Büyü Bozmak İçin Dualar

Sponsorlu Bağlantılar

Büyü ve Sihirden Korunmak İçin Dualar

İnsanlar büyü sihir yardımıyla başka insanların hayatlarına tesir etmekte ve insanlara kötülük yapabilmekte. Yuva yıkan büyüler, iki insanın arasını açan büyüler, kardeşleri birbirine düşman eden büyüler gibi bir çok büyü yapılmakta.

Büyü ve sihirde İslam inancında yeri olan konulardır. Hatta Kuran’da büyücülerin sihir yapanların Cehennem ateşine atılacağı bizlere bildirilmiştir. Bu tarz büyü ve sihirlerden korunmak için de dualardan yardım almak gerekir. Ve dua edere Allah’a tevekkül etmek gerekir.

dua

Sihir Ve Büyü Bozmak İçin Dua

Teshil’ud-Devâ kitabında yazılana göre yapılan büyü ve sihiri bozmak için üç gün peşpeşe aşağıdaki dua sabahlar yazılıp akar suya atılmalıdır.

“Bismillahirrahmanirrahim. Zekernâ min haysu nesinâ ve âfînâ min haysu beleynâ ve veselnâ min haysu gada’nâ ve sallallâhu alâ Muhammedin ve Âlihi ecmaîn.”

Zalim Ve Büyücülerin Kötülüğünü Def Etmek İçin Dua

Haşiye-i Minhac kitabında Allame Hz. Ali’den (a.s) şöyle rivayet ediyor: Eğer her hangi bir zalimin eziyeti ve büyüsünden korkuyorsanız gece namazı sonrası ve sabah namazı öncesi yüzünüzü onun evine doğru çevirip şu dua ve ayeti yedi defa okuyun.

“Bismillâhi ve billâhi seneşuddu azudeke bi-ahîke ve nec’alu lekumâ sultânen felâ yesilûne ileykumâ bi-âyâtinâ entumâ ve menittebeakumal ğalibûn.” (Kasas 35)

Anlamı: Allah dedi: “Senin pazunu kardeşinle kuvvetlendireceğiz ve size öyle bir yetki vereceğiz ki, ayetlerimiz sayesinde onlar size asla erişemeyecekler. İkiniz ve size uyanlar üstün geleceksiniz!

Tehlikeyle Karşı Karşıya Kalındığında Okunan Dua

Hz. Resulullah (s.a.a) Ali’ye (a.s) şöyle buyurdu: Ey Ali! Herhangi bir tehlikeye düştüğünde şu duayı oku:

“Bismillahirrahmanirrahim. Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh’il-aliyy’il-azîm. Allahumme iyyâke na’budu ve iyyâke nesteîn.”

Rahman, Rahim Allah’ın adıyla. Üstün ve yücelik sahibi Allah’tan başka bir güç ve kuvvet yoktur. Allah’ım, sadece sana ibadet eder ve senden medet umarız.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    aliye
    22 Mart 2016 - 14:26

    Gerçekten faydalı bilgiler var, okumanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir