Kanal Projesi Gerçekleşecek Mi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzyılın projesi dediği İstanbul Kanal Projesi Türkiye’nin en büyük gündem maddesi konumunda.Yapılabilirliği, maliyeti ve nereden geçeceği tartışılırken kimilerine göre hayal ürünü olarak da anılan bu projenin gerçekleşirse çok büyük bir proje olacağı kesin.

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’de her büyük işin ardından birilerinin cebi dolduğu gibi acaba bu projenin de ardından birileri cebini dolduracak mı diye tartışılıyor.Bu probleme önlem alamk mahiyetinde proje yeri belirtilmedi fakat biraz araştırma sonucunda projenin nereden geçeceği ortaya çıktı.Hatta ipucunu Başbakan kendi ağzı ile verdi.

Çatalca Gerçeği

Başbakan’ın “Çatalca!ya hediyemiz olsun” diye ağzından kaçırmasının ardından Çatalca’dan yapılan küçük bir araştırma bütün gerçekleri ortaya koydu.

Yapılan araştırmada görüldü ki Çatalca’da boş arsa kalmadı.Emlakçıların söylediğine göre 2 ay öncesinden başlayan arsa hucumu Çatalca’daki arsalara kıtlık getirmiş.Satılan arsalar satılmış satılmayan arsaların fiyatlarıda 5-10 katına çıkmış.Kimisi de arsasını satmaktan vazgeçmiş.

Anlaşılan o ki birileri 2 ay öncesinden projenin nereden geçeceğini sızdırmış ve her projede olduğu gibi bu projede de birilerinin cebi dolması için birileri harekete geçmiş.Büyük ihtimalle devlet kanadından sızdırılan bu bilgi birilerinin kulağına erken varmış ki 2 ay öncesinde arsaları kapış kapış götürmüşler.Hadi hayırlısı…

İşte Kanal Projesi Video