İhlas Eğitim Kurumları Özellikleri ve Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

İhlas Okulları Hakkında

İhlas Holding’in toplumsal sorumluluk duygusuyla yürüttüğü hizmetlerden biri de eğitimdir. İhlas Koleji, “Eğitimde Mükemmele Yolculuk” parolasıyla, öğrenci ve veli memnuniyeti oluşturmadaki kararlılığı, üstün nitelikli ekip, modern alt yapısı ve öncü uygulamaları ile Türkiye’ye model oluşturmak ve dünyada referans gösterilen eğitim kurumlarından biri olmak vizyonu ile 1996 yılından beri çağdaş eğitim dünyasındaki faaliyetlerine devam etmektedir.

Okullarımız iki kampüste toplanmıştır:

Bahçelievler Kampüsü

 • Özel Bahçelievler İhlas İlköğretim Okulu
 • Özel İhlas Koleji
 • Özel İhlas Lisesi
 • Özel İhlas Anadolu Meslek Lisesi

Marmara Evleri Kampüsü

 • Özel Marmara Evleri İhlas İlköğretim Okulu
 • Özel Marmara Evleri İhlas Lisesi
 • Özel İhlas Karma Lisesi

Her iki kampüs de, İstanbul’un yoğun trafiğinden ve gürültüsünden uzaktadır. Kampüsler; temiz, ferah bir ortamda ve yemyeşil bir çevre düzenlemesiyle yapılandırılmıştır. Eğitim ve öğretim 20-24 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Kampüslerdeki binalar “radya temel – tünel kalıp” sistemiyle yapılmış olup her iki istikamette betonarme perdelerden oluşmaktadır. Depreme karşı dayanıklı ve güvenli olan binalar altı katlı olup, her kat yaklaşık 1.600 m²’dir. Binalarda çift merdiven, iki taraflı yangın çıkışı ve asansör bulunmaktadır. İnşaa edilirken eğitim ve öğretime en uygun yapıda modern anlamda ihtiyaçları karşılayacak şekilde düşünülmüş olan kampüs binaları, Türkiye’nin örnek gösterilen ve Batı ülkelerindeki örneklerinin de en iyilerindendir.

Her iki kampüste de anasınıfları, açık-kapalı, büyük-küçük spor alanları/salonları, kantin, servis odası, gösteri ve konferans salonları, idari odalar, halkla ilişkiler birimi, ölçme değerlendirme birimi, bilgi işlem birimi, müzik derslikleri, bilgisayar laboratuarları, dinlenme salonları, dershaneler, zümre odaları, baskı ve fotokopi odaları, sağlık odaları, sunum ve video odaları, idareci odaları, rehberlik servisleri, fen bilgisi, kimya, fizik, biyoloji laboratuarları, bilim ve teknoloji sınıfları, öykü odaları, interaktif derslikler, iş atölyeleri, resim atölyeleri, kütüphaneler, yabancı dil odaları, okul içi oyun alanları, geniş ve rahat koridorlar bulunmaktadır. Tüm okullarda tam donanımlı revirler bulunmakta, deneyimli doktor ve hemşireler öğrencilerin sağlığını ve gelişim süreçlerini yakından izlemektedir.

Öğrencilere, sınıf ders programları, destek programları, kurslar, lise giriş sınavları için özel öğretim yöntemleri, bilgisayar destekli öğretim programları ve yoğunlaştırılmış yabancı dil öğretimi programları uygulanmaktadır. Sınıflarda TV, video, VCD ve DVD player, projeksiyon, bilgisayar gibi araç – gereçlerin yanında teknolojik araçlar da kullanılmaktadır.

Anasınıflarına 36-72 ay arası (dört-beş-altı yaş grubu) öğrenciler kaydedilmektedir. Bu sınıflarda yaş gruplarına özel programlar uygulanmakta, el becerileri geliştirilmekte, yorumlama, düşünme ve konuşma etkinliklerine yer verilmekte, bireysel ve toplu etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca bilgisayar ve İngilizce eğitimi yapılmakta ve folklor, spor, resim, müzik etkinliklerinde branş öğretmenleri görev almaktadır. Günlerini oyun, dinlenme ve beslenme odalarında geçiren minik öğrencilere, anne kucağından güvenli eğitim ocağına en iyi şekilde geçiş sağlanmaktadır.

Rehberlik ve Danışma Servisi; öğrencilerin, kendilerini daha iyi tanıyabilmeleri, kendisiyle ve çevresiyle barışık bir hayat sürmeleri, karşılaştıkları olumsuzluklarla baş etme yeteneğini kazanmalarını hedeflemektedir. Tecrübeli psikolog ve rehber öğretmenler, öğrencilere karşılaştıkları problemlerin üstesinden gelmeleri konusunda yardımcı olurken; gizlilik, güven ve kişisel haklara saygı çerçevesinde açık ve dürüst bir yaklaşımı tercih etmektedirler.

Fen bilgisi, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, her türlü modern deney cihazlarıyla donatılmıştır. Öğrenciler derslerini; deneyerek, görerek, yaparak ve yaşayarak zevkle öğrenirken laboratuarlarda her öğrenciye bir mikroskop düşmektedir.

Bilgisayar laboratuarlarında her öğrenciye bir bilgisayar düşmektedir. Okullarda iki adet bilgisayar laboratuarı ve her bilgisayar laboratuarında 24 bilgisayar bulunmaktadır. Artık, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan bilgisayarı, öğrenciler anasınıfında öğrenmektedir.

İnternet bağlantısıyla dünyaya açılabilen öğrencilere, bilgisayar öğretimi yanında bilgisayar destekli eğitim de tecrübeli ve uzman öğretmen kadrosuyla sunulmaktadır.

Ölçme Değerlendirme Birimleri, okullarda yapılan tüm eğitim öğretim faaliyetlerini ölçmek ve değerlendirmek üzere kurulmuştur. Öğrenciye, öğretmene ve isteyen velilere sunulan ölçme değerlendirme sonuçlarına göre öğrencilerde görülen eksikliklerin giderilmesi için yeni fırsatlar hazırlanmaktadır.

İhlas Eğitim Kurumları 2006-2007 öğretim yılında ECDL (European Computer Driving Licence) Yetkili Test Merkezi olmuştur. Dünya çapında 146 ülkede, 36 dilde, kişilerin bilgisayar bilgilerini uluslararası standartlarda test eden ve belgeleyen bu sistem, birçok üniversite ile birlikte İhlas Eğitim Kurumları’nda da başarı ile uygulanmaktadır.

İhlas Kolejleri, dünya çapında, ilk, orta, yüksek öğretim olmak üzere tüm yasal eğitim kurumlarına açık olan eğitim programı olan Microsoft IT Academy Programı ile yüksek kalitede bir Bilgi Teknolojisi Eğitim Merkezi olmuştur. Bu program sayesinde okulumuzda en son Microsoft programlarının eğitimlerinin verilmesi sağlanarak, her öğrencimize ve öğretmenimize sene sonunda bu eğitimleri aldığına dair Microsoft onaylı katılım belgesi, ücretsiz verilmektedir.

İhlas Eğitim Kurumları Vizyonu ve Misyonu

Vizyonu

Sponsorlu Bağlantılar

Üstün nitelikli ekip, çağdaş altyapısı ve öncü uygulamaları ile sürekli öğrenen, üreten ve ürettiğini paylaşan bir organizasyon olarak ülkemize model okullar oluşturmak ve dünyada referans gösterilen eğitim kuruluşlarından biri olmaktır.

Misyonu

Türk halkının yaşam kalitesini yükseltmek ve eğitimin gelişmesine katkı sağlamak üzere;

Eğitim sistemimizin her kademesinde öğrenim gören gençlere akademik bilginin yanı sıra, insani değerleri kazandırarak onları, sosyal ve duygusal gelişim olarak ta hayata hazırlamak,

Bu eğitim hizmetinin; dünyanın şu anda ulaşmış olduğu en üst düzeyde, yaygın ve bütünleşik bir yapı içinde, uygun ve ekonomik koşullarda topluma sunulması için projeler geliştirmek ve uygulanmasına destek vermek,

Eğitim Bilimleri alanındaki bilimsel araştırma sonuçlarına dayalı olarak, eğitim – öğretimle ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek,

Kendilerini mesleklerine adamış, üstün nitelikli, her bireyin “tek ve özel” olduğunun bilincinde olan, içinde yaşadığı çağın gereklerine sahip, öteki ayırımı yapmadan insana değer veren öğretmenler yetiştirilmesine öncülük etmek,

Büyük düşünebilen ve bunu hayata geçirme çabasında olan, insanların mutluluğunu hedeflemiş, milli ve manevi kültürünü evrensel değerler içinde koruyup geliştiren, bilgiyi etkili ve verimli kullanabilecek, dünya çapında bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmaktır.

İhlas Eğitim Kurumları Hedefleri

“Eğitimde Mükemmele Yolculuk” sloganıyla 1996 yılında kurulan İhlas Eğitim Kurumları başarılarına başarı katarak yoluna devam etmektedir. Bu başarıların sırrı ise kurulduğu günde belirlenen hedefler olmuştur.

1. Vatanına milletine bağlı; küçüğünü seven, büyüğünü sayan ahlaklı bireyler yetiştirmek.

2. Öğrencilerimize estetik, edebi, matematiksel, bilimsel, teknolojik, sosyal, ekonomik ve fiziksel etkileşimlerin dahil olduğu geniş bir deneyim yelpazesi sunmak.

3. Öğrencilerin keşfetme arzularını, ilgilerini ve hayal güçlerini canlandıran; tüm yaşamları boyunca tükenmez bir öğrenme isteğine sahip olmalarını destekleyen bir öğretim sistemi kurmak.

4. Kaliteyi hedefleyen, deneyimli, uzman, dinamik ve yeniliklere açık bir kadro ile çalışmak.

5. Öğrencilerin iletişimsel becerilerinin, yaşamsal yeteneklerinin gelişmesini teşvik etmek.

6. Öğrencilerimizin hızla değişen dünyamızla uyum sağlamalarını temin edecek alt yapıyı oluşturarak başarılı ve mutlu olmalarını sağlamak.

BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ

Fatih Cad. No:1 Yenibosna/Bahçelievler- İSTANBUL

Bahçelievler İhlas İlköğretim Okulu
Telefon :0.212 639 68 70
Fax :0.212 639 68 84

Özel İhlas Koleji
Telefon :0.212 639 68 70
Fax :0.212 639 68 83

MARMARA EVLERİ KAMPÜSÜ

Sponsorlu Bağlantılar

İhlas Marmara Evleri 1.Kısım Sitesi Yakuplu Beylikdüzü İSTANBUL

Marmara Evleri İhlas İlköğretim Okulu
Telefon :0.212 875 53 23
Fax :0.212 875 53 27

Marmara Evleri İhlas Lisesi
Telefon :0.212 875 13 04
Fax :0.212 875 15 99

Marmara Evleri Karma Lisesi
Telefon :0.212 875 53 23
Fax :0.212 875 53 27

http://www.ihlaskoleji.com/

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  seviye imre
  27 Eylül 2013 - 19:07

  ilk okul ve orta okul fiyatlari ve giris sartlari hakkinda bilgi almak istiyorum

  tesekkur ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir