Penguen Dergisinden İslam’a Hakaret

Sponsorlu Bağlantılar

İslam’a hakaret içeren karikatür

Yerli mizah dergisi penguen’ de yayınlanan bir karikatür ortalığı fena halde karıştırdı. Bahadır Baruter imzalı bir karikatürde İslam’ın kutsallarına aleni bir şekilde hakaret edildi. Karikatürde “Allah yok, din yalan” ibaresi yazılmış, caminin lambaları ise prezervatif şeklinde tasarlanmış.


Dine böylesine saldıran karikatür sosyal paylaşım sitelerinde büyük tepkilere sebep oldu. Penguen dergisine yönelik büyük bir protesto başladı. Yerli bir mizah dergisinin İslam`a böylesine nefret dolu biçimde saldırması şok etkisi yarattı.

Çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde dergiye yönelik tepkiler sonucu Penguen dergisi karikatürle alakalı içerisinde özür geçen bir açıklama yaptı.

Twitter’daki tepkilerden birkaçı

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin:

Penguen’in yaptığı ne mizah, ne sanat; düpedüz hakaret ve provakasyon. En doğrusu bunları ademe (yokluğa) mahkum etmek. #protestopenguen

Samanyoluhaber tv. spikeri Asım Yıldırım

Melih bey gibi TÜKÜREYİM BEN BÖYLE MİZAHIN İÇİNE. Yazıklar olsun. Gidin kendi kutsallarinizla dalga geçin terbiyesizler.

HakanAkar

Bu gece ne Sevgililer Günü ne de Kandil konuşuluyor ne de ikisinin aynı gün oluşu suan konuşulan tek bir şey var o da Penguen ve karikatürü!

Yazar Fikri Akyüz

@CumaHikmet @nedimhazar katılıyorum, penguen’e en şiddetli tepkiyi verelim ama şiddetten kaçınılmasını şiddetle tavsiye ederim.

kralexx

Sponsorlu Bağlantılar

Kendi ayağına kurşun sıkabilen tek kuş hangisidir? PENGUEN

Gazeteci yazar Önder Aytaç

PENGUEN ANADOLU INSANININ ETIK DEGERLERINE HAKARET EDEN KARIKATUR ICIN OZUR DILEMELI. AKSI HALDE BOYKOT EDILMELI.

Penguen’in açıklaması

Önce birkaç yanlış anlamayı düzeltelim:

Tepki gören karikatür kapak karikatürü değildir. Çizer kendi köşesinde yayınlamıştır. Sadece kapağı Penguen Dergisinin ortak görüşünü yansıtır. Köşelerdeki karikatürler çizerlerin şahsi fikirleridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çizimde prezarvatife benzetme yoktur, gerçekten de böyle avizeler vardır.

Mizah dergiciliğinin geleneğinde yazarlara çizerlere karışılmaz, herkes köşesinde istediğini yazıp çizmekte özgürdür.

Tek bir karikatürü severiz sevmeyiz ama genel olarak bu özgürlük alanını korumak önemli. Eleştirilere de saygı gösteriyoruz.

Karikatüre gelen tepkilerden dolayı üzgünüz. Saygısızlık olarak görenlerden özür dileriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(18) Yorum

  ibrahim
  18 Şubat 2011 - 18:29

  yarın geberip gittiginizde görürsünüz,allah varmı yokmu..
  cehenneme sizden güzel odun olur..

  bünyamin turaç
  18 Şubat 2011 - 10:43

  eceli gelen köpek cami duvarına işermiş bu atasözünden yola çıkarak islama hakaret edenlerinde sonu yakındır bu onlarınson çırpınışıdır (dinALLAH IN DİNİ CAMİDE ALLAH IN EVİ ) bize düşende senin gibilerin ……… koymak düşer

  akıncı zülfikar
  17 Şubat 2011 - 16:46

  LAİKLİĞİN MEYVELERİ..

  İslam Düşmanı “Leman” adlı pislik krikatür dergisinde de uzun süre çalışmış olan BAHDIR BARUTER, şimdi de “Penguen” adlı bu pislik dergide İslama sövmüştür. Tıpkı Cumhuriyet Gazetesi karikatüristi olan NURİ KURTCEBE adlı piçin 28 şubat zamanında Kelimei Tevhidi haşa çöp bidonundan dökülen çöp olarak çizmesindeki gibi bir aşağılık köpeklik yapmıştır.

  Tesadüf eseri soy adı böyle olan herhangi vandaşlar alınmasın; Baruter soy adlı çokça Yahudi Sabatay Mum Söndü Piçi vardır Elitler Ünlüler arasında, Mason ve Lions Rotary derneklerinin isim listelerinde de Baruter soy adı ve Sabatay Mezarlıklarında da çok görülmektedir. Bu piçin de Sabatay asıllı olması çok muhtemel..

  Akıncı Zülfikar

  faruk
  17 Şubat 2011 - 11:55

  allah size gerekli cewabı verecektir adi şerefsizler İNŞALLAH BENİM ELİMDEN CEZANIZI VERİR

  bahadır karakaş
  16 Şubat 2011 - 16:19

  evet bahadır baruter (ahlaksızer) türkiye cumhuriyeti şeriatle yönetilen bir ülke değil bunu herkes biliyor ama türkiye cumhuriyetinde şeriatı kabul eden cemaatlar çok bunlardan herhangi birisi senin katlini koysunlar ortaya o zaman senin ananı bellerler ALLAH’ın izniyle ALLAH’ın laneti azabı şiddeti üzerinzde olsun son gülen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii güler

  bahadır karakaş
  16 Şubat 2011 - 15:40

  madem ki yüce ALLAH’ın varlığına inanmıyorsunuz o zaman ALLAH bahadır baruter ve onun düşüncesinde olan herkesi kahr etsin ve olacak mahşer alanında herkesin karşında gürüşmnek dileğiyle ALLAH azabını artırsın mademki ALLAH’a inanmıyorsun yadıklarıma amin de

  mehmet ertan kara
  15 Şubat 2011 - 22:53

  biz bişey dediğimizde demokrasi özgürlük ifade özgürlüğü yaygaracılığı yapan.fındık kadar beyinle kendini akıllı sanan lar.sonunda hepimiz ölücez ozaman görüşürüz…

  Murat Yüksel
  15 Şubat 2011 - 22:31

  İslam güneşi ÇAMUR’la sıvanmaz .Allah(c.c.) bizi içimizdeki beyinsizlerle birlikte helak etmez İnşaallah.Elimizden birşey gelmiyor ama kalpten buğz ediyoruz.Bir büyüğün dediği gibi “kafirler için yaşasın cehennem” ve Bakaranın son ayeti”kahrolsun kafirler” A M İ N !!!!!!

  M,sinan yıldız
  15 Şubat 2011 - 19:34

  yüce islam dinimize hakaret eden cahil yobaz kafiri kınıyorum VE ALEMLERİN HERŞEYİN HEPİMİZİN BİR TEK RABBİMİZ OLAN ALLAHIMIZIN ŞİTDETLİ AZABINA MELEKLERİN LANETİNE İNSANLARIN İLENCİNE UĞRAMASINI YÜCE ALLAHTAN DİLİYORUM.

  halil
  15 Şubat 2011 - 19:01

  madem allah yok din yalan diyorsun seni kim yarattı hangi yoldan gideceksin …. din yalan diyorsan ne kadar yaşarsan yaşa nereye gidersen git yinede ölümü tadacaksın diyo peki buda mı yalan … hesap günün de güvendigin kişi bile kalmayacak yanında …… allah senii bildigi gibi yapsın …. müslüman olan kardeşlerimiz allahın yarattıklarını ve ondan gelen herşeye inanarak razı olduk ….

  oya
  15 Şubat 2011 - 16:59

  yazıklar olsun

  Nil
  15 Şubat 2011 - 16:07

  Bu ahlaksızca yazıyı kınıyor…..Yazanı Allah(cc) havale ediyorum….Çok bayagı ve terbiyesizce buluyorum….

  yaşar
  15 Şubat 2011 - 14:35

  bahadır baruter (küstah ….)insanların değerleriyle dalda geçmesin.bu dregininde bünyesinde bu gibi şahsiyetlere yer vermesini kınıyorum…….

  seda baydaroğlu
  15 Şubat 2011 - 13:18

  penguenin yaptığı tamamen saygısızlık sonuçta insanların inançlarıyla bu kadar dalga geçilmez bu arada yaptıkları açıklamaya penguenler bile güler pengueni şiddetle kınıyorum

  SELİN
  15 Şubat 2011 - 11:07

  cok saygısızca kınıyorum

  mustafa
  15 Şubat 2011 - 07:52

  ben penguendergisinin özrüne takıldım ne yani sizin yayın yönetmeniniz dergi sorumlunuz yokmu iç sayfalar kişilere mahsussa ve size küfretseler yayınlarmıydınız acaba.önder aytaç beye de gelince küfredelim özür dileyelim olsun bitsin be, ne olacak özür dediledik sonuçta aman dikkat alışkanlık yapmasın.birde, neden gizli yazdınız bu da düşündürücü amaç ne acaba…

  serdar
  15 Şubat 2011 - 01:10

  Merhaba İslamiyet Sadece Anadolu İnsanının Değil Aynı Kabeye Yönelen, ALLAH’a iman eden bir buçuk milyar müslümanın dinidir. Penguen dergisi bu şekilde hareket ettikçe sadece kendisine zarar verir. Dini değerlere saygı göstermeyen bu gibi sanatçı görünenlere gülerek bakmak isterdim ama ALLAH’ın Azabını düşündükçe onlar için sadece ağlıyorum.

  admin
  14 Şubat 2011 - 23:56

  Penguen yazarının yaptığı terbiyesizliğin ve islama hakaretinin hiçbir özrü olamaz.Böyle insan dışı zihniyetler insanlığı her geçen gün biraz daha geri götürüyor.bahadır baruter isimli saygısız ve küstah ve kendisini karikatürist zanneden şahsiyeti kınıyorum.

  Söylenecek diğer bir sözde Gazeteci yazar Önder Aytaç için.Gazeteci karikatüre tepkisini aşağıdaki şekilde vermeye çalışmış ama en az karikatürist kadar talihsiz bir işin altına imza atmış.

  Gazeteci yazar Önder Aytaç tepki olarak şunları söylemiş;

  PENGUEN ANADOLU INSANININ ETIK DEGERLERINE HAKARET EDEN KARIKATUR ICIN OZUR DILEMELI. AKSI HALDE BOYKOT EDILMELI.

  Bende sana şunu söyleyeyim önder aytaç; İslam dini ne zamandan beridir anadolu insanının etik değerleri oldu.Bu din bütün müslümanların etik değerleriiçerisindedir.Böyle söyleyerek islamı mı aşağılamaya çalışıyorsunuz yoksa anadolu insanını mı? Bende size şu soruyu sormak istiyorum; sizin dininiz ne? İslamı sadece anadolu insanına mal etmek hangi zihniyetin ürünüdür merak ediyorum açıkcası…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir