35 TL Verdi 822 bin TL Kazandı

Adı üstünde “şans oyunu”. Ya tutar ya tutmaz. Bazen kazanılsa bile birçok şey kaybettirir aslında. Talihliler paranın büyüsüyle büyülenip, daha sonra büyünün etkisi geçtiğinde bir bakarlar ki yanlarında ne eşleri var ne çoluk çocukları ne de o tomarla alınan paralar… Günümüzde bunun bir çok örneği mevcut. Parayı ne şekilde kullanacağını bilmeyenlerin ardından sadece pişmanlık nidaları kalır. Umarız cep telefonunu satarak oynadığı Loto ile talihliler arasına giren Tuncay Yalım’ın hikayesi talihsiz sonlanmaz…

Sponsorlu Bağlantılar

Adana´nın Kozan İlçesi´nde Sayısal Loto´nun 4 Aralık çekilişinde 822 bin TL ikramiye kazanan bekar 37 yaşındaki Tuncay Yalım´ın cep telefonunu 35 TL´ye satarak şans Oyunu oynadığı ortaya çıktı.

Yalım´ın cep telefonu satışı ise güvenlik kamerasınca kaydedildiği anlaşıldı.

Sayısal Loto´nun bu haftaki 4 talihlisinden biri olan Tuncay Yalım´ın cumartesi günü Kozan´da cep telefonu alım-satımı yapan Cemal Uludağ´ın işyerine giderek hiç parası olmadığı için cep telefonunu 35 TL´ye sattığı anlaşıldı. Bu paranın 2 lirası ile Sayısal Loto oynayan ve çalıştığı maden şirketinin işine 3 ay önce son verdiği Yalım´ın ilçeye bağlı Bucak Köyü´nde bir yakınıyla tek odalı evde yaşadığı, anne ve babasının uzun süre önce ayrıldığı, iki üvey kız kardeşi olduğu öğrenildi.

İşyerinin güvenlik kamerasınca cep telefonu satışı kaydedilen Yalım´ın cep telefonunu alan Cemal Uludağ, “Tuncay Yılım, cep telefonunu sattıktan sonra aldığı 35 liranın bir kısmıyla loto oynayacağını söyledi. İkramiye kazandığını öğrenince mutlu oldum. Cep telefonu bende. Artık hatıra olarak saklamayı düşünüyorum. Ancak isterse bu şans getiren telefonu kendisine geri verebilirim”dedi. Tuncay Yalım´ın uzun süredir, şans Oyunları bileti satın aldığı seyyar piyangocu Hasan Tutar da parası olmadığı zamanlar, sonra ödemek üzere birkaç kez bilet verdiğini hatırlattı. Tutar, Kozanlı talihliden halen 50 TL alacağı olduğunu da sözlerine ekledi.