Zindan ve Hapisten Kurtulma Duası

Sponsorlu Bağlantılar

Hapisten Kurtulmak İçin Dua

Allah haksız yere hapislerde ve zindanlarda yatan bütün insanlara kurtuluş nasip etsin. İnsanlar hayatları boyunca çeşitli suçlar işlemek zorunda kalabilir yada bilerek suçlar işler. Bununla beraber iftiralara maruz kalarak haksız yere hapislere düşebilirler. Eğer resmi yollardan ümidiniz tükendiyse Allah’a sığınarak ondan yardım istemeniz gerekir. Aslında en başında beri Allah’a sığınıp dua ile ondan yardım istemek gerekir. Şimdi sizlere zindan köşelerinde ve hapislerde yatanlar için etkili bir dua önereceğiz.

“Muhecu’d-Deavat” isimli kitabın yazarı bu kitabında şu şekilde rivayet etmektedir;

Sponsorlu Bağlantılar

ŞAm’da uzun yıllardır zindanda yatan bir birisi rüyasında Hz. Fatıma-ı Zehra’nın (s.a) görüyor. Peygamber Efendimizin pak kızı ona aşağıdaki duayı okumasını söylüyor. Adam kalkınca bu duayı okuyor ve kısa süre içinde zindan kurtulup evine gidiyor.

dua, Allah, yalvarma

Duanın Arapçası

اللّـهُمَّ بِحَقِّ الْعَرْشِ وَمنْ عَلاهُ، وَبِحَقِّ الْوَحْيِ وَمَنْ اَوْحاهُ، وَبِحَقِّ النَّبِيِّ وَمَنْ نَبَّاَهُ، وَبِحَقِّ الْبَيْتِ وَمَنْ بَناهُ، يا سامِعَ كُلِّ صَوْتٍ، يا جامِعَ كُلِّ فَوْتٍ، يا بارِئَ النُّفُوسِ بَعْدَ الْمَوْتِ، صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ واَهْلِ بَيْتِهِ، وآتِنا وَجَميعَ الْمُؤْمِنينَ وَالْمُؤْمِناتِ فِي مَشارِقِ الأَرْضِ وَمَغارِبِها فَرَجاً مِنْ عِنْدِكَ عاجِلاً بِشَهادَةِ اَنْ لا اِلـٰهَ اِلاَّ اللهُ، واَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُكَ وَرَسُولُكَ صَلّى اللهُ عَليْهِ وَآلِهِ وَعَلى ذُرِّيَّتِهِ الطَّيِّبينَ الطّاهِرِينَ وَسَلَّمَ تَسْليماً كَثيراً.

Duanın Türkçe Anlamı

“Allah’ım! Arş ve arşın üzerinde olan kimsenin hürmetine, vahiy ve kendisine vahyettiğin kimse hürmetine, Peygamber ve haberi ona ulaştıran kimsenin hürmetine, Beyt ve onu bina edenin hürmetine; ey bütün sesleri duyan, ey bütün yok olup gidenleri bir araya toplayan, ey canları ölümlerinden sonra yaratan; Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat eyle, bize ve yeryüzünün doğusunda, batısında olan bütün erkek ve kadın mümin-lere kendi yanından acil bir kurtuluş ver; şu şehadet hürmetine: “Allah’tan başka ilâh yoktur, Muhammed senin kulun ve elçindir -Allah’ın salatı onun ve Ehl-i Beyt’inin ve onun tertemiz ve pak kılınmış soyunun üzerine olsun ve çok selam onların üzerine olsun.”

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir