Yüz Güzelliği İçin Okunacak Dua

Sponsorlu Bağlantılar

Yüz Güzelliği ve Genç Kalmak İçin Dua

Dua yaratıcı kudretten bir isteğin yerine gelmesi amacıyla yapılan yakarış yada ibadet şeklidir. Burada şunu belirteyim bazı kesimlerce dua etmekde ibadet sınıfına girdiği için bu tanımı verdim. Burada yüz güzelliği için verilen duayı paylaşmak istedim buyrunuz.

dua, Allah, yalvarma

Resul-i Ekrem Aleyhissalatü Vesselam, Ebu Katade`nin genç kalması için şöyle dua lütfetti:

Efleha`llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa`rihi ve beşerihi` (Allah yüzünün güzelliğini artısın. Allah`ım, saçını ve vücudunu kendisi için mübarek kıl.)Ebu Katade(ra) bu duanın bereketiyle yetmiş yaşında vefat ettiği zaman on beş yaşında bir genç gibi gösteriyordu.

İkinci olarak şunu verelim;

Cilt Güzelliği için Bayanlara Dua

Aslında bayanlara özel dedik. Ama yüzünde sivilce veya lekeler olan arkadaşlar varsa bu aşağıdaki duayı okusunlar.Afganistanda Afgan kadınların kullandığı bu cilt için duadır. Hersabah kalktığınızda bu duayı okuduğunuz zaman yüzünüzde pırıltı esenlik olduğunu hissedeceksiniz.

Yunus Suresi 26.Ayet

لِّلَّذِينَ أَحْسَنُواْ الْحُسْنَى وَزِيَادَةٌ وَلاَ يَرْهَقُ وُجُوهَهُمْ قَتَرٌ وَلاَ ذِلَّةٌ أُوْلَئِكَ أَصْحَابُ الْجَنَّةِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ

Lillezîne ahsenûl husnâ ve zîyâdeh(zîyâdetun), ve lâ yerheku vucûhehum katerun ve lâ zilleh(zilletun), ulâike ashâbul cenneh(cenneti), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).

İyilik edenleri iyilikle mükâfatlandırırız, daha da fazlasını veririz ve yüzleri kararmaz, zillete düşmez onlar. Onlardır cennet ehli, orada ebedî kalırlar.

Rabbim nur yüzlü olmayı ve kalp gözümüz ferahlık içinde uyandırmayı nasip etsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  adsız
  08 Temmuz 2014 - 18:20

  inşallah olur ALLAH a inanıyorum 🙁

  nermin
  20 Ağustos 2013 - 12:47

  mene qasin gozel olmasi ucun dua tyaza bilersiz

  arzu vardan
  14 Haziran 2012 - 19:04

  benim kaşlarım az ve belirgin değil.. kirpiklerim in ce ve .. kısa .. ama ençok kaşlarım la sorunum kirpikleriminde gür ve uzun olmasını isterdim ama ürün bana çok pahalı .. geldi ve kıredi kartım da yok ..
  inşallah indirime düşer ozaman …teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir