Aslanların Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

Aslanın Özellikleri

Aslanın ne kadar tehlikeli bir hayvan olduğunu anlamak için bir yılda bu hayvanın saldırısı ile ölen insanların sayısına bakmak herhalde yeterli bilgi olacaktır.Çünkü Aslan yılda ortalama 250 kişinin ölümüne neden olmaktadır.

Ormanın kralları, doğanın en zeki yok edicileri aslanlar; hızlı, acımasız, son derece güçlü olmanın yanı sıra avlanma konusunda çok güçlü olan altıncı hisleriyle hareket eder ve söz konusu kırmızı et oldu mu ayrım yapmaksızın saldırırlar. Aslanlar dünyanın her yerindeki hayvanat bahçeleri ve doğal yaşam ortamları dışında, çoğunlukla Afrika düzlüklerinde bulunurlar. Aslanlar temelde insanları; yavaş, aciz ve zebralar gibi (iki ayaklısı) yenmeye müsait görürler.

Aslanlar Nasıl Öldürür?

Aslanların avlarını nasıl öldürdüğünü bilmek için beyin cerrahı olmaya gerek yok. Ne kadar hızlı veya atik olursanız olun bir aslan size her zaman yetişecektir. Sizi kovalar, Küçük bir arabaya eş değer ağırlıklarıyla üzerinize çullanır ve en etli kısımlarınızdan başlayarak etinizi kemiklerinizden ayırırlar. (baldırlar ve bacaklar aperatif olarak iyi gider.) Bu arada, bir aslanın pençesinden kaçmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Pençeleri vücudunuza saplanarak bu durumu engelleyecektir. Kralın sahasına girerseniz ana yemeği olmaktan kaçamazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(6) Yorum

  Galatasaraylı Kıs Gülsüm
  16 Mart 2014 - 22:06

  Harika olmuş. 🙂 Galatasaray Fanatiği Olarak Daima ASLAN! <3

  samet çapar
  21 Ocak 2011 - 19:07

  harika bir yazı. ama aslanların asıl avlanma yöntemi şudur:
  öncelikle zebrayı kalçasından ıssırıp yaralar. daha sonra zebranın üzerine atlayıp bel kemiğinin çok ince ve narin olduğu yeri kırar.
  daha sonra avının boğazını sıkarak işini bitirir.
  çok harika bir sayfa muhteşemsinizzzzzz:d

  muhammed
  11 Ocak 2011 - 20:47

  bana göre çok güzel bencede

  abdulbaki erol
  03 Ocak 2011 - 18:22

  güzel bencede

  elif
  18 Nisan 2010 - 11:06

  güzel güzel

  elif
  18 Nisan 2010 - 11:05

  çirkin ama resim kötü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir