Burs Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak?

Üniversiteyi kazanan öğrenciler kayıt işlemleri ve yurt işlemleri ile uğraşırken bir yandan da Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen bursları merak ediyor. Yapılan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Burs ve Kredi başvurularının sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve kazanıp kazanmayacağını merak eden öğrenciler için tarih verelim.

Öğrenim kredisi olarak bilinen öğrenci burslarının sonuçları malesef üniversite eğitiminin başlaması ile birlikte açıklanmıyor. Biraz rötarlı olarak açıklanan burs sonuçları haliyle geç de veriliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)

2013 2014 Eğitim Öğretim yılında bir yükseköğretim programına yerleşen adayların Öğrenim kredisi ya da burs başvuru sonuçları Aralık ayında açıklanacaktır. 2013 Aralık ayında açıklanan sonuçlara göre burs ya da öğrenim kredisi almaya hak öğrenciler ilk ödemelerini 7 Ocak 2014 tarihinde alacaklardır.

Ve bu tarihten sonra da her ayın 7′sinde burs ya da kredilerinin kesilmesini gerektirecek bir sebep olmadığı sürece ödemelerini almaya devam edeceklerdir. 2013 2014 burs sonuçları açıklandığı zaman size sitemizden ve facebook sayfamızdan duyuracağız.  KYK burs başvuru sonuçları ile ilgili her türlü sorunuzu bizlere yöneltebilirsiniz.