Ametist Taşı

Sponsorlu Bağlantılar

Ametist Nedir?

Ametist mor renkli bir kuvars türü.Yarı değerli taş ailesinin en göze çarpan üyesidir ve genellikle mücevher olarak kullanılır. Renksiz, şeffaf kayaç kristali, kuvarsın en saf halidir. İçeriğinde SiO2 bulunur. Sertliği 7 ile 7.2 arasında değişmektedir.

Ametist toprağın altından gelen bir öyküdür aslında. Bu öyküde mor ve eflatunun tüm desen ve renk yelpazesine rastlamanız mümkün. Bir Ametist taşını elinize aldığınızda, eşsiz güzellikteki ve hiçbiri birbirinin aynısı olmayan yüzlerce kristali, size tüm öyküyü baştan sona bir çırpıda anlatacak. Siz onu dinledikçe içinizdeki huzur yüzünüze yansıyacak.

Ametist takı resimleri için tıklayınız…

Ametist taşı, doğal taşlar, şifalı taşlar, faydalı taşlar

Ametist  Özellikleri ve Kullanım Alanları

Gününümüzde gelişen teknoloji ile birlikte evlerimizde bir çok elektronik cihazla birlikte yaşıyoruz. Bu elektronik cihazlardan bir çoğu az da olsa radyasyon yaymakta ve bizleri etkilemektedir. İşte Ametist, kuvarslara özgü olan bir özelliği ile ortamdaki bu radyasyonu en düşük sezviyelere indirmekte ve bizi bu cihazların etkilerinden korumaktadır.

Ametist taşının bir diğer özelliği ise zihinsel konsantrasyon sağlamanızda yardımcı olması. Geçmişte düşünürlerin ve filozofların daima kuvars küreler bulundurmaları, bir kuvars çeşidi olan Ametistin zihinsel konsantrasyonu pozitif yönde nasıl da etkilediğinin bir kanıtıdır aslında.

Ametist Faydaları

Eski çağlarda “Sarhoşluğu yok eden taş” diye bilinirdi. O zamanlarda bir kısım kadeh,çanak, kap gibi şeylerin birçoğu ametistten yapılmaktaydı. Ametist, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanı temizler ve enerji verir. Bilinç seviyelerini aktive eder, yatıştırıcı etkisi vardır. Eski çağlarda kişileri hırsızlıklara karşı korunduğu söylenir. Meditasyon için en ideal taşlardandır.Ametist, insanda ve ortamda bulunan negatif enerjiyi kendisine çekerek huzuru doyasıya yaşamanızı sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(12) Yorum

  ceylin
  06 Ekim 2014 - 22:49

  ben ametist taşı aldım ama gerçek olup olmadığını bilmiyorum zaten taşın rengi mor ama kapalı mor olduğu için ben gerçek olup olmadığını bilmiyorum nasıl anlayabilirim

  Doruk
  01 Nisan 2014 - 19:39

  Çok gerçek hem bizde var ve çok huzur veriyor

  Misafir
  25 Ağustos 2013 - 15:55

  Ya bende orduda bir dükkana ne taşı diye sorduğumda bana hediye verdiler ben ama ben taşın Ametist olduğunu düşünüyorum ama taş beyaz sizce Ametistmidir ?

  […] Ametist Taşı Özellikleri ve Faydaları […]

  cnkpc
  20 Şubat 2012 - 09:39

  ametist gerçekten huzur veren bir taş

  ametist taşı
  05 Şubat 2012 - 00:46

  ametist taşının özellikleri arasında en iyisi stres almasıdır. ametist tesbih satan yer biliyormusunuz?

  kubilay
  11 Eylül 2011 - 13:22

  ben amatis taşı kullanıyorum ve cok işe yarıyor

  amatis taşı gerçek olup olmadığını nasıl anlicam

  betül nur akturk
  03 Ağustos 2011 - 11:14

  yolda gezerken bir çarşı gördük.çarşıyı gezerken,amatist taşından bir bileklik gördüm.3 TL ydi.bana burcumu sordu,bende balıkdedim.bana ucunda balık nolanını verdi.sizce gerçek mi?

  betül balık akturk
  03 Ağustos 2011 - 11:08

  amatis taşı aldım .çok güzel fakat sahte de olabilir.sizce gerçek mi?

  betul nur akturk
  03 Ağustos 2011 - 11:06

  ben bir çarşıda amatist taşı aldım.ama gerçek olup omadığını bilmiyorum.ben balık burcuyum,amatist taşından bilekliğin ucunda balık resmi var sizce bu bilecik gerşek amatist taşı mı?

  se
  24 Nisan 2011 - 12:07

  süper

  İsim*
  03 Haziran 2010 - 18:28

  super

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir