Paranızı Birktirin

Basit önlemler paramızı biriktirebiliriz. Tabi tasarruf yaparak. Nasıl mı tasarruf yapacağız. İşte aşağıda okuyacağınız 5 yöntemle az da olsa tasarruf yapabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

1. Yüksek elektrik faturalarınız düşürmek için elektrikli cihazlarınızı kullanmayacağınız zaman lütfen fişten çekiniz. Aynı zamanda tasarruflu lambaları kullanınız.

2. Bilgisayarda zaman geçirirken veya ütü yaparken mola verdiğiniz zaman mutlaka ürünlerinizi kapatınız ve fişini çekiniz. Ürünlerin standby konumunda bile elektrik harcadığını unutmayınız.Böylece boşuna elektrik harcamazsınız.

3. Telefon şirketlerinin ister cep olsun ister ev olsun sizlere sunduğu avantajlı paketlerden mutlaka yararlanın. Hangi avantajlı paketin size uygun olduğunu bulun ve kabarık faturalardan kurtulun.

4. Kıyafet alışverişine çıkacağınız zaman ilk önce bir dolabınıza göz gezdirin ve gerçekten ihtiyacınız varsa alışverişe çıkmayı düşününüz. Bazen dolabımızda ne var ne yok unuturuz. Boşuna alışveriş yapmayalım ve paramız cebimizde kalsın.

5.”Ucuzmuş” diye düşünüp etiket fiyatı düşük her ürünü almaya kalkmayınız. Her indirimli ürünü almaya çalışırsak bir servet ödeyeceğinizi görürsünüz.