Dünyanın En Pahalı Tablosu “İskambil Oynayanlar” Oldu!

Sponsorlu Bağlantılar

250 Milyon Dolarlık Sanat Eseri

Dünyanın en pahalı tablosu ressam Paul Cezanne’ın ellerinden çıkan “İskambil Oynayanlar” isimli tablo oldu.”İskambil Oynayanlar”  isimli tabloyu ise Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halifa El Tani oldu.Bilindiği gibi Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halifa El Tani, “Arap Baharı” rüzgarı ile beraber yeniden şekillenmeye başlayan ortadoğuda büyük bir rol oynamıştı.Katar Emiri El Tani, bu tabloya 250 milyon dolar verdi.

Modern sanatın babası olarak bilinen Fransız post-empresyonist ressam Paul Cezanne’ın “İskambil Oynayanlar” isimli yapıtını Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halifa El Tani’nin 250 milyon dolar vererek aldığı iddia edildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Fransız ressam Paul Cezanne’ın 19. yüzyılın sonuna ait eseri, 250 milyon dolarla dünyanın en pahalı sanat eseri unvanını da almış oldu.Uzun zamandır tabloyu koleksiyonunda tutan Yunan armatör George Embiricos, Fransız ressamın bu nadide eserini geçtiğimiz yıl ölmeden önce satışa çıkarmıştı.

El Tani’nin bu eseri, yeni inşa ettiği İslam ve Çağdaş Sanat Müzesi’ne kazandırmak için bu kadar büyük bir rakamı gözden çıkardığı belirtildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir