Peygamber Efendimizin (s.a.a) Ramazan Duası ve Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

Hz. Muhammed’in (saa) Ramazan Duası

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a)’den şöyle nakledilmiştir; “Kim Ramazan ayında her farizadan sonra şu duayı okursa Allah onun günahlarını bağışlar.”

Ramazan ayı af, mağfiret ve bağışlanma ayı olduğuna göre bizlere bu ayda en çok faydası olacak şey de duadır.O yüzden Peygamber Efendimizin (saa) buyurduğu bu duayı okumak en büyük kurtuluş olacaktır.

İşte Peygamber Efendimizin (saa) Ramazan duası ve anlamı;

Hz. Muhammed, peygamber, islam, din, kuran

Peygamber Efendimizin Duası

“Allahumme edhil alâ ehl’il-gubûr’is-surûr. Allahumme eğni kulle fegîr. Allahumme eşbi’ kulle cai’.Allahummeksu kulle uryan. Allahummegzi deyne kulli medîn. Allahumme ferric an kulli mekrûb. Allahumme rudde kulle ğarîb. Allahumme fukke kulle esîr. Allahumme aslih kulle fasidin min umûr’il-muslimîn. Allahummeşfi kulle merîz. Allahumme sudde fegrena bi-ğinak. Allahumme ğayyir sûe halina bi-husni hâlik. Allahummegzi anna’d-deyne ve ağnina min’el-fagr. İnneke alâ kulli şey’in gadîr.”

Duanın Anlamı

Allah’ım! kabir ehlini sevindir. Allah’ım, bütün fakirleri zenginleştir. Allah’ım, bütün açları doyur, Allah’ım bütün çıplakları giyindir. Allah’ım, sıkıntısı olanların sıkıntısını gider. Allah’ım, bütün garipleri -vatanlarına- geri döndür. Allah’ım, bütün esirleri -esirlikten- kurtar. Allah’ım, Müslümanların bozulan durumlarını, fasit olan işlerini ıslah eyle. Allah’ım, bütün hastalara şifa ver. Allah’ım, bizim fakirliğimizi kendi zenginliğinle engelle. Allah’ım, bizim kötü halimizi kendi iyi haline dönüştür. Allah’ım, borcumuzu eda et, fakirlik ve ihtiyacımızı gider; muhakkak senin her şeye gücün yeter.”

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir