Çocuklara Uyuma Duası

İnsan öyle bir yaratılışa sahiptirki hem maddi hem manevi yönden ihtiyaçları vardır. Manevi ihtiyaçlardan biri olan dualardan kısaca bahsedeceğim.

Sponsorlu Bağlantılar

Dua herhangi bir ihtiyaç için yaradana yalvarmak,ondan yardım istemek gibi manalara gelir. Bu yazıda çocuklar için yatmadan önce rahat bir uyku için yapılabilecek bir duayı paylaşacağım. Ama şunu unutmayın istek ne olursa olsun insan önce kendi üzerine düşeni yapmalıdır sonra dua etmelidir.

dua, Allah, yalvarma

Çocukların Okuyabileceği Dua

Yattım Allah Uyut beni,
Yavaş yavaş büyüt beni,
Sağ sâlim kaldır beni,
Rahmetine daldır beni

Görünmez Kazalardan,
Bilinmez Âfetlerden,
Her türlü Kötülükten,
Allah’ım sen koru beni

ÂMİN

Çocuğu Koruyacak Dua

Çocuğumuzu şeytan, insan ve başka varlıkların kötülüklerinden korumak için:

(Üîzüke bi kelimâtillâhit-tâmmeti min külli şeytânin ve hêmmetin ve min külli aynin lâmmetin)

“Seni bütün şeytanların, zararlı hayvanların ve kötü gözlerin şerrinden koruması için Allah’ın mubarek ve mükemmel kelimelerine sığınırım.”

Uyumadan Önce Okunacak Dua

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber Efendimiz (s.a.a) yatağına girince sağına yatar, sağ elinin içini sağ yanağına getirir, böylece Allah’a teslim olma duâsını okurdu.Bu duayı çocuğunuz için de okuyabilirsiniz.

Bu duâ şöyleydi:

…”Allahümme eslemtü nefsî ileyke. Ve veccehtü vechî ileyke. Ve fevvadtü emrî ileyke. Ve elce’tü zahrî ileyke, rağbeten ve rehbeten ileyke. Lâ melce’e, velâ mencee minke illâ ileyke. Âmentü bi-kitabikellezî enzelte, ve binebiyyikellezî erselte.”

“Allah’ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim. İşimi sana havale ettim. Sırtımı sana hem korkarak, hem de ümid ederek dayadım. Zaten senden başka sığınacak, sende başka dayanacak melce’ ve mence’de yoktur. Kurtarış ve himaye ancak sendendir, sana mahsustur. Allah’ım indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim. Bu hal ve iman ile uykuya yatıyorum.”