KAMU PERSONELİ ÇALIŞANDA ÖZEL SEKTÖRDEKİLER NE ?

Bu seneki kurban bayramı tatili gerçekten çok güzel bir zamana denk gelmiş.Pazartesi arife ve 4 gün tatil.Arife günü de yarım gün 🙂 Hükümetimiz bu arife günü tatilini birleştirmiş yarım iş günü ile ve bayram tatilini dokuz güne çıkartmış. Peki yetkililere sormak istiyorum; “kamuda çalışan personel çalışanda, özel sektörde çalışan patlıcan mı ?” .Türkiye’de en çok çalışan özel sektörde hükümet çıkmış bayram tatilni dokuz gün yaptık. Ciddi mânâda sinir oluyorum bu açıklamaya. Her zaman bu şekilde yapıyorlar…

Sponsorlu Bağlantılar

Kamu zaten kurulduğu yıldan beri yavaş çalışan bir kurum iken birde tatil ayrıcalıkları oluyor. Her sene belli ne zaman ramazan bayramı ne zaman kurban bayramı…Adeletsizlikler kralları bir ara toplanıpta yarım günü herkese tatil yapıp bunu resmi gazete yayınlasa kamu çalışanlarının kalbi mi kırılır onlarla beraber herkes tatil yaptığı için ? Birde sevgili bakanın açıklaması şahane doğrusu “daha öncede yapmıştık”…Bilmezmiyim kamudakiler idari izinli bizler çalışalım(müdürler dışında tabiki).

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, zaruri çalışması gereken personel dışındaki devlet memurlarının 15 Kasım Pazartesi günü öğlene kadar idari izinli sayılacağını açıkladı.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Türk Milletinin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlayan Çiçek, devlet memurlarının arife günü öğlene kadar çalışması ile ilgili olarak, “Zaruri  personel dışında, 15 Pazartesi günü öğleye kadar olan mesaiyi idari izinli sayıyoruz. Devlet dairelerinde böyle bir kararı geçmişte de almıştık” dedi.