Ramazanda Çekilecek Tesbihler

Sponsorlu Bağlantılar

Tesbihat yada diğer adıyla Allah’ı anmak için söylenebilecek sözler mümkünse her zaman söylenmelidir. Ancak mübarek gün ve gecelerde yapılan tesbihatlar biraz daha yoğun olarak söylenmeye çalışılır. Burada Ramazan ayı için yapılan bazı tesbihleri bulacaksınız. Verdiklerimiz sadece bazı örneklerdir daha birçok çeşidi vardır.

Günlük Çekilebilecek Tesbihler

1) 100 Estagfirullah el azim
Ey yüce Allah’ım senden af dileniyoruz.

2) 100 Subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber
Sen bütün eksik ve kusurlardan münezzehsin. Bütün hamdü senalar sanadır.

3) 100 Allahummerham ummete Muhammed
Allah’ım ümmeti Muhammed’e merhamet eyle.

4) 100 Allahummağfir ummete Muhammed
Allah’ım ümmeti Muhammedi affeyle.

5) 33 Hasbunallahu ve ni’mel vekil
Allah bana yeter. O ne güzel vekildir.

6) 33 La havle vela guvvete illa billahil aliyyil azim
Kötülüklerden uzaklaşıp iyiliklere yönelmek ancak Allah’ın yardımı iledir.

7) 11 Allahumme inneke afuvvun, tuhibbul afve, fa’fu anna
Allah’ım affedicisin, affı seversin, bizleri affeyle.

8 ) 11 Rabbigfir verham ve ente hayrur rahimin
Rabbim affet ve merhamet et, sen affedenlerin en hayırlısısın.

9) 11 Allahummesrah sudurena ilel imani vel islam
Allah’ım dünya üzerindeki bütün insanların kalbini iman ve İslam’a aç.

10) 11 Allahumme veffikna ila ma tuhibbu ve terda
Allah’ımm bizleri seveceğin ve razı olacağın işlere muvaffak eyle.

11) 11 Allahumme inna nes’elukel huda vettuga ve afafe velgina
Allahim senden hidayet, takva, afiyet ve gönül zenginliği istiyoruz.

12) 11 Allahumme einni ala zikrike ve şukrike ve husnu ibadetik
Allah’ım seni zikretmede, sana şükretmede ve sana güzel ibadet etmede bana yardim et.

Sponsorlu Bağlantılar

Ramazanda Tavsiye Edilen İbadetler

Ramazân-ı şerifte yapılması tavsiye edilen ibâdetler:

 •  Birinci on gün içinde, mümkünse, tesbih namazı kılınır ve hatm-i enbiyâ yapılır.
 •  İkinci on gün içinde, mümkünse, yine tesbih namazı kılınır ve hatm-i enbiyâ yapılır.
 •  Üçüncü on gün içinde ise tevbe-istiğfar, hatm-i enbiyâ ve 7 salât ü selâmdan sonra mümkünse hatm-i istiğfar yapılıp, yani 1001 defa, “Estağfirullâhe’l-azıym ve etûbü ileyk” denilip, bittikten sonra da 7 ilâ 70 salât-ü selâm okunur ve duâ edilir.

İftara yakın, “Allâhümme yâ vâsia’l-mağfiratiğfirlî”,

Orucu açtıktan sonra da, “Allâhümme leke sumtü ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme gadin neveytü” duâları okunur. (Duâ ve İbâdetler, Fazilet Neşriyat)

RAMAZÂN-I ŞERÎFİN İLK AKŞAMI KILINACAK NAMAZ 

Şâban’ın son gününü ramazânın ilk gününe bağlayan gece, Ramazân-ı şerifin ilk akşamı olması itibariyle, akşamla yatsı arasında iki rek’at şükür namazı kılınır. “Yâ Rabbî, ramazân-ı şerif ile müşerref kıldığın için” diye niyet edip “Allâhü Ekber” denilerek namaza durulur. Fâtiha’dan sonra birinci rek’atte 1 İnnâ A’taynâ, ikinci rek’atte 1 İhlâs-ı Şerif okunur.
Namazdan sonra: 70 istiğfâr-ı şerîf,
70 salavât-ı şerife (Salât-ı Münciye efdâldir) okuyup, duâ edilir.

Ramazanda Çekilecek 10 Günlük Tesbihler

İlk on gününde 1’den 10’na kadar On gün en az 100 defa

“Yâ Erhamer Râhimiyn”

11 ile 20’sine kadar On gün:

“Yâ GaffârezZünub” diye en az yüz kere hergün tesbih çekilir.

21’den 30’na kadar:On gün

“Yâ Atikârrikâb” diye en az yüz kere tesbih çekilir.

Ramazan Ayının Her Gününün Kısa Ve Özel Duası

Aşağıdaki dualar büyük fazilet ve sevaplarla İbn Abbas kanalıyla Resulullah’tan (s.a.a) nakledilmiştir:

1. Günün Duası:

 

اَللّـهُمَّ اجْعَلْ صِيامي فيهِ صِيامَ الصّائِمينَ، وَقِيامي فيهِ قيامَ الْقائِمينَ، وَنَبِّهْني فيهِ عَنْ نَوْمَةِ الْغافِلينَ، وَهَبْ لى جُرْمي فيهِ يا اِلـهَ الْعالَمينَ، وَاعْفُ عَنّي يا عافِياً عَنْ الُْمجْرِمينَ .

 

“Allah’ım! Bu günde tutuğum orucu (gerçek) oruç tutanların orucu gibi ve ibadetimi (gerçek) ibadet edenlerin ibadeti gibi kıl; bu günde beni gafillerin uykusundan uyandır; suçumu bu günde bağışla; ey âlemlerin ilahı! Affet beni, ey suçluları affeden (Rabbim)!”

 

2. Günün Duası:

 

اَللّـهُمَّ قَرِّبْني فيهِ اِلى مَرْضاتِكَ، وَجَنِّبْني فيهِ مِنْ سَخَطِكَ وَنَقِماتِكَ، وَوَفِّقْني فيهِ لِقِرآءَةِ ايـاتِكَ بِرَحْمَتِكَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ .

“Allah’ım! Bu günde beni kendi hoşnutluğuna yakınlaştırıp gazap ve azabından uzaklaştır. Bu günde ayetlerini okumaya beni muvaffak kıl; rahmetin hakkına ey merhametlilerin en merhametlisi.”

3. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ ارْزُقْني فيهِ الذِّهْنَ وَالتَّنْبيهَ، وَباعِدْني فيهِ مِنَ السَّفاهَةِ وَالَّتمْويهِ، وَاجْعَلْ لى نَصيباً مِنْ كُلِّ خَيْر تُنْزِلُ فيهِ، بِجُودِكَ يا اَجْوَدَ الاَْجْوَدينَ .

“Allah’ım! Bu günde bana zekâ ve uyanıklık (ibadet ve itaatten gafil olmama) hali ver; beni cahillik ve batıl işlerden uzaklaştır. Bu günde indirdiğin her hayırdan bana da bir nasip ayır; cömertliğin hakkına ey cömertlerin en cömerdi!”

4. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ قَوِّني فيهِ عَلى اِقامَةِ اَمْرِكَ، وَاَذِقْني فيهِ حَلاوَةَ ذِكْرِكَ، وَاَوْزِعْني فيهِ لاَِداءِ شُكْرِكَ بِكَرَمِكَ، وَاحْفَظْني فيهِ بِحِفْظِكَ وَسَتْرِكَ، يا اَبْصَرَ النّاظِرينَ.

“Allah’ım! Bu günde emrini uygulamak için beni güçlendir; bu günde zikrinin güzel tadını bana tattır; kereminle beni bu günde şükrünü eda etmek için hazırla; bu günde hıfzın ve örtünle beni (günah ve beladan) koru; ey basiretlilerin en basiretlisi!”

5. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اجْعَلْني فيهِ مِنْ الْمُسْتَغْفِرينَ، وَاجْعَلْني فيهِ مِنْ عِبادِكَ الصّالِحينَ اْلقانِتينَ، وَاجْعَلني فيهِ مِنْ اَوْلِيائِكَ الْمُقَرَّبينَ، بِرَأْفَتِكَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ .

“Allah’ım! Bu günde beni mağfiret dileyenlerden, sana itaat eden salih kullarından ve mukarrep velilerinden kıl; lütuf ve şefkatin hakkına ey merhametlilerin en merhametlisi!”

6. Günün Duası:

   اَللّـهُمَّ لا تَخْذُلْني فيهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِيَتِكَ، وَلاتَضْرِبْني بِسِياطِ نَقِمَتِكَ، وَزَحْزِحْني فيهِ مِنْ مُوجِباتِ سَخَطِكَ، بِمَنِّكَ وَاَياديكَ يا مُنْتَهى رَغْبَةِ الرّاغِبينَ .

“Allah’ım! Sana karşı işlediğim günahtan ötürü bu günde beni yalnız bırakma; azap kırbacınla beni cezalandırma; bu günde gazabına vesile olacak şeylerden beni uzaklaştır; (sonsuz) lütfun ve nimetlerin hakkına, ey şevkli insanların en büyük arzusu.”

7. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اَعِنّي فِيهِ عَلى صِيامِهِ وَقِيامِهِ، وَجَنِّبْني فيهِ مِنْ هَفَواتِهِ وَآثامِهِ، وَارْزُقْني فيهِ ذِكْرَكَ بِدَوامِهِ، بِتَوْفيقِكَ يا هادِيَ الْمُضِلّينَ .

“Allah’ım! Bu günde oruç tutup ibadete durmam için bana yardımcı ol; bu günün sürçme ve günahlarından beni uzaklaştır; bu günde sürekli olarak seni zikretmeyi bana nasip eyle; tevfikinle ey yolunu şaşıranları hidayet eden.”

8. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ ارْزُقْني فيهِ رَحْمَةَ الاَْيْتامِ، وَاِطْعامَ اَلطَّعامِ، وَاِفْشاءَ السَّلامِ، وَصُحْبَةَ الْكِرامِ، بِطَولِكَ يا مَلْجَاَ الاْمِلينَ .

“Allah’ım! Bu günde öksüzlere merhamet etmeyi, (fakirlerin) karnını doyurmayı, karşıma çıkan herkese selâm vermeyi ve değerli insanlarla oturup kalkmayı bana nasip eyle; iyilik ve ihsanınla, ey arzu edenlerin sığınağı.”

9. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اجْعَلْ لي فيهِ نَصيباً مِنْ رَحْمَتِكَ الْواسِعَةِ، وَاهْدِني فيهِ لِبَراهينِكَ السّاطِعَةِ، وَخُذْ بِناصِيَتي اِلى مَرْضاتِكَ الْجامِعَةِ، بِمَحَبَّتِكَ يا اَمَلَ الْمُشْتاقينَ .

“Allah’ım! Bu günde geniş rahmetinden beni nasipsiz bırakma; açık delil ve burhanlarını bana göster ve beni alıp en kapsamlı hoşnutluğuna götür; muhabbetinle, ey şevkli insanların arzusu!”

10. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اجْعَلْني فيهِ مِنَ الْمُتَوَكِّلينَ عَلَيْكَ، وَاجْعَلْني فيهِ مِنَ الْفائِزينَ لَدَيْكَ، وَاجْعَلْني فيهِ مِنَ الْمُقَرَّبينَ اِلَيْكَ، بِاِحْسانِكَ يا غايَةَ الطّالِبينَ .

“Allah’ım! Bu günde beni sana tevekkül edenlerden, sana göre saadete erişenlerden ve sana yakınlaşan kimselerden kıl; ihsanınla ey arayanların en büyük talebi!”

11. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ حَبِّبْ اِلَيَّ فيهِ الاِْحْسانَ، وَكَرِّهْ اِلَيَّ فيهِ الْفُسُوقَ وَالْعِصْيانَ، وَحَرِّمْ عَلَيَّ فيهِ السَّخَطَ وَالنّيرانَ بِعَوْنِكَ يا غِياثَ الْمُسْتَغيثينَ.

Allah’ım! Bu günde iyilik ve ihsanı bana sevdir; fısk ve günahtan beni nefret ettir; gazabını ve (cehennem) ateşini bana haram kıl; yardımınla, ey medet dileyenlerin imdadı!

12. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ زَيِّنّي فيهِ بِالسِّتْرِ وَالْعَفافِ، وَاسْتُرْني فيهِ بِلِباسِ الْقُنُوعِ وَالْكَفافِ، وَاحْمِلْني فيهِ عَلَى الْعَدْلِ وَالاِْنْصافِ، وَآمِنّي فيهِ مِنْ كُلِّ ما اَخافُ، بِعِصْمَتِكَ يا عِصْمَةَ الْخائِفينَ .

“Allah’ım! Bu günde örtü ve iffetle beni ziynetlendir; bugün kanaat ve elde olana yetinme libasını bana giydir; beni bu günde adalet ve insafa sevk et ve korktuğum her şeyden beni emniyete al; koruma ve ismetinle; ey korkanları koruyan (Rabbim)!”

13. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ طَهِّرْني فيهِ مِنَ الدَّنَسِ وَالاَْقْذارِ، وَصَبِّرْني فيهِ عَلى كائِناتِ الاَْقْدارِ، وَوَفِّقْني فيهِ لِلتُّقى وَصُحْبَةِ الاَْبْرارِ، بِعَوْنِكَ يا قُرَّةَ عَيْنِ الْمَساكينَ.

“Allah’ım! Bu günde beni (maddî ve manevî bütün) kir ve pisliklerden temizle; bu günde olması takdir edilen olaylara karşı beni sabırlı kıl. Bu günde takvalı olmaya ve iyi insanlarla arkadaşlık yapmaya beni muvaffak eyle; yardımınla, ey zavallı ve miskin insanların göz nuru!”

14. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ لا تُؤاخِذْني فيهِ بِالْعَثَراتِ، وَاَقِلْني فيهِ مِنَ الْخَطايا وَالْهَفَواتِ، وَلا تَجْعَلْني فيهِ غَرَضاً لِلْبَلايا وَالاْفاتِ، بِعِزَّتِكَ يا عِزَّ الْمُسْلِمينَ.

“Allah’ım! Bu günde ayak sürçmelerimden dolayı beni cezalandırma; hata ve yanlışlarımı bağışla. Bu günde beni belâ ve afetlerin hedefi haline getirme; izzetinle, ey Müslümanların izzeti!”

15. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ ارْزُقْني فيهِ طاعَةَ الْخاشِعينَ، وَاشْرَحْ فيهِ صَدْري بِاِنابَةِ الُْمخْبِتينَ، بِاَمانِكَ يا اَمانَ الْخائِفينَ.

“Allah’ım! Bu günde bana huşu ehlinin itaatini nasip eyle; mütevazı insanlar gibi dönüş yapıp tövbe etmemle göğsümü genişlet; emanınla, ey korkanların emanı/güveni!”

16. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ وَفِّقْني فيهِ لِمُوافَقَةِ الاَْبْرارِ، وَجَنِّبْني فيهِ مُرافَقَةَ الاَْشْرارِ، وَآوِني فيهِ بِرَحْمَتِكَ اِلى دارِ الْقَـرارِ، بِاِلهِيَّتِكَ يا اِلـهَ الْعالَمينَ.

“Allah’ım! Bu günde iyi insanlarla arkadaş olmaya beni muvaffak kıl ve kötü insanların arkadaşlığından beni uzaklaştır. Rahmetinle bana ebediyet ve sükûnet yurdu olan (cennette) yer ver; ilâhlığın hakkına, ey âlemlerin ilâhı!”

17. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اهْدِني فيهِ لِصالِحِ الاَْعْمالِ، وَاقْضِ لي فيهِ الْحَوائِجَ وَالاْمالَ، يا مَنْ لا يَحْتاجُ اِلَى التَّفْسيرِ وَالسُّؤالِ، يا عالِماً بِما في صُدُورِ الْعالَمينَ، صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِهِ الطّاهِرينَ.

“Allah’ım! Bu günde beni salih amellere hidayet et; bu günde beni hacet ve arzularıma kavuştur. Ey açıklamaya ve sormaya ihtiyacı olmayan; ey âlemdekilerin göğsünde bulunanları (içinde geçenleri) bilen (Rabbim)! Muhammed’e ve onun tertemiz Ehlibeyt’ine rahmet et.”

18. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ نَبِّهْني فيهِ لِبَرَكاتِ اَسْحارِهِ، وَنَوِّرْ فيهِ قَلْبي بِضياءِ اَنْوارِهِ، وَخُذْ بِكُلِّ اَعْضائي اِلَى اتِّباعِ آثارِهِ، بِنُورِكَ يا مُنَوِّرَ قُلُوبِ الْعارِفينَ.

“Allah’ım! Bu günün seherlerinin bereketlerinden yararlanmak için beni uyandır; nurlarının ışığıyla kalbimi aydınlat ve bütün uzuvlarımı bu günün eserlerinden, bereketlerinden yararlandır; nurun ile ey ariflerin gönüllerini aydınlatan!”

19. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ وَفِّرْ فيهِ حَظّي مِنْ بَرَكاتِهِ، وَسَهِّلْ سَبيلي اِلى خَيْراتِهِ، وَلا تَحْرِمْني قَبُولَ حَسَناتِهِ، يا هادِياً اِلَى الْحَقِّ الْمُبينِ.

“Allah’ım! Bu günün bereketlerinden nasibimi bol et; hayırlarına ulaşma yolumu kolaylaştır; iyi amellerinin kabulünden beni mahrum bırakma; ey apaçık hakka hidayet eden (Rabbim)!”

20. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ افْتَحْ لي فيهِ اَبْوابَ الْجِنانِ، وَاَغْلِقْ عَنّي فيهِ اَبْوابَ النّيرانِ، وَوَفِّقْني فيهِ لِتِلاوَةِ الْقُرْآنِ، يا مُنْزِلَ السَّكينَةِ فى قُلُوبِ الْمُؤْمِنينَ.

“Allah’ım! Bu günde cennet kapılarını (yüzüme) aç; cehennem kapılarını (yüzüme) kapat; bu günde Kur’ân okumaya beni muvaffak kıl; ey mu’minlerin kalplerine sükûnet ve huzur indiren (Yüce Allah)!”

21. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اجْعَلْ لى فيهِ اِلى مَرْضاتِكَ دَليلاً، وَلا تَجْعَلْ لِلشَّيْطانِ فيهِ عَلَيَّ سَبيلاً، وَاجْعَلِ الْجَنَّةَ لى مَنْزِلاً وَمَقيلاً، يا قاضِيَ حَوائِجِ الطّالِبينَ.

“Allah’ım! Bu günde bana, beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz nasip et; bu gün Şeytan’ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren (Rabbim)!”

22. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ افْتَحْ لى فيهِ اَبْوابَ فَضْلِكَ، وَاَنْزِلْ عَلَيَّ فيهِ بَرَكاتِكَ، وَوَفِّقْني فيهِ لِمُوجِباتِ مَرْضاتِكَ، وَاَسْكِنّي فيهِ بُحْبُوحاتِ جَنّاتِكَ، يا مُجيبَ دَعْوَةِ الْمُضْطَرّينَ.

“Allah’ım! Fazl u rahmetinin kapılarını bu günde yüzüme aç; bu günde bereketlerini üzerime indir ve beni hoşnutluğuna vesile olacak şeylere muvaffak kıl; beni cennetlerinin ortasına yerleştir; ey perişanların duasını kabul eden (Allah)!”

23. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اغْسِلْني فيهِ مِنَ الذُّنُوبِ، وَطَهِّرْني فيهِ مِنَ الْعُيُوبِ، وَامْتَحِنْ قَلْبي فيهِ بِتَقْوَى الْقُلُوبِ، يا مُقيلَ عَثَراتِ الْمُذْنِبينَ.

“Allah’ım! Bu günde beni günah ve kusurlardan yıkayıp temizle; kalbimin imtihanında bana kalplerin takvasını ver; ey günahkârların sürçmelerini bağışlayan (Rabbim)!”

24. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اِنّي اَسْأَلُكَ فيهِ ما يُرْضيكَ، وَاَعُوذُبِكَ مِمّا يُؤْذيكَ، وَاَسْأَلُكَ التَّوْفيقَ فيهِ لاَِنْ اُطيعَكَ وَلا اَعْصيْكَ، يا جَوادَ السّائِلينَ.

“Allah’ım! Bu günde seni razı edecek şeyleri senden diliyor ve seni rahatsız edecek şeylerden sana sığınıyorum. (Allah’ım!) Bu günde sana itaat edip karşı gelmemek için senden tevfik ve yardım diliyorum; ey el açıp dilenenlere cömert davranan (Rabbim)!”

25. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اجْعَلْني فيهِ مُحِبَّاً لاَِوْلِيائِكَ، وَمُعادِياً لاَِعْدائِكَ، مُسْتَنّاً بِسُنَّةِ خاتَمِ اَنْبِيائِكَ، يا عاصِمَ قُلُوبِ النَّبِيّينَ.

“Allah’ım! Beni, bu günde velilerini seven, düşmanlarına düşmanlık besleyen ve peygamberlerinin sonuncusu (Muhammed Mustafa’nın -s.a.a-) sünnetine uyan kimselerden kıl; ey peygamberlerin kalplerini koruyan (Yüce Allah)!”

26. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اجْعَلْ سَعْيي فيهِ مَشْكُوراً، وَذَنْبي فيهِ مَغْفُوراً وَعَمَلي فيهِ مَقْبُولاً، وَعَيْبي فيهِ مَسْتُوراً، يا اَسْمَعَ السّامِعينَ.

“Allah’ım! Bu günde çabamı mükâfatlandır; günahımı bağışla; amelimi kabul buyur ve kusurumun üzerini ört; ey duyanların en iyi duyanı!”

27. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ ارْزُقْني فيهِ فَضْلَ لَيْلَةِ الْقَدْرِ، وَصَيِّرْ اُمُوري فيهِ مِنَ الْعُسْرِ اِلَى الْيُسْرِ، وَاقْبَلْ مَعاذيري، وَحُطَّ عَنّيِ الذَّنْبَ وَالْوِزْرَ، يا رَؤوفاً بِعِبادِهِ الصّالِحينَ.

“Allah’ım! Bu günde bana Kadir gecesinin sevabını lütfeyle; işlerimi zorluktan kolaylığa dönüştür; mazeretlerimi kabul buyur; günah ve vizr u vebalı üzerimden kaldır; ey salih kullarına şefkatli olan!”

28. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ وَفِّرْ حَظّي فيهِ مِنَ النَّوافِلِ، وَاَكْرِمْني فيهِ بِاِحْضارِ الْمَسائِلِ، وَقَرِّبْ فيهِ وَسيلَتى اِلَيْكَ مِنْ بَيْنِ الْوَسائِلِ، يا مَنْ لا يَشْغَلُهُ اِلْحـاحُ الْمُلِحّينَ.

“Allah’ım! Bu günde müstehap (sünnet) amellerden nasibimi çoğalt; (dünya ve ahrette) sorumlu olduğum şeyleri hazırlayarak bana lütuf ve bağışta bulun; bugünde vesileler arasından sana vesilemi yakınlaştır bana; ey ısrarla (yalvaranların) ısrarı kendisini (başkalarıyla ilgilenmekten) alıkoymayan (Rabbim)!”

29. Günün Duası:

Sponsorlu Bağlantılar

اَللّـهُمَّ غَشِّني فيهِ بِالرَّحْمَةِ، وَارْزُقْني فيهِ التَّوْفيقَ وَالْعِصْمَةَ، وَطَهِّرْ قَلْبي مِنْ غَياهِبِ التُّهْمَةِ، يا رَحيماً بِعِبادِهِ الْمُؤْمِنينَ.

“Allah’ım! Bu günde rahmetinle beni kapla; bu günde bana (iyi amelleri yapmak için) tevfik ve (kötü amellerden) korunma (gücü) lütfeyle ve beni şüphe ve suç unsuru addedilebilecek şeylerin karanlığından temizle; ey mümin kullarına merhametli olan (Rabbim)!”

30. Günün Duası:

اَللّـهُمَّ اجْعَلْ صِيامى فيهِ بِالشُّكْرِ وَالْقَبُولِ عَلى ما تَرْضاهُ وَيَرْضاهُ الرَّسُولُ، مُحْكَمَةً فُرُوعُهُ بِالاُْصُولِ، بِحَقِّ سَيِّدِنا مُحَمَّد وَآلِهِ الطّاهِرينَ، وَالْحَمْدُ للهِ رَبِّ الْعالَمينَ.

“Allah’ım! Bu günde tuttuğum orucu kendin ve Resul’ün beğendiği şekilde mükâfatlandırıp kabul buyur ve onun furuunu (iman ve ihlâs olan) usulüyle pekiştir; efendimiz Muhammed ve onun tertemiz Ehlibeyt’i hakkına. Ve bütün övgüler âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.”

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  lütfen sizde bunu çoğaltın
  30 Haziran 2016 - 15:24

  Ben 12 yaşında bir kız çocoğuyum. Amansız bir
  hastalığa yakalandım. Doktorlar bira çare
  bulamadılar. Göz Yaşlarımla şehirler şeyhi Hz.
  Hüseyinin kız kardeşi olan Hz. Zeynep’in
  türbesini ziyaret ettim. ve orada uykuya daldım.
  Uykum sıarasında Hz. Zeynep ağzıma su
  döküyordu. Allah’ın izniyle iyi olacaksın diye
  müjde veridi ve başımdan geçen bu olayı yazıp
  halka dağıtmamı istedi. Bende bu isteğini yerine
  getirdim. Bir tanesini fakirbir kişiye verdim. 13
  gün sonra zengin oldu. Bir tanesini zengin bir
  insana verdim, umursamadı. 13 gün sonra
  servetini yitirdi. Bir tanesini bir memura verdim.
  Oda önemsemedi 13 gün sonra hapse girdi.
  İnananlar mutlu, inanmayanlar perişan oldu. Bu
  yazı kimin eline geçerse 13 ad. çoğaltsın 13
  kişiye dağıtsın. Bu yazıyı yazıp dağıtan kişinin
  muradı ( Dileği ) 13 gün sonra gerçekleşecek
  Allah’ın izniyle. Hz. Zeynep’in şefkatiyle 13 gün
  sonra murada erecektir. Bu yazıyı okumaz,
  umursamazsanız, ilgilenmezseniz, çoğaltıp
  dağıtmazsanız 13 gün sonra FELEKATE
  uğruyabilirisiniz. Allah’ın rahmeti ve bereketi
  üzerinizden hiç eksik olmasın. Acele edin 13
  gün sonra dileğiniz Allah’ın izniyle
  gerçekleşecektir. Lütfen inanın rica ederim

  admin
  07 Temmuz 2014 - 10:43

  Allah cc için kullanılan evrensel isimlerden birisi de Tanrı’dır. Ancak sizin de dediğiniz gibi Allah olarak kullanmak daha doğru olacaktır. Gerekli düzenleme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.

  hilal
  07 Temmuz 2014 - 09:32

  Yukarıya tanrıyı anmak felan filan diyorsunuz,böyle bir sayfaya hiç yakıştıramadım.”ALLAH’I anmak” demek dururken………

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir