Facebook Hesabınızı Geri Alın

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook her geçen kendini daha fazla büyütmektedir.Büyümeye bağlı olarak güvenlik önlemlerini de artıyor.Bu önlemlerden bir tanesi de hesap katılması.Facebook’ta eğer kurallara uymuyorsanız hesabınız anında kapatılabilir.Ancak hesabınızın haksız yere kapatıldığını düşünüyor ve geri almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Hesabınızın Alınma Nedenleri?

Facebook 700 milyon üyeyle tek tek ilgilenemediği için bazen kendine gelen şikayetleri derinlemesine inceleyemiyor. Haliyle bazı hesaplar haksız yere kapatılmış oluyor.

Bu duruma maruz kaldıysanız ilk önce hesabınızın neden kapatıldığını tahmin etmeniz lazım. Profilinizde eğer bir kişiyi ya da etnik grubu aşağılayan fotoğraflar varsa bu durum başınızı yakmış olabilir.

Telif haklarını ihlal eden videolar paylaştıysanız da bu durum hesabınızı kapatmış olabilir. Çok fazla kişiyi eklediyseniz ama bu kişiler sizin ekleme talebinizi kabul etmediyse de kara listeye girmiş olabilirsiniz.

Kara listedeki kullanıcılar, tacizci olarak yönetime bildirilirse hesabınız kapatılır. Küfür ve nefret suçları da bu konuda büyük sorunlar çıkartıyor.

Facebook’da Hangi Kurallar Çiğnenmez

Facebook’a dilekçe yazmadan önce ünlü sosyal ağ yönetimininaffetmeyeceği suçları bilmekte fayda var. Yönetim, bazı suçları affetmemek konusunda prensip belirlemiş durumda.

Eğer, fark etmeden reşit olmayan kişileri rahatsız ettiyseniz, çocuk tacizinden dolayı hesabınız açılmamak üzere kapanmıştır.

Bir gruba ya da kişiye nefret söyleminde bulunduysanız ve tüm uyarılara rağmen bu hareket devam ettiyse yine hesabınız asla açılmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Telif hakkını ihlal eden film yayınlamak, başka insanların izinsiz olarak fotoğraflarını çalıp profilde paylaşmak ve tehditte bulunmak da Facebook’ta geri dönülmezler suçlar listesine girer.

Haklı Olduğunuza Dair Dilekçe Yazın

Eğer bu geri dönüşü olmayan suçları işlemediğinize eminseniz yapmanız gereken site yönetimine özel mesaj atmak. Bu özel mesajı, şu adresten yollayabilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için yasaklanan Facebook sayfanızı kullanmanız lazım. Karşınıza çıkan soruları doldurun ve mutlaka Facebook‘a ilk kayıt olduğunuz e-posta adresinin açık olduğuna emin olun.Böylece yönetim e-posta yolluyla talebiniz konusunda sizinle iletişime geçecektir.