İş Garantili İşkur Kursları

Sponsorlu Bağlantılar

42 Meslekte 90 Kurs

İşkur aracılığı ile devlet tarafında 10 bin kişi iş sahibi yapılacak.Toplamda 42 ayrı meslek dalında toplamda ise 90 kurs düzenleyecek olan İşkur, 10 bin işsizi iş sahibi yapacak.Bu kurslar fabrika ve atölyelerde yapılarak geniş kapsamlı teorik eğitimler verilecek.

Uzman kişiler tarafından verilecek kurslar sayesinde ihtiyaca yönelik mesleklerde kaliteli elemanlar yetiştirilecek.Kurslarda verilecek pratik eğitimler fabrika, atölye, hastane, okul, çağrı merkezleri ve lokanta gibi doğrudan eğitimi alınan işkolunun tesislerinde yapılacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi Meslek Kursları Verilecek?

İş dünyasının istihdamına göre kurslar açılacak. Açılacak kurslar arasında;

 • CNC freze tezgahı operatörü,
 • Çağrı merkezi görevlisi
 • Dikiş makinesi operatörü
 • Hasta kabul görevlisi

gibi meslek dalları bulunuyor.

Şimdilik 90 civarında istihdam garantili kurslar açılacak. İstanbul ise en çok kurs açılacak il olacak. Kurslara katılanlara günlük ihtiyaçları karşılansın diye belli bir ücret de veriliyor. Eğitimlerin süresi ise en az 60 en çok 600 saat olarak değişiyor.

Bütün kursları görmek için tıklayınız…

700-2.000 TL Maaş

2011 yılında 191 adet kurs düzenlendi ve yaklaşık 9 bin kişiye eğitim verildi. Eğitim alan kursiyerlerin yaklaşık %50’si istihdama katılıyor. Bu istihdama katılma oranı ise her yıl arıyor. Eğitim alan kişilerin 700- 2 bin lira arası maaşla işe başlaması bekleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  aylin
  20 Şubat 2012 - 13:26

  İşkur un bu kursları bence çok çok yararlı.İnsanlara iş imkanı tanınmada güzel bir
  çalışma.Okuduğuma göre kursların çoğunluğu istanbul da açılacakmış.Aslında izmir liyim ama Kütahya da yaşıyorum.İşkur a gittim başvurmak için burada sadece konfeksiyon işçiliği için kurs varmış.Bana göre,büyük şehirlerin yanı sıra daha çok küçük şehirlerde iş imkanı sağlayacak daha fazla kurslar açılması dileğimdir.Benim kendim için düşündüğüm kurs çağrı merkezi operatörü gibi buna benzer iş sağlayacak kurs alabilmemdir.Burada öyle bi imkanım olsa sanırım kaçırmam.Sonunda kendi ayaklarımın üzerinde durabileceğim bir işim olduktan sonra…………………

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir