42 Meslekte 90 Kurs

İşkur aracılığı ile devlet tarafında 10 bin kişi iş sahibi yapılacak.Toplamda 42 ayrı meslek dalında toplamda ise 90 kurs düzenleyecek olan İşkur, 10 bin işsizi iş sahibi yapacak.Bu kurslar fabrika ve atölyelerde yapılarak geniş kapsamlı teorik eğitimler verilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzman kişiler tarafından verilecek kurslar sayesinde ihtiyaca yönelik mesleklerde kaliteli elemanlar yetiştirilecek.Kurslarda verilecek pratik eğitimler fabrika, atölye, hastane, okul, çağrı merkezleri ve lokanta gibi doğrudan eğitimi alınan işkolunun tesislerinde yapılacak.

Hangi Meslek Kursları Verilecek?

İş dünyasının istihdamına göre kurslar açılacak. Açılacak kurslar arasında;

  • CNC freze tezgahı operatörü,
  • Çağrı merkezi görevlisi
  • Dikiş makinesi operatörü
  • Hasta kabul görevlisi

gibi meslek dalları bulunuyor.

Şimdilik 90 civarında istihdam garantili kurslar açılacak. İstanbul ise en çok kurs açılacak il olacak. Kurslara katılanlara günlük ihtiyaçları karşılansın diye belli bir ücret de veriliyor. Eğitimlerin süresi ise en az 60 en çok 600 saat olarak değişiyor.

Bütün kursları görmek için tıklayınız…

700-2.000 TL Maaş

2011 yılında 191 adet kurs düzenlendi ve yaklaşık 9 bin kişiye eğitim verildi. Eğitim alan kursiyerlerin yaklaşık %50’si istihdama katılıyor. Bu istihdama katılma oranı ise her yıl arıyor. Eğitim alan kişilerin 700- 2 bin lira arası maaşla işe başlaması bekleniyor.