Çocuklar İçin Uyku Duası – Uyuma Duası

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklara Uyuma Duası

İnsan öyle bir yaratılışa sahiptirki hem maddi hem manevi yönden ihtiyaçları vardır. Manevi ihtiyaçlardan biri olan dualardan kısaca bahsedeceğim.

Dua herhangi bir ihtiyaç için yaradana yalvarmak,ondan yardım istemek gibi manalara gelir. Bu yazıda çocuklar için yatmadan önce rahat bir uyku için yapılabilecek bir duayı paylaşacağım. Ama şunu unutmayın istek ne olursa olsun insan önce kendi üzerine düşeni yapmalıdır sonra dua etmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

dua, Allah, yalvarma

Çocukların Okuyabileceği Dua

Yattım Allah Uyut beni,
Yavaş yavaş büyüt beni,
Sağ sâlim kaldır beni,
Rahmetine daldır beni

Görünmez Kazalardan,
Bilinmez Âfetlerden,
Her türlü Kötülükten,
Allah’ım sen koru beni

ÂMİN

Çocuğu Koruyacak Dua

Çocuğumuzu şeytan, insan ve başka varlıkların kötülüklerinden korumak için:

(Üîzüke bi kelimâtillâhit-tâmmeti min külli şeytânin ve hêmmetin ve min külli aynin lâmmetin)

Sponsorlu Bağlantılar

“Seni bütün şeytanların, zararlı hayvanların ve kötü gözlerin şerrinden koruması için Allah’ın mubarek ve mükemmel kelimelerine sığınırım.”

Uyumadan Önce Okunacak Dua

Peygamber Efendimiz (s.a.a) yatağına girince sağına yatar, sağ elinin içini sağ yanağına getirir, böylece Allah’a teslim olma duâsını okurdu.Bu duayı çocuğunuz için de okuyabilirsiniz.

Bu duâ şöyleydi:

…”Allahümme eslemtü nefsî ileyke. Ve veccehtü vechî ileyke. Ve fevvadtü emrî ileyke. Ve elce’tü zahrî ileyke, rağbeten ve rehbeten ileyke. Lâ melce’e, velâ mencee minke illâ ileyke. Âmentü bi-kitabikellezî enzelte, ve binebiyyikellezî erselte.”

“Allah’ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim. İşimi sana havale ettim. Sırtımı sana hem korkarak, hem de ümid ederek dayadım. Zaten senden başka sığınacak, sende başka dayanacak melce’ ve mence’de yoktur. Kurtarış ve himaye ancak sendendir, sana mahsustur. Allah’ım indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim. Bu hal ve iman ile uykuya yatıyorum.”

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(4) Yorum

  Arad
  12 Ocak 2017 - 12:18

  6 yaşındaki oğlum gece uyanıp yanımıza geliyor bunun için bir dua varmı hiç deliksiz bir uykusu yok lütfen yardımcı olurmusunuz Allah razı olsun

  muhammed hüseyin
  04 Mayıs 2014 - 22:29

  bebeğim gece gündüz uyumuyor sürekli huzursuz ne yapmam gerekiyor yemiyor

  admin
  12 Ekim 2012 - 22:49

  Merhaba,

  gece uykudan korkarak sıçrayan çocuklar için aşağıdaki duanın yazılıp çocuğun üzerine bağlanabilir.

  “Bismillahirrahmanirrahim, min Muhammedin resulillah’in-nebiyy’il-ummiyy’il-hâşimiyy’il-medeniyy’il-ebtahiyy’it-tehâmiyyi, sallallahu aleyhi ve Alihi ila men hezare’d-dâre min’el-ummâr.Ammâ ba’du feinne lenâ ve lekum fi’l-heyâti sieten fein yekun fâciren mugtehimen ev dâiye heggin mubitilen ev men yu’zi’l-vildâne ev yufzi’s-sibyâne ve yubkîhim ve yubevvilhum ale’l-firâşi felyetevesselu ilâ ashâb’il-esnâmi ve ilâ ebedet’ilevsâni ve’lyehlu an eshâb’il-gur’âni fî cevâr’ir-Rahmâni ve mehâzi’ş-şeytâni ve an eymanihum’ul-ferâru ve sallallâhu alâ Muhammedin ve Âlih.”

  Bunun dışında çocukların korkusunu gidermek için Zilzal suresi okunur ve yazılıp çocuğun üzerine takılır.

  ayşe gül
  12 Ekim 2012 - 21:07

  merhaba ben başta akşamları ve gece yatınca çok korkarak uyuyorum ben napmam gerekiyor bi yorumu varmı varsa söyleyin ben rüyamda korkunç bir rüya görünce hemen bende ağlıyorom tabi

  İYİ AKŞAMLAR(DD)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir