Ölü Sevicilik (Nekrofili ) Nedir? İslamda Var Mıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Ölü Sevicilik (Nekrofili )

 Nekrofili yada Türkçe si ile ölü sevicilik kavramı son dönemde alınan radikal kararlarıyla bilinen mısır ile ilgili çıkan bazı haberler nedeniyle tartışılan bir  konu olmuştur. Özellikle mısır gibi İslami değerleri yüksek tutulan bir ülkede çıkan bu haberler acaba islamda da böyle bir düşünce varmıdır sorunu gündeme getirdi. Kendi şahsi fikrimi belirteyim İslam dini akıl ve bilimsel değerlere çok önem verir. Mantıksal olarak insan biraz düşününce böylesi sapkın düşüncelerin İslamda yeri varmıdır gibi akılcı olmayan bir fikrin ne kadar anlamsız olduğunu gösterir. 

Nekrofilinecro (ölü) kelimesinden türetilmiş bir tür cinsel yönelim bozukluğu çeşididir. Nekrofili insanlar, ölü insanlara karşı ilgi duymaktadır. Özellikle bu cinsel sapkınlığa yönelen insanlar, genel olarak cinsel ihtiyaçları için cinayet işleme yoluna gitmektedirler. Dünya tarihindeki seri katillerin büyük bir kısmının, nekrofili ihtiyaçlarını gidermek için cinayet işledikleri bilinmektedir. Nekrofili, bir tür parafili çeşidi sayılmaktadır.

Nekrofili Ortaya Çıkışı

“Herodot’un kayıtlarına göre güzel kadınların kadavraları ancak günlerden sonra mezarcılara teslim edilirdi. Meşhur Tiran’lardan Periandre’ın karısı Melissa’nın ölümünden sonra da, sevgi münasebetlerine devam ettiğini yine aynı tarihçiden öğreniyoruz. Aynı şekilde Kral Herode da ölü karısı Marianne ile yedi sene münasebetlerine devam etmiştir. bu süre esnasında karısının bedenini mevcut koşullarla koruma altına almış ve cinsel münasebetine devam etmiştir.

Nekrofili hastaları cinsel ihtiyaçlarını ölüler üzerinden giderir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir