorsunuz. Krediniz bittiğinde bu fazladan ödediğiniz 6 aylık hayat sigortasını geri alabiliyorsunuz.

Aynı şey kredinizi erken kapattığınızda da geçerlidir. Bu durumda hayat sigortanızı geri istemeyi unutmayın. Tüketiciler Birliği Kurucu Başkanı Bülent Deniz, kredisini erken kapatanların hem faiz indirimden yararlanabildiğini hem de geri kalan günlerdeki hayat sigortası primlerini geri alabildiğini söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  yusuf can
  21 Şubat 2014 - 14:38

  Ben 2010 yılının haziran ayı ile 2013 yılı kasım ayları arasında kredi kartı kullanıcısıyım kartı aldığım ilk günden 6 aylık zorunlu hayat sigortası yaptırmam istenildi altı ay bittikten sonra hayat sigortamı devam ettirmem için aradılar ve ben hayat sigortam biterse yada kart iptal olursa bu ücretin iade edildiğini söylediler bende cüzi bir ücret olduğu için her ay bunu ödemeyi kabul ettim ve haziran 2013 te kart kullanımına son verdim. şimdi yaklaşık 3 yıl ödediğim aylık bu ödemelerin iadesini ala bilmem için nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

  sinan çağdaş
  28 Ağustos 2012 - 21:17

  ilgili haberi okudum ancak 2 bankanında müşteri temsilcileri ile görüştüm henüz böyle birşeyin olmadığını söylediler nerye nasıl şikayet edilir yardım lütfen hepimiz kredi almış insanlarız yardımcı olalaım ben devamlı takip ediyorum edeceğimde möail adresim
  sinan053@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir