2012 Yılı Dizileri

Televizyonun en büyük ve en çok kullanılan iletişim aracı olduğundan kimsenin şüphesi yoktur sanırım. Televizyonlarda en çok izleyicisi olan yapımlar tv dizileri. Durum böyle oluncada haftanın her günü,gün içindede her kanalda bir dizi film mutlaka vardır. Bu kadar çok dizi olmasına rağmen düzenli olarak izlenen dizi sayısı bir elin parmak sayısını geçmiyor. Kalitesini ön plana çıkarabilen yapımlar rakiplerinden kolayca sıyrılıyorlar. Burada 2012 yılı için en çok izlenen dizileri sıralıyoruz aralarında favori diziniz için yorum yapmayı unutmayın 😀

Sponsorlu Bağlantılar

dizi, sinema, oyuncu

2012 Yılında en çok izlenen ve beğenilen dizileri aşağıda sıralayacağız. Sıralamaları siz belirleyeceksiniz. Nasıl mı? En çok yorumlar kısmına yazılar dizileri 1. sıraya getireceğiz. Sizlerin oyları ile dizilerin izlenme reytinglerini belirleyeceğiz. 2012 Yılında en çok izlenen dizilerden bazıları,

 1. Suskunlar
 2. Öyle Bir Geçer Zamanki
 3. Alyazmalım
 4. Fatmagül’ün Suçu Ne
 5. Kurtlar Vadisi Pusu
 6. Muhteşem Yüzyıl
 7. Kuzey Güney
 8. Arka Sokaklar
 9. Adını Feriha Koydum
 10. Deniz Yıldızı
 11. Umutsuz Ev Kadınları
 12. Yalan Dünya
 13. İffet
 14. Firar

Karma olarak verilen dizilerin en çok hangisinin izlendiğini sizler karar vereceksiniz. Şimdi yorumlar kısmına beğendiğiniz dizi isimlerini yazın dizinizin numarası en üste çıksın.

Dizilerin Günleri ve Son Durumlar

2012 yılında cok fazla dizi yayına girmesine ragmen bunlardan cogu geçen sezon yayına giren dizilerin önüne geçemedi.Bunlardan tek istisna Pis yedili ve Yalan dünya .

Kanallara ayrı ayrı bir göz atalım hangi dizi ne durumda bakalım.

Pazartesi arka sokaklar ile yetenek sizsiniz arasında bir çekişme var ve genelde arka sokaklar 1.cıkıyor.Atv nin son dizisi malesef istenilen reytinglere ulaşmış degil.

Salı. Yine kanal d nin rakipsiz dizisi Öyle bir geçer zaman ki. ama dizinin fanatikleri diziyi eleştirmedende geçemiyor.Eski reytingleri olmasada günün birincisi.Onu takip eden Show tv nin Pis yedili dizisi takip ediyor.Bu yıl iyi bir reyting grafiği yakalayan dizi öğrenciler tarafından yakından takip ediliyor.

Çarşamba , Eskiden günün 2 çarpışan dizisi vardı.Kuzey güney ve Muhteşem yüzyıl.Ama malesef kuzey güney cok gerilere düştü.Çarşambanın rakipsiz dizisi Muhteşem yüzyıl. Kuzey güneyi 3 ile çarpıyor.%15 izlenme payı olan dizi Kuzey güneyi cok geride bırakıyor.Artık rakip bile degil.dizimodasi.com

Sponsorlu Bağlantılar

Perşembe , Yine kanald nin Fatmagül ün suçu ne ile TNT ekranlarında olan Kurtlar Vadisi Pusu Başabaş gidiyor.Son iki bölümde kv pusunun heyecanın artması üzerine son iki bölümdür Fatmagül ü geçiyor.Fatmagül hayranlarına diziden şikayetçi.Reytinglerde cok az bir fark var.Ama kv pusu birinciliği kaptırmayacak gibi duruyor.

Cuma , Kanald nin yeni dizisi Yalan dünya.Yılın en iyi dizisi denebilir mi bilinmez ama ilk bölümlerde 1.oldu.Bakalaım ilerleyen bölümlerde de bu performansı gösterebilecek mi.? Adını Feriha Koydum dizisin reytinginin en yüksek oranlara ulaştıgı günlerde.Cuma günlerini artık kimselere kaptırmıyor. Karşısına iyi bir rakip cıkarsa yeri garanti degil.

Cumartesi.Yetenek sizsinizin 2.tur elemeleri Show tv yi birinciliğe taşıyor.Keşanlı ali dizisi ilk bölümlerindeki heyecanı kaybetmesi üzerine 5. 6.sıralara kadar geriledi.

Pazar , O ses türkiye ile Umutsuz ev kadınları yarışıyor ama O ses de yarışmanın daha da heyecanlanması kanald yi yine geride bırakıyor.