Amenerresulü Duası Okunuşu (Video)

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

[box type=”success” ] Amenerresülünün okunuşu? [/box]

Cevap:

Amenerresülü Duası

Amenerresülü duası Kuan’ı Kerim’de geçen Bakara Suresinin 285. ve 286. ayetleridir. Bu iki ayet Peygamber Efendimize Allah tarafından Miraçta verilmiştir.  Peygamber Efendimiz ve bizler için en güzel hediyelerden birisi olan Amenerresülü duasını çok okumak gerekir.

Oldukça faziletli bir dua olan Amenerresülü duası hakkında Hazret-i Ali buyurdu ki:”Bekara sûresinin sonundan üç âyet-i kerîmeyi okumadan uyuyan bir kimseye ben akıllı diyemem”

Ayrıca bakınız: Amenerresulü Duasının Fazileti

kuranıkerim71

Amenerresülü Arapçası :

”Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun,küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih,la nüferriku beyne ehadin min rusülih,ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha,leha ma kesebet ve aleyha,mektesebet,rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na,rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina,rabbena vela tühammilna,mala takatelena bih,va’fü anna,vağfirlena,verhamna,ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.”

Amenerresülü Türkçe Meali :

Sponsorlu Bağlantılar

O peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman etti,Mü’minler de (onlardan) her biri Allah’a,onun meleklerine,kitaplarına,peygam berlerine inandı.”Onun(Allah’ın) peygamberlerinden hiç birini diğerlerinin arkasından ayırmayız(hepsine inanırız),dinledik,(kabul ettik)emrine itaat ettik,Ey Rabbimiz,mağfiretini isteriz.Son varışımız ancak sanadır” dediler.Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez.Herkesin kazandığı hayır faidesine,yaptığı şer kendi zararınadır.”Ey Rabbimiz,unuttuk,yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme.Ey Rabbimiz,bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme,Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma.Bizden sadır olan günahları sil,bağışla,bizi esirge.Sen mevlamızsın bizim.Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et.”

Amenerresulü Latin Harfli Okunuşu

Amenerresulü duasının latin harfleri ile yazılış şeklini ve okunuşunu aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Amenerresulü Arapça Okunuşu

Amenerresulü duasının arapça yazılışını ve okunuşunu aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir