Dünyanın En Çok Okunan Kitapları

Sponsorlu Bağlantılar

Kayıp Gül – Serdar Özkan

Kitap Diana’nın, Annesinin öldükten sonra açıkladığı bir gerçekle yüz yüze kalmasını anlatıyor.Annesinin dediğine göre Diana’nın bir ikizi var ve öldüğü sandığı babası yaşıyor.Annesi ölümünden sonra bıraktığı mektup da ikizini o kadar çok övmüş ki onu aramak için yollara çıkıyor.Kardeşinin güllerle konuştuğunu duyuyor ve o da bu özelliğe sahip olmak istiyor.Bütün kitap arama yollarında yaşanılan maceralardan oluşuyor.

Alacakaranlık – Stephenie Meyer

Kızımız Bella, babası ile yaşamak için gittiği Forks isimli kasabada esas oğlan Edward’a tutulur. Edward özel bir gücü olan vampirdir ve bu gücü bu kızda işe yaramaz. Bu da yetmezmiş gibi kızın kanının kokusu çok tatlı gelir ona. O da kıza aşık olur ama uzak durmak da zorundadır, incitmemek için. Olaylar gelişir vs. (Spoiler vermek istemiyorum çok fazla ) Sonra başı belaya girer Bella’nın ve onu korumaya çalışır, ailesi ile beraber vs. (Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim, bu bahsettiğimiz aile bir vejeteryandır, yani sadece hayvan kanı içer)

Yeni Ay – Stephenie Meyer

Kızımızın iyiliği için ondan ayrılan Edward’ın gidişi ile 200 sayfa boyunca bunalım okumaya başlarız ve bitsin diye dua ederiz. Bir yandan da Kurt Adam olacak olan JACOB ile arkadaşlığını ilerleten Bella, sonu gelmez maceralara kendini atar. Amerika’dan İtalya’ya uzanan bu romanın başı ve sonu güzel olsa da gelişme kısmı çok da “erkeklere” hitap ettiği söylenemez. Ama merakten bitsin diye okunur

Tutulma – Stephenie Meyer

Vampirimiz geri dönmüştür ve eski mutlu günler başlamıştır. Fakat bir sorun vardır, vampirler ve kurt adamlar bir anlaşma yapmıştır ve düşman iki kabile olarak birbirlerinin açıklarını beklemektedirler. Yani en iyi arkadaşı Kurt adam ve sevgilisi Vampir olan bahtsız kızımız kitabın ortalarına kadar bu ikili ilişki ile gidip gelir. Bir yandan da ilk kitaptaki başına gelen bela vampirlerden kurtulan vampir ona bir tuzak hazırlamaya başlamıştır. Kitabın sonunda bir işbirliği ile (Kurt Adam -Vampir) üstlerine gelen yeni doğmuş,yani güçlü ama bir o kadar da salak vampir ile dövüşüp…….. Bu kitabımızın da devamı Şafak Vakti oluyor.

Şafak Vakti – Stephenie Meyer

Edward ile güzel bir yuva kuran kızımız artık onunla yatmaya çalışmaktadır Fakat bu çok tehlikelidir. Bir yandan da gelişen olaylar vardır. Uzakta yan İtalya’da ünlü vampir ailesi ve vampirlerin adalet bekçileri Volturi’ler bir hamle yapmaya hazırlanırlar. Çünkü Bella’nın yetenekleri ve vs…. ilgilerini çekmektedir. Bir yandan da Bella’nın vampir olması şartı ile 2. kitapta Edward’ı ve Bella’yı bıraktıklarından…… Umulmadık şeyler yaşanır….. vs.vs.vs. ( ) Sonu hep beraber göreceğiz. Ben de okumaya devam ediyorum.

Ejderha Dövmeli Kız – Stieg Larsson

41 ülkede rekor satış yapan kitaplarının başarısını göremeden 50 yaşında hayata veda eden İsveçli gazeteci Stieg Larsson’un zihne kazınacak sahneler, çarpıcı ve canlı karakterler, okurları adeta yerlerine çivileyecek sürükleyici bir kurgu ile her sayfasını ağır ağır ve dokuyarak yazdığı Millennium serisinin ilk kitabı Ejderha Dövmeli Kız’ı okuduktan sonra, Gefle Dagblad gibi “bundan daha iyisi yapılamaz” diyebilirsiniz. Ama bu erken bir karar olabilir. Son sözü söylemeden ikincisini beklemenizi tavsiye ederiz. “Olağanüstü! Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak.”

Kayıp Sembol – Dan Brown

Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar’dan sonra Kayıp Sembol’de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde… Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası’nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington’a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur.

Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon’ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon’ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?…

İşaret – P.C. Cast – Kristin Cast

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi’ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İŞARET sizi kendisine esir edecek.

İhanet – P.C. Cast – Kristin Cast

Kışkırtıcı bir ihanet, şaşırtıcı bir tehlike…

En çok okunan kitaplar

Gece evi serisinin büyüleyici ilk kitabı işaret’ten sonra ihanet kitabında da heyecan artarak devam ediyor

Zoey için Hayat harika bir şekilde akıp gitmektedir. O sonunda vampir tanrıçasının ona verdiği büyük güçlerle barışık hale gelmiştir ve okulun bir parçası olduğunu içtenlikle hisseder. Fakat ardından hesapta olmayan bir şey gerçekleşir: Küçük yaştaki çocuklar öldürülür ve bütün deliller Gece Evi’ni işaret etmektedir. Zoey kendisini eşsiz kılan yeteneklerin sevdiklerine karşı bir tehdit unsuru olabileceğini anlar

Seçilmiş – P.C. Cast – Kristin Cast

Büyük Bir Felaket Zoey Kızılkuş’u Bekliyor.En iyi Arkadaşı Artık Ölümsüz.
Dostları birer düşmana dönüşmektedir.Düşmanları ise birer dosta.
Ve o kana susamış üç erkekle aynı anda çıkmaktadır.Genç bir vampir olmak hiç bu kadar cehenneme dönüşmemişti

Vahşi – P.C. Cast – Kristin Cast

Hayat ; arkadaşlarınız size kızdığı zaman iğrenç olabiliyor. Zoey Kızılkuş’a sorabilirsiniz. Şimdi o kan emme üzerine uzmanlaşmaya başladı. 1 hafta önce 3 erkek arkadaşı varken şimdi hayatında kimse yok üstelik ona güvenen ve onu destekleyen arkadaşları tarafından dışlanmış durumda. Arkadaşlardan bahsetmişken , Zoey’in kalan 2 arkadaşından biri yaşayan ölü diğeri ise işaretlenmemiş ve Neferet aleni bir şekilde insanlara karşı savaşta ve Zoey tüm kalbiyle bunun yanlış olduğunu biliyor. Ama herhangi biri onu dinleyecek mi? Zoey’in vampir okulundaki maceraları vahşi ve tehlikeli bir dönüşüm geçiriyor ve sadakat test ediliyor, şokedici amaçlar ortaya çıkıyor ve çok eski bir kötülük uyanıyor

Av – P.C. Cast – Kristin Cast

Ya dünyadaki en seksi adam içinde isimsiz bir canavar saklıyorsa ve onun tek istediği sizseniz? En çok satanlardan Gece Evi Serisinin yürek hoplatan bu bölümünün başlangıcında Zoey’nin arkadaşları ona geri dönüyor ayrıca Stevie Rae ve kırmızı çaylak artık Neferet in sırrı değiller ancak beklenmedik bir tehlike ortaya çıkıyor. Neferet yeni ve çok güçlü eşi kalona yı koruyor ve gece evindeki hiç kimse onun ortaya çıkarabileceği tehlikenin farkında değilmiş gibi görünüyor. Kalona göz kamaştırıcı görünüyor ve gece evini kendi büyüsü altına alıyor. Eski bir hayat onun hızla artan etkisini engelleyebilecek anahtarı elinde tutuyor ama ya bu eski hayat Zoey’e duymak istemediği ve aslında yüzleşemeyeceği sırları gösteririse ne olacak?

Olasılıksız – Adam Fawer

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto  da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız,   OlasılıkSız  tam size göre bir roman..

Aşk – Elif Şafak

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde.. Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir. Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır. Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller… Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası… Aşk… Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

En çok okunan kitaplar

Kolone – Jean Christophe Grangé

Grangé’nin uzun zamandır beklenen romanı…

Soluğunuzu kesen tempo, heyecan ve gerilim hiç bitmeyecek!

Onlar Çocuktular…

En mükemmel elmasların saflığındaydılar…

Sponsorlu Bağlantılar

Ne ufak bir lekeleri…Ne de en ufak bir kusurları vardı…

Ve ne de en ufak bir günahları…

Ama onların saflığı kötülüğün saflığıydı…

Paris’te bir Ermeni katedralinde işlenen bir cinayet. Kan yok, cinayet aleti yok, yara bere yok…

Biri yaşlı ve huysuz emekli bir polis, diğeri Çocuk Bürosu’nda görevli, ancak açığa alınmış uyuşturucu müptelası genç bir polis. Bu ikisi, gitgide hunharca bir hal alan ve peşpeşe işlenen cinayetlerin katilini veya katillerini bulmak için birlikte çalışmak zorundadır. Birbirlerine ihtiyaçları vardır, birbirlerini tamamlamaktadırlar. Ancak bu cinayetler sıradan bir seri katilin işi değildir. Gizli servisler, naziler,Yahudiler, ülke içinde ülkeler, ve ‘siyah bölgeler’… Sanki birileri bir şeyleri gizlemek istemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(18) Yorum

  mehmet
  17 Kasım 2012 - 19:31

  adam fawer dan empati.

  feyza
  03 Eylül 2012 - 23:31

  yha ben sürükleyici elimden düşürmeden okuyacağım bir kitap istiyorum önerisi olan varmı lütfenn??*

  ali
  07 Temmuz 2012 - 12:50

  zeynep yüreğim onu çok sevdi canan tan romanı ve diğer romanlarına baka ama en güzeli bu ben çok beğendim yorumunu bekliyorum

  zeynep
  19 Haziran 2012 - 18:19

  [[[[[[[[ DİKKAT LÜTFEN OKUYUN EĞER BİLİYOSANIZ Bİ KİTAP ÖNERİN yaa bn nasıl bi kitap istiyorum biliyorummusunu bi kız anlatsın içinde aşk olsun ama bu kız onu çok sevsin onu o erkeği elde etmeye çalışso-ın güzel aşk sözleri ve gözleri yaşartan bir konu düşünce ve aşk olsun istyorum yani bi aşk kitabı lütfennn bi litap önerin bnim deiklerile ilgili olarak lütfen iri bunu okusun

  Naz
  18 Şubat 2012 - 00:23

  Bence hepsi güzel ‘OLASILIKSIZ’ kitabını kesinlikle alacağım =) Kayıp gül’ü değilde Kayıp gül 2 ÖLÜMSÜZ KALP’i çok beğendim muhteşem bir roman yalnız bu kitapların arasında the Secret’in olmaması beni üzdü çünkü new york’ta çok sattı ve muhteşem bir roman herkesin okumasını tavsiye ederim filmide var

  esma
  03 Şubat 2012 - 21:12

  hepsini okudum

  steven
  07 Kasım 2011 - 03:40

  siz ciddi misiniz. eğer en çok okunan kitap kayıp gül ise birşey diyemem ama pek de güzel değil

  sinem
  22 Haziran 2011 - 18:48

  offff bunlarda ne baska yok mu

  emuşka
  25 Mayıs 2011 - 11:28

  oradaki romanları okudum.sadece kristin castın romanları kalmış.kitaplar gerçekten çok güzel ve büyüleyici…

  aziz
  12 Mayıs 2011 - 23:21

  romanlar harika çok beğendim ancak bnde aradığımı bulamıyorum daha hangi katapları tavsiye edebilirsiniz

  s mrk
  11 Mart 2011 - 12:28

  kitaplar çok güzel

  sibel
  08 Mart 2011 - 19:03

  BENCE BURDAKİ ROMANLARIN HEPSİ ÇOK GÜZEL:::

  karaca
  31 Ocak 2011 - 11:23

  sadece elıf safagın ask adlı kıtabı guzel dıgerlerı tek kelımeyle berbat arkadaslar elıf safagın kıtabı tavsıye edılır…
  GENCLİK

  EFTELYA
  30 Aralık 2010 - 14:52

  bu kitaplar güzel doğru.ama daha güzel kitaplarda var bence…

  menekşe
  11 Aralık 2010 - 13:29

  yha kitaplar güsel de aradğımı blamıorum .s

  gül
  07 Aralık 2010 - 19:57

  Romanlar güzel ama daha çok roman ismi verilirse bizler daha memnun olacağız ben bu romanları okudum okunulmayan favori olan romanlarıda bekliyorum sizden.

  ahmet atici
  10 Kasım 2010 - 13:37

  çok kotü romanlar

  rabia
  06 Ağustos 2010 - 13:37

  bnce buraya adam faverın empatisinide koymanınz gerekiyordu!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir