Ametist Nedir?

Ametist mor renkli bir kuvars türü.Yarı değerli taş ailesinin en göze çarpan üyesidir ve genellikle mücevher olarak kullanılır. Renksiz, şeffaf kayaç kristali, kuvarsın en saf halidir. İçeriğinde SiO2 bulunur. Sertliği 7 ile 7.2 arasında değişmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ametist toprağın altından gelen bir öyküdür aslında. Bu öyküde mor ve eflatunun tüm desen ve renk yelpazesine rastlamanız mümkün. Bir Ametist taşını elinize aldığınızda, eşsiz güzellikteki ve hiçbiri birbirinin aynısı olmayan yüzlerce kristali, size tüm öyküyü baştan sona bir çırpıda anlatacak. Siz onu dinledikçe içinizdeki huzur yüzünüze yansıyacak.

Ametist takı resimleri için tıklayınız…

Ametist taşı, doğal taşlar, şifalı taşlar, faydalı taşlar

Ametist  Özellikleri ve Kullanım Alanları

Gününümüzde gelişen teknoloji ile birlikte evlerimizde bir çok elektronik cihazla birlikte yaşıyoruz. Bu elektronik cihazlardan bir çoğu az da olsa radyasyon yaymakta ve bizleri etkilemektedir. İşte Ametist, kuvarslara özgü olan bir özelliği ile ortamdaki bu radyasyonu en düşük sezviyelere indirmekte ve bizi bu cihazların etkilerinden korumaktadır.

Ametist taşının bir diğer özelliği ise zihinsel konsantrasyon sağlamanızda yardımcı olması. Geçmişte düşünürlerin ve filozofların daima kuvars küreler bulundurmaları, bir kuvars çeşidi olan Ametistin zihinsel konsantrasyonu pozitif yönde nasıl da etkilediğinin bir kanıtıdır aslında.

Ametist Faydaları

Eski çağlarda “Sarhoşluğu yok eden taş” diye bilinirdi. O zamanlarda bir kısım kadeh,çanak, kap gibi şeylerin birçoğu ametistten yapılmaktaydı. Ametist, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanı temizler ve enerji verir. Bilinç seviyelerini aktive eder, yatıştırıcı etkisi vardır. Eski çağlarda kişileri hırsızlıklara karşı korunduğu söylenir. Meditasyon için en ideal taşlardandır.Ametist, insanda ve ortamda bulunan negatif enerjiyi kendisine çekerek huzuru doyasıya yaşamanızı sağlar.