25. Dönem Milletvekillerinin İsimleri

Sponsorlu Bağlantılar

2015 Seçimi Bütün Milletvekilleri

2015 yılı Türkiye Genel Seçimleri 7 Haziran 2015 Pazar günü yapıldı. Sabah 08:00’da başlayıp akşam 17:00’a kadar devam eden oy verme işleminin ardından meclise girecek milletvekilleri belli oldu.

25.Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde meclise girmeye hak kazanan milletvekilleri AKP, CHP, MHP ve HDP’den seçildi. 550 milletvekilinde 258 tanesini AKP, 132 tanesini CHP, 80 tanesini MHP ve 80 tanesini de HDP meclise gönderdi.  Bu milletvekilleri sayılarına göre hiçbir parti tek başına hükumeti kuramıyor ve kualisyon hükumeti kurulacak.

Sponsorlu Bağlantılar

2015 seçimi milletvekili dağılımı

Gelin şimdi bütün partilerin çıkardıkları milletvekillerine illere göre göz atalım ve tek tek milletvekillerinin isimlerini, soyisimlerini ve mesleklerini görelim.

25. Dönem AKP Milletvekilleri

S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge İdris Güllüce İnşaat Mühendisi
2 İstanbul 1. Bölge Mihrimah Belma Satır Avukat
3 İstanbul 1. Bölge Erol Kaya Danışman
4 İstanbul 1. Bölge Ahmet Berat Çonkar
5 İstanbul 1. Bölge Osman Can
6 İstanbul 1. Bölge Berat Albayrak
7 İstanbul 1. Bölge İsmet Uçma İlahiyatçı/iktisatçı
8 İstanbul 1. Bölge Metin Külünk Mühendis
9 İstanbul 1. Bölge Ravza Kavakcı Kan
10 İstanbul 1. Bölge Erkan Kandemir Mühendis
11 İstanbul 1. Bölge Alev Dedegil Yönetici
12 İstanbul 1. Bölge Mehmet Ali Pulcu Diş Hekimi
13 İstanbul 1. Bölge Hasan Sert Mühendis
14 İstanbul 1. Bölge Hüseyin Yayman Öğretim Görevlisi
15 İstanbul 2. Bölge Volkan Bozkır Diplomat
16 İstanbul 2. Bölge Ayşe Nur Bahçekapılı Avukat
17 İstanbul 2. Bölge Ekrem Erdem Öğretmen
18 İstanbul 2. Bölge Aziz Babuşcu
19 İstanbul 2. Bölge Durmuş Ali Sarıkaya
20 İstanbul 2. Bölge Ethem Tolga Öğretim Görevlisi
21 İstanbul 2. Bölge Şirin Ünal
22 İstanbul 2. Bölge Fatma Benli Avukat
23 İstanbul 2. Bölge Hüseyin Bürge Öğretmen
24 İstanbul 2. Bölge Sevim Savaşer Öğretim Görevlisi
25 İstanbul 2. Bölge Haydar Ali Yıldız Avukat
26 İstanbul 2. Bölge Markar Eseyan Gazeteci
27 İstanbul 3. Bölge Mustafa Şentop Öğretim Görevlisi
28 İstanbul 3. Bölge Özlem Zengin Avukat
29 İstanbul 3. Bölge Feyzullah Kıyıklık Avukat-öğretmen
30 İstanbul 3. Bölge Mehmet Muş
31 İstanbul 3. Bölge Mehmet Doğan Kubat Avukat
32 İstanbul 3. Bölge Tülay Kaynarca Gazeteci
33 İstanbul 3. Bölge Abdurrahim Boynukalın
34 İstanbul 3. Bölge Harun Karaca Serbest Muhasebeci
35 İstanbul 3. Bölge Uğur Işılak Sanatçı
36 İstanbul 3. Bölge Mustafa Yeneroğlu
37 İstanbul 3. Bölge Mustafa Afşın Yazıcıoğlu
38 İstanbul 3. Bölge Mehmet Metiner Gazeteci
39 İstanbul 3. Bölge Halis Dalkılıç
40 İstanbul 3. Bölge Mahmut Övür Gazeteci
41 Ankara 1. Bölge Yalçın Akdoğan Siyaset Bilimci Yazar
42 Ankara 1. Bölge Ahmet Gündoğdu Eğitmen
43 Ankara 1. Bölge Ali İhsan Arslan Yönetici – Özel Sektör
44 Ankara 1. Bölge Jülide Sarıeroğlu Ekonomist
45 Ankara 1. Bölge Murat Alparslan Avukat
46 Ankara 1. Bölge Ertan Aydın Müşavir
47 Ankara 1. Bölge Tülay Selamoğlu Mimar
48 Ankara 2. Bölge Emrullah İşler Öğretim Üyesi
49 Ankara 2. Bölge Ahmet İyimaya Avukat
50 Ankara 2. Bölge Lütfiye Selva Çam Mühendis
51 Ankara 2. Bölge Vedat Bilgin Öğretim Üyesi
52 Ankara 2. Bölge Aydın Ünal Gazeteci/yazar
53 Ankara 2. Bölge Ayhan Yılmaz Serbest / Özel
54 Ankara 2. Bölge Mahmut Sami Mallı Avukat
55 Ankara 2. Bölge Nevzat Ceylan Yönetici – Özel Sektör
56 İzmir 1. Bölge Veysel Eroğlu Öğretim Üyesi
57 İzmir 1. Bölge Fatma Seniha Nükhet Hotar Öğretim Üyesi
58 İzmir 1. Bölge Cemil Şeboy Mimar
59 İzmir 1. Bölge Hüseyin Kocabıyık Gazeteci
60 İzmir 2. Bölge Mustafa İbrahim Turhan Özel Sektör
61 İzmir 2. Bölge Nesrin Ulema Eczacı
62 İzmir 2. Bölge Hamza Dağ Avukat
63 İzmir 2. Bölge Kerem Ali Sürekli Avukat
64 Adana Necdet Ünüvar Tıp Doktoru
65 Adana Fatma Güldemet Sarı Mimar
66 Adana Sadullah Kısacık Endüstri Mühendisi/iş Adamı
67 Adana Talip Küçükcan Öğretim Üyesi
68 Adana Mehmet Şükrü Erdinç Avukat
69 Adıyaman Ahmet Aydın Avukat
70 Adıyaman Adnan Boynukara Yüksek Müşavir
71 Adıyaman İbrahim Halil Fırat Avukat
72 Adıyaman Salih Fırat Doktor
73 Afyonkarahisar Halil Ürün Avukat
74 Afyonkarahisar Ali Özkaya Avukat
75 Afyonkarahisar Remziye Sıvacı Akademisyen
76 Amasya Mehmet Naci Bostancı Siyasetçi
77 Amasya Sait Yüce İlahiyatçı
78 Antalya Lütfi Elvan Maden Mühendisi
79 Antalya Mustafa Köse Avukat
80 Antalya Hüseyin Samani Ziraat Mühendisi
81 Antalya Gökcen Özdoğan Enç Halkla İlişkiler Uzmanı
82 Antalya Sena Nur Çelik Avukat
83 Artvin İsrafil Kışla İlahiyatçı
84 Aydın Mehmet Sadık Atay Mühendis
85 Aydın Abdurrahman Öz Avukat
86 Balıkesir Mahmut Poyrazlı Avukat
87 Balıkesir Sema Kırcı Siyasetçi
88 Balıkesir Ali Aydınlıoğlu Öğretmen
89 Bilecik Halil Eldemir Mühendis
90 Bingöl Şebnem Kocakelçi Şirket Yöneticisi
91 Bingöl Enver Fehmioğlu Öğretmen
92 Bitlis Vedat Demiröz Yeminli Mali Müşavir
93 Bolu Ali Ercoşkun İş Adamı
94 Bolu Fehmi Küpçü Avukat
95 Burdur Reşat Petek Avukat
96 Bursa Mehmet Müezzinoğlu Doktor
97 Bursa Emine Yavuz Gözgeç Avukat
98 Bursa Cemalettin Kani Torun Doktor
99 Bursa Hüseyin Şahin İş Adamı
100 Bursa İsmet Su Avukat
101 Bursa Hakan Çavuşoğlu Avukat
102 Bursa Önder Matlı İş Adamı
103 Bursa Zekeriya Birkan Avukat
104 Bursa Bennur Karaburun Tekstilci
105 Çanakkale Bülent Turan Avukat
106 Çankırı Muhammet Emin Akbaşoğlu Hukuk Müşaviri
107 Çankırı Hüseyin Filiz İş Adamı
108 Çorum Salim Uslu Sendikacı
109 Çorum Cahit Bağcı Eğitimci
110 Çorum Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Eczacı
111 Denizli Nihat Zeybekci İşadamı
112 Denizli Mehmet Yüksel İşadamı
113 Denizli Bilal Uçar Avukat
114 Diyarbakır Cevdet Yılmaz Bürokrat
115 Edirne Şemsettin Emir İş Adamı
116 Elazığ Şuay Alpay Hakim
117 Elazığ Metin Bulut İş Adamı
118 Elazığ Serpil Bulut Tıp Doktoru
119 Erzincan Talha Erol Durmaz Doktor
120 Erzurum Efkan Ala Eski İçişleri Bakanı
121 Erzurum Adnan Yılmaz Milletvekili
122 Erzurum Zehra Taşkesenlioğlu İktisatçı
123 Erzurum İbrahim Aydemir İşadamı
124 Eskişehir Nabi Avcı Akademisyen
125 Eskişehir Salih Koca Mühendis
126 Gaziantep Mehmet Şimşek Ekonomist
127 Gaziantep Abdulhamit Gül Avukat
128 Gaziantep Şamil Tayyar Gazeteci/yazar
129 Gaziantep Canan Candemir Çelik Avukat
130 Gaziantep Abdullah Nejat Koçer İş Adamı
131 Gaziantep Mehmet Erdoğan İş Adamı
132 Giresun Turhan Alçelik Doktor
133 Giresun Adem Tatlı Veteriner
134 Gümüşhane Kemalettin Aydın Doktor
135 Hatay Adem Yeşildal Avukat
136 Hatay Orhan Karasayar Ziraat Mühendisi
137 Hatay Mehmet Öntürk İşletmeci
138 Hatay Mehmet Alğan Öğrenci
139 Hatay Hacı Bayram Türkoğlu Eczacı
140 Isparta Süreyya Sadi Bilgiç İktisatçı
141 Isparta Recep Özel Avukat
142 Mersin Mustafa Muhammet Gültak Eczacı
143 Mersin Yılmaz Tezcan Tıp Doktoru
144 Mersin Muhsin Kızılkaya Gazeteci-yazar
145 Kars Mehmet Uçum Avukat
146 Kastamonu Mustafa Gökhan Gülşen Eczacı
147 Kastamonu Metin Çelik Avukat
148 Kayseri Mehmet Özhaseki Avukat
149 Kayseri Ahmet Doğan Akademisyen
150 Kayseri Yaşar Karayel Milletvekili
151 Kayseri Kemal Tekden Doktor
152 Kayseri Havva Talay Çalış Doktor
153 Kırklareli Hamdi Irmak Üst Düzey Yönetici
154 Kırşehir Salih Çetinkaya Avukat
155 Kocaeli Fikri Işık Eğitimci Ve İş Adamı
156 Kocaeli Radiye Sezer Katırcıoğlu Kamu Yönetimi Ve Siyaset Bilimi Uzmanı
157 Kocaeli Zeki Aygün Elektrik Mühendisi
158 Kocaeli İlyas Şeker Harita Ve Kadastro Yüksek Mühendisi
159 Kocaeli Mehmet Akif Yılmaz Eğitimci
160 Kocaeli Cemalettin Kaflı Avukat
161 Konya Ahmet Davutoğlu Öğretim Üyesi
162 Konya Mustafa Baloğlu Doktor
163 Konya Hüsnüye Erdoğan Doktor
164 Konya Ziya Altunyaldız Hukukçu
165 Konya Muhammet Uğur Kaleli İş Adamı
166 Konya Leyla Şahin Usta Doktor
167 Konya Mehmet Babaoğlu Ziraat Mühendisi
168 Konya Abdullah Ağralı Doktor
169 Konya Halil Etyemez Eğitimci
170 Konya Rüveyde Gülseren Işık
171 Konya Hacı Ahmet Özdemir İlahiyatçı
172 Kütahya Mustafa Şükrü Nazlı Mühendis
173 Kütahya Vural Kavuncu Akademisyen
174 Kütahya İshak Gazel Avukat
175 Malatya Öznur Çalık Eczacı
176 Malatya Taha Özhan Başbakan Başmüşaviri
177 Malatya Mustafa Şahin Eğitimci
178 Malatya Nurettin Yaşar Avukat
179 Malatya Bülent Tüfenkci Avukat
180 Manisa Recai Berber Mali Müşavir
181 Manisa Uğur Aydemir Mali Müşavir
182 Manisa Selçuk Özdağ Öğretim Üyesi
183 Manisa Murat Baybatur Özel Sektör
184 Kahramanmaraş Mahir Ünal Eğitimci
185 Kahramanmaraş Nursel Reyhanlıoğlu Eczacı
186 Kahramanmaraş Veysi Kaynak Hukukçu
187 Kahramanmaraş Sevde Bayazıt Kaçar Halkla İlişkiler
188 Kahramanmaraş Mehmet Uğur Dilipak Jeoloji Mühendis
189 Kahramanmaraş Mehmet İlker Çitil Doktor
190 Mardin Orhan Miroğlu Araştırmacı-yazar
191 Muğla Hasan Özyer Elektrik Mühendisi
192 Muğla Hasan Kökten İnşaat Mühendisi
193 Muş Mehmet Emin Şimşek Mühendis
194 Nevşehir Mustafa Açıkgöz Eczacı
195 Nevşehir Murat Göktürk Avukat
196 Niğde Alpaslan Kavaklıoğlu Milletvekili
197 Niğde Erdoğan Özegen İş Adamı
198 Ordu Numan Kurtulmuş Siyasetçi
199 Ordu Oktay Çanak Avukat
200 Ordu İhsan Şener Bürokrat
201 Rize Hasan Karal Memur
202 Rize Hikmet Ayar Mali Müşavir
203 Rize Osman Aşkın Bak Mühendis
204 Sakarya Ayşenur İslam Öğretim Üyesi
205 Sakarya Mustafa İsen Akademisyen, Bürokrat
206 Sakarya Ali İhsan Yavuz Avukat
207 Sakarya Recep Uncuoğlu İş Adamı
208 Sakarya Ali İnci İş Adamı, Eski Belediye Başkanı
209 Samsun Akif Çağatay Kılıç Siyaset Bilimci
210 Samsun Ahmet Demircan Cerrah
211 Samsun Fuat Köktaş İşadamı
212 Samsun Çiğdem Karaaslan Mimar
213 Samsun Hasan Basri Kurt Siyaset Bilimci
214 Samsun Kamuran Özden Bürokrat
215 Siirt Yasin Aktay Akademisyen
216 Sinop Cengiz Tokmak Siyasetçi
217 Sivas İsmet Yılmaz Hukuçu
218 Sivas Hilmi Bilgin Avukat
219 Sivas Selim Dursun İş Adamı
220 Tekirdağ Mustafa Yel Vali Yardımcısı
221 Tekirdağ Ayşe Doğan Diş Hekimi
222 Tokat Coşkun Çakır Akademisyen
223 Tokat Celil Göçer Doktor
224 Tokat Fatma Gaye Güler Gazeteci
225 Trabzon Süleyman Soylu Siyasetçi
226 Trabzon Muhammet Balta Mühendis
227 Trabzon Ayşe Sula Köseoğlu Avukat
228 Trabzon Adnan Günnar Doktor
229 Şanlıurfa Nureddin Nebati Siyaset Bilimci
230 Şanlıurfa Mehmet Kasım Gülpınar Siyaset Danışmanı
231 Şanlıurfa Seyit Eyyüpoğlu Ticaret
232 Şanlıurfa Mazhar Bağlı Sosyolog
233 Şanlıurfa Halil Özcan Eğitimci
234 Şanlıurfa Hamide Sürücü Eğitimci
235 Şanlıurfa Ahmet Eşref Fakıbaba Doktor
236 Uşak Mehmet Altay Avukat
237 Van Burhan Kayatürk Elektronik Mühendisi Ve İş Adamı
238 Yozgat Abdulkadir Akgül İşletmeci
239 Yozgat Ertuğrul Soysal Doktor
240 Yozgat Yusuf Başer Avukat
241 Zonguldak Hüseyin Özbakır Cumhuriyet Başsavcısı
242 Zonguldak Faruk Çaturoğlu Mali Müşavir
243 Aksaray İlknur İnceöz Avukat
244 Aksaray Nevzat Palta Makina Mühendisliği
245 Bayburt Naci Ağbal Müsteşar
246 Karaman Recep Konuk İş Adamı
247 Karaman Recep Şeker Doktor
248 Kırıkkale Oğuz Kağan Köksal Eski Vali
249 Kırıkkale Ramazan Can Avukat
250 Bartın Yılmaz Tunç Avukat
251 Ardahan Orhan Atalay Öğretim Üyesi
252 Yalova Fikri Demirel İş Adamı
253 Karabük Osman Kahveci Mühendis
254 Kilis Reşit Polat Eczacı
255 Osmaniye Suat Önal Makine Mühendisi-iktisatçı
256 Osmaniye Mücahit Durmuşoğlu Tbmm Başkanı Özel Kalem Müdürü
257 Düzce Faruk Özlü Makine Mühendisi
258 Düzce Fevai Arslan İş Adamı
259 Düzce Ayşe Keşir Gazeteci

