2013-2014 Vehbi Koç Vakfı (VKV) Burs Başvuru Tarihleri ve Burs Ücretleri

Sponsorlu Bağlantılar

Vehbi Koç Vakfı (VKV) Burslarına Başvurun

Vehbi Koç Vakfı (VKV) gibi kurumların üniversite öğrencilerine verdiği burslar üniversite öğrencilerinin en önemli eğitim kaynağıdır. Özellikle okumakta maddi sıkıntı çeken üniversite öğrencileri için Vehbi Koç Vakfı (VKV) gibi dernek ve kuruluşlar karşılıksız burslar sağlıyorlar.

Vehbi Koç Vakfı (VKV)  gibi kuruluşların 150 TL ile 1000 TL arasında değişen bu burslarından almak isteyen üniversite öğrencileri öncelikle bu kurumlara başvurmak zorundalar.Şimdi sizlere Vehbi Koç Vakfı (VKV)  ile 2013-2014 eğitim öğretim yılında burs almak isteyenlerin neler yapması gerektiğini, nasıl başvuracağını, başvuru tarihlerinin ne zaman olduğunu ve burs ücretlerinin ne kadar olduğunu açıklayacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

burs kredi

Vehbi Koç Vakfı (VKV) ve Burs Ücretleri

 Başvurular 1-25 Ekim tarihleri arasında alınıyor. Bir yılda burs verilmesi planlanan üniversite ve yüksekokul sayısı 516. Vakfın burs verdiği üniversitelerde okuyan öğrenciler başvuru yapabiliyor. Başarılı, maddi desteğe ihtiyacı olan, disiplin cezası almamış ve başka bir kurumdan karşılıksız burs almayan öğrencilere destek veriliyor.

Her okula verilen kontenjan kadar burs alacak öğrenci sayısı belirleniyor. Geçen yıl, 10 ay süresince öğrencilere aylık 370 TL destek sağlandı. Burs miktarı her yıl, yıllık enflasyon oranına göre arttırılıyor. 3 ayda bir verilen burslar aralık, şubat ve mayıs aylarında ödeniyor. Burs verilen üniversiteler için: ‘www.vkv.org.tr’

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir