TED Koleji Özellikleri ve Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

TED Koleji Tarihçesi

İstanbul’da yaşayan çok sayıda TED Ankara Koleji mezununun en büyük ortak hedefi, gurur duydukları TED bayrağını, İstanbul’da da dalgalandırmaktı. Bu amaçla, 1997 yılı sonunda, görevlendirdikleri 12 Ankara Kolejli kurucu üye, Ankara Kolejliler Derneği ve TED’in katılımıyla, TED İstanbul Koleji Vakfı kuruldu. Vakfın amacı, Türk öğrencilerine ilk, orta, lise ve yüksek öğretim alanında ve yabancı dil öğrenimine önem vererek, çağdaş düzeyde eğitim ve öğretim kurumları açmak, muhtaç durumdaki başarılı öğrencilere burs vermektir.

Eğitim alanında ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri olan Türk Eğitim Derneği’nin Türkiye çapında oluşturduğu eğitim zincirinin bir halkası olan TED İstanbul Koleji, eğitim faaliyetlerine 1998 yılında 137 öğrenciyle başlamıştır. 1998-1999 öğretim yılında yalnızca ana sınıfı ve ilköğretimin 1-2-3. sınıflarında öğretim yapılmıştır. Bir sonraki yıl, ilköğretimin diğer sınıflarını da bünyesine katan TED İstanbul Koleji, 2000-2001 öğretim yılında lisesini de açmıştır ve üç yıldır mezunlarını yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelere göndermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

TED Koleji Vizyonu

Vizyonumuz Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, “öğrenenlerin okulu” felsefesinden yola çıkarak, insanlığa katkıda bulunan, toplumda lider ve model olacak bireyler yetiştiren örnek ve öncü bir kurum olmaktır.

TED Koleji Misyonu

Anaokulundan başlayıp ilköğretim ve ortaöğretim boyunca, ulusal ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, demokratik ve laik cumhuriyete sahip çıkan, çağın getirdiği değişim ve gelişmelere uygun bir şekilde, ortaya çıkarılan bireysel ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yaparak – yaşayarak – araştırarak öğrenen, Türkçe’nin yanında en az bir yabancı dili etkin düzeyde kullanabilen, çevreye duyarlı, sağlığına önem veren, spor ve güzel sanatlarla ilgili, uluslararası ve kültürler arası kavrayışa sahip, evrensel değerleri özümsemiş, sosyal ve akademik yönden nitelikli öğrenciler yetiştirerek onları yüksek öğrenime ve başarılı bir geleceğe hazırlamaktır.

TED Koleji Değerleri

Mükemmellik: Her türlü kaynağımızdan planlı ve verimli yararlanıp; değişime ve yeniliğe açık, girişimci bir anlayışla, misyonumuzda ifade edilmiş olan her konuda vereceğimiz hizmetimizin daima mükemmel olması için çalışacağız.

Güvenilirlik: Dürüstlükten, tarafsızlıktan ve adalet ilkelerinden şaşmayan, disiplinler ve seviyeler arasında tutarlılığı ve sürekliliği olan bir eğitim, öğretim ve çalışma ortamı yaratacağız.

Dayanışma: Çalışmalarımızda paylaşımcılığı, saygı ve yardımlaşmayı esas alarak, işbirliği ve takım çalışmasıyla yaratacağımız dayanışma ortamını çalışanlarımıza olduğu kadar öğrencilerimize de benimseteceğiz; bunun mezuniyetlerinden sonra da devam etmesine gayret sarf edeceğiz.

İnsan haklarına saygı: Hiçbir davranışımızda ve eylemimizde insana verdiğimiz değerden, duyduğumuz saygıdan ödün vermeyeceğiz. Öğrenciler ve çalışanlar arasında cinsiyet, dil, din, ırk, kişi, zümre ayırımı yapmayacağız. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne uygun davranacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgi: Yaşamımızda sevgiyi özümsemiş, bunu her alanda tutarlı ve özenli bir şekilde koruyan, geliştiren humanist bireyler olacak ve öğrencilerimizin de yaşamlarında bunu benimsemelerini sağlayacağız.

TED Koleji Ücretleri

http://www.tedistanbul.k12.tr/kayit_bilgileri.html

İletişim
TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI
ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI

Çavuşbaşı Acarkent
34800 Beykoz/İstanbul
Tel: 0 216 485 03 33 pbx
Faks: 0 216 485 03 11 (Genel)
0 216 485 03 12 (Lise)
E-posta: tedistanbul@tedistanbul.k12.tr
webmaster@tedistanbul.k12.tr

http://www.tedistanbul.k12.tr/

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir