Burs Veren Hayır Kuruluşları

Okumanın çok zor olduğu bir dönemde hayırseverlerin kurduğu kurumlar, birtakım maddi imkânsızlıklardan dolayı eğitimde zorluklar yaşayan öğrencilerin ihtiyaçlarını bir nebzede olsa gidermeye çalışıyorlar.Bunlara verilecek örneklerden biri de  Kibar Eğitim Ve Sosyal Yardım Vakfı dir…

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde en pahalı alanlardan biri de hiç şüphesiz eğitimdir.Bu yüzden ülkemizde, harçlar, konaklama, yemek, ısınma, eğitim masrafları derken ortaya çok kabarık bir fatura çıkıyor. Bu faturada maddi imkansızlığı bulunan aileleri zor duruma düşürüyor. Geçim derdiyle uğraşmaya çalışırken, birde üstüne böylesine bir yük binince aileler çözümü çocuklarını okula göndermemekte buluyor.

Eğitim ve okumanın çok zor şartlar altında gerçekleşmesinde dolayı bir çok öğrenci eğitimine maddi imkansızlıklardan dolayı ya ara veriyor ya da hiç okuyamıyor. Üniversite sınavına girecek öğrenciler bu yüzden sınavı kazanmadan telaşa kapılıyor. İkamet ettiği ilden farklı bir ile okumaya giden öğrencilerin şanslı olanları Devlet yurtlarında kalmayı hak kazanırken, bu şanstan nasiplenemeyenler ise kendini ya özel yurtlara atıyor ya da aynı okulda eğitim gören öğrencilerle ev tutmakta buluyor.

Bu yükleri gidermek için kurulan kurum ve kuruluşlardan biri de, Kibar Eğitim Ve Sosyal Yardım Vakfı dir…

Kibar Eğitim Ve Sosyal Yardım Vakfı

İlk, orta, yüksek ve lisans üstü eğitim düzeylerinde okuyan, araştırma ve inceleme yapan yetenekli, maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlere, burs veriyor. Vakıf toplamda 60 öğrenciye burs veriyor. Üniversite öğrencilerine 12 aylık 85 TL burs verirken, İlköğretim öğrencilerine 75 TL burs veriyor.Burs başvuruları  Eylül ayında yaplıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye  www.kibarholding.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.