25. Dönem CHP Milletvekilleri

S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge Şafak Pavey Diplomat
2 İstanbul 1. Bölge Gamze Akkuş İlgezdi Diş Hekimi
3 İstanbul 1. Bölge Gürsel Tekin İş Adamı
4 İstanbul 1. Bölge Barış Yarkadaş Gazeteci
5 İstanbul 1. Bölge Mehmet Akif Hamzaçebi Ekonomist
6 İstanbul 1. Bölge Mahmut Tanal Avukat
7 İstanbul 1. Bölge İlhan Kesici Mühendis
8 İstanbul 1. Bölge Oğuz Kaan Salıcı Siyaset Bilimci
9 İstanbul 1. Bölge İhsan Özkes Müftü
10 İstanbul 1. Bölge Onursal Adıgüzel Mühendis
11 İstanbul 1. Bölge Ali Özcan Mühendis
12 İstanbul 2. Bölge Selina Doğan Avukat
13 İstanbul 2. Bölge Aykut Erdoğdu Denetçi
14 İstanbul 2. Bölge Mustafa Sezgin Tanrıkulu Avukat
15 İstanbul 2. Bölge Dursun Çiçek Emekli Asker
16 İstanbul 2. Bölge Süleyman Sencer Ayata Öğretim Görevlisi
17 İstanbul 2. Bölge Gülay Yedekci Arslan Mimar
18 İstanbul 2. Bölge Kadri Enis Berberoğlu Gazeteci
19 İstanbul 2. Bölge Didem Engin Mühendis
20 İstanbul 3. Bölge Bihlun Tamaylıgil Ekonomist
21 İstanbul 3. Bölge İlhan Cihaner Hukukçu
22 İstanbul 3. Bölge Engin Altay Eğitimci
23 İstanbul 3. Bölge Ali Şeker Tıp Doktoru
24 İstanbul 3. Bölge Erdoğan Toprak Yönetici
25 İstanbul 3. Bölge Eren Erdem Gazeteci
26 İstanbul 3. Bölge Murat Özçelik
27 İstanbul 3. Bölge Zeynel Emre Avukat
28 İstanbul 3. Bölge Mehmet Bekaroğlu Tıp Doktoru
29 Ankara 1. Bölge Ayşe Gülsün Bilgehan Öğretim Görevlisi
30 Ankara 1. Bölge Necati Yılmaz Avukat
31 Ankara 1. Bölge Tekin Bingöl Doktor
32 Ankara 1. Bölge Aylin Nazlıaka İş Kadını
33 Ankara 1. Bölge Levent Gök Avukat
34 Ankara 1. Bölge Ali Haydar Hakverdi Avukat
35 Ankara 1. Bölge Bülent Kuşoğlu Mali Müşavir
36 Ankara 2. Bölge Şenal Sarıhan Avukat
37 Ankara 2. Bölge Murat Emir Doktor-hukukçu
38 Ankara 2. Bölge Ahmet Haluk Koç Doktor, Öğretim Üyesi
39 Ankara 2. Bölge Nihat Yeşil Eski Eser Restorasyon Uzmanı
40 İzmir 1. Bölge Selin Sayek Böke İktisatçı
41 İzmir 1. Bölge Musa Çam Eğitimci
42 İzmir 1. Bölge Ahmet Tuncay Özkan Gazeteci
43 İzmir 1. Bölge Tacettin Bayır İşadamı
44 İzmir 1. Bölge Özcan Purçu Yönetici
45 İzmir 1. Bölge Ali Yiğit İşletmeci
46 İzmir 2. Bölge Zeynep Altıok Yazar
47 İzmir 2. Bölge Kemal Kılıçdaroğlu Hesap Uzmanı
48 İzmir 2. Bölge Zekeriya Temizel Ekonomist
49 İzmir 2. Bölge Mustafa Ali Balbay Gazeteci
50 İzmir 2. Bölge Aytun Çıray Doktor
51 İzmir 2. Bölge Kamil Okyay Sındır Öğretim Görevlisi
52 Adana Elif Doğan Türkmen Avukat
53 Adana Zülfikar İnönü Tümer İnşaat Mühendisi-iş Adamı
54 Adana İbrahim Özdiş İnşaat Mühendisi
55 Adana Aydın Uslupehlivan İnşaat Mühendisi
56 Afyonkarahisar Burcu Kayıkcı Avukat
57 Amasya Mustafa Tuncer
58 Antalya Niyazi Nefi Kara Doktor
59 Antalya Deniz Baykal Avukat
60 Antalya Çetin Osman Budak İşadamı
61 Antalya Mustafa Akaydın Doktor
62 Antalya Devrim Kök Turizmci
63 Artvin Uğur Bayraktutan Avukat
64 Aydın Bülent Tezcan Avukat
65 Aydın Metin Lütfi Baydar Tıp Doktoru
66 Aydın Hüseyin Yıldız İşadamı
67 Aydın Mehmet Fatih Atay Avukat
68 Balıkesir Mehmet Tüm İş Adamı
69 Balıkesir Ahmet Akın İş Adamı
70 Balıkesir Namık Havutça Avukat
71 Bilecik Yaşar Tüzün Serbest Meslek
72 Bolu Tanju Özcan Avukat
73 Burdur Mehmet Göker Doktor
74 Bursa Lale Karabıyık Öğretim Üyesi
75 Bursa Ceyhun İrgil Doktor
76 Bursa Orhan Sarıbal Ziraat Mühendisi
77 Bursa Erkan Aydın
78 Bursa Nurhayat Altaca Kayışoğlu Avukat
79 Çanakkale Muharrem Erkek Avukat
80 Çanakkale Bülent Öz Yönetici
81 Çorum Tufan Köse Avukat
82 Denizli Melike Basmacı Mühendis
83 Denizli Kazım Arslan Avukat
84 Denizli Gülizar Biçer Karaca Avukat
85 Edirne Okan Gaytancıoğlu Akademisyen
86 Edirne Erdin Bircan İş Adamı
87 Erzincan Erdoğan Özyalçın Tıp Doktoru
88 Eskişehir Gaye Usluer Akademisyen
89 Eskişehir Utku Çakırözer Gazeteci
90 Eskişehir Cemal Okan Yüksel Avukat
91 Gaziantep Mehmet Şeker Doktor
92 Gaziantep Mehmet Gökdağ Avukat
93 Giresun Bülent Yener Bektaşoğlu Eczacı
94 Hatay Hilmi Yarayıcı Sanatçı
95 Hatay Mevlüt Dudu Avukat
96 Hatay Serkan Topal Bürokrat
97 Hatay Birol Ertem Tıp Doktoru
98 Isparta İrfan Bakır Devlet Memuru
99 Mersin Hüseyin Çamak Tıp Doktoru
100 Mersin Durmuş Fikri Sağlar İktisatçı
101 Mersin Aytuğ Atıcı Tıp Doktoru
102 Kayseri Çetin Arık Doktor
103 Kırklareli Türabi Kayan Mimar
104 Kırklareli Vecdi Gündoğdu Esnaf
105 Kocaeli Fatma Kaplan Hürriyet Avukat
106 Kocaeli Haydar Akar Matematikçi, Sistem Analisti
107 Kocaeli Tahsin Tarhan İş Adamı
108 Konya Mustafa Hüsnü Bozkurt Doktor
109 Malatya Veli Ağbaba İş Adamı
110 Manisa Özgür Özel Eczacı
111 Manisa Mazlum Nurlu Avukat
112 Manisa Tur Yıldız Biçer Tıp Doktoru
113 Muğla Akın Üstündağ Avukat
114 Muğla Ömer Süha Aldan Savcı
115 Muğla Nurettin Demir Doktor
116 Ordu Seyit Torun İsktisatçı
117 Ordu Mustafa Adıgüzel Doktor
118 Sakarya Engin Özkoç İşletmeci
119 Samsun Kemal Zeybek İşadamı
120 Samsun Hayati Tekin Mimar
121 Sinop Barış Karadeniz Ekonomist
122 Sivas Ali Akyıldız Ziraat Mühendisi
123 Tekirdağ Faik Öztrak Ekonomist-politikacı
124 Tekirdağ Candan Yüceer Doktor
125 Tekirdağ Emre Köprülü Avukat
126 Tokat Orhan Düzgün Tıp Doktoru
127 Trabzon Haluk Pekşen Avukat
128 Uşak Özkan Yalım Özel Sektör
129 Zonguldak Şerafettin Turpcu Mimar
130 Zonguldak Ünal Demirtaş Avukat
131 Bartın Muhammet Rıza Yalçınkaya Makine Mühendisi
132 Yalova Muharrem İnce Siyasetçi

25. Dönem MHP Milletvekilleri

S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge Edip Semih Yalçın Öğretim Üyesi
2 İstanbul 1. Bölge İzzet Ulvi Yönter Kamu Görevlisi
3 İstanbul 1. Bölge Uygar Suphi Aktan Öğretim Üyesi
4 İstanbul 2. Bölge Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu Akademisyen, Diplomat
5 İstanbul 2. Bölge Celal Adan Orman Mühendisi
6 İstanbul 2. Bölge Murat Başesgioğlu Avukat
7 İstanbul 3. Bölge Meral Akşener Öğretim Üyesi
8 İstanbul 3. Bölge Atila Kaya İş Adamı
9 İstanbul 3. Bölge İsmail Faruk Aksu Müşavir
10 İstanbul 3. Bölge Arzu Erdem İş Kadını
11 Ankara 1. Bölge Yıldırım Tuğrul Türkeş İktisatçı Ve İş Adamı
12 Ankara 1. Bölge Zühal Topcu Öğretim Üyesi
13 Ankara 1. Bölge Mustafa Erdem İlahiyatçı, Öğretim Üyesi
14 Ankara 2. Bölge Şefkat Çetin İş Adamı
15 Ankara 2. Bölge Mustafa Mit Serbest Meslek
16 İzmir 1. Bölge Oktay Vural Hukukçu/iktisatçı
17 İzmir 1. Bölge Aslan Savaşan Tıp Doktoru
18 İzmir 2. Bölge Ahmet Kenan Tanrıkulu İktisatçı
19 İzmir 2. Bölge Murat Koç Üst Düzey Bürokrat
20 Adana Mevlüt Karakaya Akademisyen/yeminli Mali Müşavir
21 Adana Muharrem Varlı 24. Dönem Milletvekili/tarihçi
22 Adana Seyfettin Yılmaz 24. Dönem Mhp Milletvekili/orman Mühendisi/
23 Afyonkarahisar Mehmet Parsak Avukat
24 Amasya Mehmet Sarı Öğretmen
25 Antalya Mehmet Günal Öğretim Üyesi
26 Antalya Ahmet Selim Yurdakul Doktor
27 Antalya Tarkan Akıllı İnşaat Mühendisi
28 Aydın Ali Uzunırmak İşadamı
29 Balıkesir İsmail Ok Öğretmen – Siyasetçi
30 Balıkesir Recep Çetin Doktor
31 Burdur Alparslan Ahmet Dursun Avukat
32 Bursa İsmet Büyükataman İnşaat Mühendisi
33 Bursa Kadir Koçdemir Siyasetçi
34 Bursa Tevfik Topçu Tüccar
35 Çanakkale İbrahim Kürşat Tuna İş Adamı
36 Denizli Emin Haluk Ayhan İktisatçı
37 Elazığ Yavuz Temizer Harita Mühendisi
38 Erzurum Kamil Aydın Öğretim Üyesi
39 Eskişehir Ruhsar Demirel Doktor
40 Gaziantep Ümit Özdağ Öğretim Üyesi/siyaset Bilimci
41 Gaziantep Ertuğrul Tolga Orhan Avukat
42 Giresun Orhan Erzurum Tıp Doktoru
43 Gümüşhane Mustafa Canlı Elektrik Mühendisi
44 Hatay Adnan Şefik Çirkin Milletvekili
45 Isparta Nuri Okutan Vali
46 Mersin Oktay Öztürk Avukat
47 Mersin Baki Şimşek Harita Mühendisi
48 Mersin Ali Öz Tıp Doktoru
49 Kastamonu Emin Çınar İş Adamı
50 Kayseri Yusuf Halaçoğlu Akademisyen
51 Kayseri Ali Kilci İş Adamı
52 Kayseri Süleyman Korkmaz İş Adamı
53 Kırşehir Cemil Yıldırım Türk Tıp Doktoru
54 Kocaeli Saffet Sancaklı Eski Milli Futbolcu, İş Adamı
55 Kocaeli Lütfü Türkkan Sanayici, İş Adamı
56 Konya Mustafa Kalaycı İktisatçı
57 Konya Mustafa Sait Gönen Doktor
58 Kütahya Alim Işık Akademisyen
59 Manisa Erkan Akçay Maliyeci
60 Manisa Zeynel Balkız Avukat
61 Kahramanmaraş Fahrettin Oğuz Tor Eğitimci
62 Kahramanmaraş Sefer Aycan Doçent
63 Muğla Mehmet Erdoğan Vali Yardımcısı
64 Nevşehir Mehmet Varol Öğretmen
65 Niğde Vedat Bayram Danışman
66 Sakarya Zihni Açba Siyasetçi, Yazar
67 Samsun Erhan Usta Ekonomist
68 Samsun Hüseyin Edis Ymm Bağımsız Denetçi
69 Sivas Celal Dağgez Makine Mühendisi
70 Tekirdağ Bülent Belen Serbest Muhasebeci – Mali Müşavir
71 Tokat Abdurrahman Başkan İş Adamı
72 Trabzon Koray Aydın Mühendis
73 Uşak Durmuş Yılmaz Ekonomist
74 Yozgat Sadir Durmaz İktisatçı
75 Zonguldak Zeki Çakan Mühendis
76 Aksaray Turan Yaldır Müteahhit
77 Bayburt Karabey Kadri Karaoğlu Doktor
78 Kırıkkale Seyit Ahmet Göçer İş Adamı
79 Karabük Durmuş Yalçın İş Adamı
80 Kilis Mustafa Yün Tıp Doktoru
81 Osmaniye Devlet Bahçeli İktisatçı
82 Osmaniye Ruhi Ersoy Akademisyen

25. Dönem HDP Milletvekilleri

S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge Selahattin Demirtaş Siyasetçi
2 İstanbul 1. Bölge Hüda Kaya Yazar, Aktivist, Siyasetçi
3 İstanbul 1. Bölge Erdal Ataş Serbest
4 İstanbul 2. Bölge Turgut Öker Serbest
5 İstanbul 2. Bölge Filiz Kerestecioğlu Avukat
6 İstanbul 2. Bölge Sezai Temelli Öğretim Üyesi
7 İstanbul 3. Bölge Pervin Buldan
8 İstanbul 3. Bölge Garo Paylan Eğitimci
9 İstanbul 3. Bölge Abdullah Levent Tüzel
10 İstanbul 3. Bölge Ali Kenanoğlu
11 İstanbul 3. Bölge Emine Beyza Üstün Öğretim Üyesi
12 Ankara 1. Bölge Sırrı Süreyya Önder Film Yönetmeni Ve Senarist
13 İzmir 1. Bölge Ertuğrul Kürkcü Gazeteci
14 İzmir 2. Bölge Müslüm Doğan Yüksek Mühendis
15 Adana Rıdvan Turan Köşe Yazarı
16 Adana Meral Danış Beştaş Avukat
17 Adıyaman Behçet Yıldırım
18 Ağrı Leyla Zana Milletvekili
19 Ağrı Berdan Öztürk Avukat
20 Ağrı Dirayet Taşdemir Danışman
21 Ağrı Mehmet Emin İlhan Öğretmen
22 Antalya Hakkı Saruhan Oluç Makine Mühendisi
23 Bingöl Hişyar Özsoy Akademisyen
24 Bitlis Mizgin Irgat Avukat
25 Bitlis Mahmut Celadet Gaydalı Mühendis
26 Bursa Asiye Kolçak Siyasetçi
27 Diyarbakır İdris Baluken Doktor
28 Diyarbakır Nursel Aydoğan Gıda Mühendisi
29 Diyarbakır Nimetullah Erdoğmuş Din Görevlisi
30 Diyarbakır Feleknas Uca Serbest Meslek
31 Diyarbakır Altan Tan İnşaat Mühendisi
32 Diyarbakır Çağlar Demirel Hemşire
33 Diyarbakır Ziya Pir Ekonomist
34 Diyarbakır İmam Taşçıer Emekli Öğretmen
35 Diyarbakır Sibel Yiğitalp Hemşire
36 Diyarbakır Edib Berk Serbest Meslek
37 Erzurum Seher Akçınar Bayar Sosyolog
38 Gaziantep Celal Doğan
39 Gaziantep Mahmut Toğrul Öğretim Üyesi
40 Hakkari Selma Irmak Siyasetçi
41 Hakkari Nihat Akdoğan İşadamı
42 Hakkari Abdullah Zeydan Mimar
43 Mersin Dengir Mir Mehmet Fırat Avukat
44 Mersin Çilem Öz Televizyon Yapımcısı
45 Kars Ayhan Bilgen Sosyolog
46 Kars Şafak Özanli Eşbaşkan
47 Mardin Mithat Sancar Akademisyen
48 Mardin Gülser Yıldırım Serbest Meslek
49 Mardin Erol Dora Avukat
50 Mardin Mehmet Ali Aslan Eğitimci
51 Mardin Enise Güneyli Elektrik Elektronik Mühendisi
52 Muş Burcu Çelik Özkan Avukat
53 Muş Ahmet Yıldırım Öğretim Üyesi
54 Muş Mensur Işık Avukat
55 Siirt Kadri Yıldırım Akademisyen
56 Siirt Hatice Seviptekin Serbest Meslek
57 Tunceli Alican Önlü Serbest Meslek
58 Tunceli Edibe Şahin Eski Belediye Başkanı
59 Şanlıurfa Osman Baydemir Hukukçu
60 Şanlıurfa Dilek Öcalan Danışman
61 Şanlıurfa İbrahim Ayhan Öğretmen
62 Şanlıurfa Leyla Güven Siyasetçi
63 Şanlıurfa Ziya Çalışkan Öğretmen
64 Şanlıurfa Yasin Batan Ticaret
65 Van Figen Yüksekdağ Şenoğlu Gazeteci
66 Van Lezgin Botan Eğitimci
67 Van Yurdusev Özsökmenler Gazeteci
68 Van Adem Özcaner Eğitimci
69 Van Tuğba Hezer Yönetici
70 Van Selami Özyaşar Eğitimci
71 Van Remzi Özgökçe Doktor
72 Batman Ali Atalan Serbest Meslek
73 Batman Saadet Becerekli Serbest Meslek
74 Batman Ayşe Acar Başaran Avukat
75 Batman Hasan Yağız Öğretmen
76 Şırnak Faysal Sarıyıldız Makine Mühendisi
77 Şırnak Leyla Birlik Ressam
78 Şırnak Ferhat Encu Öğrenci
79 Şırnak Aycan İrmez Avukat
80 Ardahan Taşkın Aktaş Doktor
81 Iğdır Mehmet Emin Adıyaman Avukat
82 Iğdır Kıznaz Türkeli Esnaf
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir