Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Sofrada Dua

Duaların hayatımızdaki önemlerini anlatmaya gerek yok sanırım. Maddi ihtiyaçlar bir yana manevi ihtiyaçlarımızda vardır.  Dualar manevi yönden duyduğumuz ihtiyaçların en belirgin şeklidir. Zaten dua eden kişi dualarını duyan ve nelere ihtiyaç duydugunu bilen yaratıcı bir gücün varlığını kabul etmek manasınada gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

dua, Allah, yalvarma

Sofra Duası ve Anlamı

Bismilâhirrahmânirrahîm 

Elhamdu lillâhi Rabbil âlemîn henîen lil âkilîn ve beraketen lil bâzilîn ve sihhaten lil câlisîn. Zâdellâhun ni’am, defe’allâhun nigam, bi hurmeti seyyidil Arabi vel acem. Allâhumme tagabbel hâzel ihsâne min muhsinihâ, bi hurmeti Muhammedin ve âli Muhammed ve bi hurmeti sûratil Fâtihati me’as salevât.

Anlamı:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamdolsun.(Yediğimiz yemekler) yiyenlere afiyet, ikramda bulunanlara bereket ve mecliste bulunanlara sıhhat versin. Arapların ve Acemlerin efendisi(Resul-i Ekrem’in) hürmetine, Allah nimetleri artırsın ve düşmanlıkları def etsin. Allah’ım; bu ihsanı, onu ihsan eden sahibinden kabul buyur; Muhammed (saa) ve Al-i Muhammed (as) hürmetine ve salavatla birlikte Fatiha hürmetine!

Kaynak: “Ehlibeyt Öğretisi Dualar ve Kısa Sureler” kitabından alıntıdır. Sayfa:553