Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Hesabınızı Geri Alın

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook her geçen kendini daha fazla büyütmektedir.Büyümeye bağlı olarak güvenlik önlemlerini de artıyor.Bu önlemlerden bir tanesi de hesap katılması.Facebook’ta eğer kurallara uymuyorsanız hesabınız anında kapatılabilir.Ancak hesabınızın haksız yere kapatıldığını düşünüyor ve geri almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Hesabınızın Alınma Nedenleri?

Facebook 700 milyon üyeyle tek tek ilgilenemediği için bazen kendine gelen şikayetleri derinlemesine inceleyemiyor. Haliyle bazı hesaplar haksız yere kapatılmış oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu duruma maruz kaldıysanız ilk önce hesabınızın neden kapatıldığını tahmin etmeniz lazım. Profilinizde eğer bir kişiyi ya da etnik grubu aşağılayan fotoğraflar varsa bu durum başınızı yakmış olabilir.

Telif haklarını ihlal eden videolar paylaştıysanız da bu durum hesabınızı kapatmış olabilir. Çok fazla kişiyi eklediyseniz ama bu kişiler sizin ekleme talebinizi kabul etmediyse de kara listeye girmiş olabilirsiniz.

Kara listedeki kullanıcılar, tacizci olarak yönetime bildirilirse hesabınız kapatılır. Küfür ve nefret suçları da bu konuda büyük sorunlar çıkartıyor.

Facebook’da Hangi Kurallar Çiğnenmez

Facebook’a dilekçe yazmadan önce ünlü sosyal ağ yönetimininaffetmeyeceği suçları bilmekte fayda var. Yönetim, bazı suçları affetmemek konusunda prensip belirlemiş durumda.

Eğer, fark etmeden reşit olmayan kişileri rahatsız ettiyseniz, çocuk tacizinden dolayı hesabınız açılmamak üzere kapanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir gruba ya da kişiye nefret söyleminde bulunduysanız ve tüm uyarılara rağmen bu hareket devam ettiyse yine hesabınız asla açılmaz.

Telif hakkını ihlal eden film yayınlamak, başka insanların izinsiz olarak fotoğraflarını çalıp profilde paylaşmak ve tehditte bulunmak da Facebook’ta geri dönülmezler suçlar listesine girer.

Haklı Olduğunuza Dair Dilekçe Yazın

Eğer bu geri dönüşü olmayan suçları işlemediğinize eminseniz yapmanız gereken site yönetimine özel mesaj atmak. Bu özel mesajı, şu adresten yollayabilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için yasaklanan Facebook sayfanızı kullanmanız lazım. Karşınıza çıkan soruları doldurun ve mutlaka Facebook‘a ilk kayıt olduğunuz e-posta adresinin açık olduğuna emin olun.Böylece yönetim e-posta yolluyla talebiniz konusunda sizinle iletişime geçecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(6) Yorum

  yagmur
  12 Ağustos 2015 - 14:56

  isim değişikliği yüzünden hesabım kapatıldı.kurallara uymadığım için özür diliyorum..maksadım sadece kendi ismimin yabancılar tarafından bilinmesini istemememdir..lütfen hesabımı açın.. 🙁

  ahmet kemal özgör
  21 Haziran 2015 - 03:37

  facebook hesabım niçin kapatıldı kapatılmaıp bazı istekler kısıtlanabilirdi hoşuma giden paylaşımlarım çok olmuştur başkada bir sorun yok

  senol atak
  27 Mayıs 2015 - 10:33

  sizden ricam facemi geri almam aile ve arkadaş çevrem orada şifremi yanlış yazmışımdır ama hata yapmak istemiyorum bida saygılarımla

  bayram oran
  10 Temmuz 2012 - 09:31

  facebook hesabım kapatıldı geri veril mesini istiyorum

  naim
  30 Nisan 2012 - 22:49

  ya nasıl bir olay bu ya telfon no,su istiyorsunuz ne olcak aldınmı
  ben 10tanede açarım kimene ya geri verin

  naim
  30 Nisan 2012 - 22:47

  bütün siteleri kapatınız şimdi kim ve nasıl sohbet edecem ben aldıklarınıcı geri verin

  Bilal Baykal
  08 Şubat 2012 - 16:10

  facebook hesabım kapatıldı özel fotoğraflar vardı.nasıl fotoğrafları geri alabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir