Evdeki Havayı Temizleyen Bitkiler Hangileridir?

Sponsorlu Bağlantılar

Evdeki Zararlı Kimyasallara Çiçeklerle Çözüm

Çiçekler, ortama kattıkları güzelliklerle kalmayıp aynı zamanda ortamın havasını temizlemek gibi birçok faydalı özelliklere de sahipler. En basiti, sürmüş olduğunuz ojeden havaya karışan kimyasalları çiçek ile süzdürmek mümkün. Hayatımızı tehdit eden bazı kimyasallara karşı NASA tarafından bazı bitkiler öneriliyor…

Evde sigara içenler oje sürenler veya tadilat yapanlar; evinizdeki hava tehlikeli kimyasallar içinde yüzüyor olabilir. Bu kimyasallar baş ağrısına baş dönmesinebağışıklık sisteminizin zayıflamasına hatta sonunda kansere bile neden olabilir. Dışarıdaki hava motorlu araçlar ve egzoz gazı emisyonu yüzünden düşük derecede benzen içerirken evlerin içinde çok daha fazla benzen bulunabiliyor. Kullandığımız tutkal boyamobilya cilası deterjan gibi ürünler ve sigara dumanı sonucu açığa çıkan benzen kemik iliğinde kalıcı etkiler bırakarak kansızlık ve kan kanserine sebep olabiliyor. Günlük hayat içinde sürekli kullandığımız ürünler içindeki benzen ksilen formaldehittrichloroethylene ve toluen gibi bu sinsi kimyasallarla baş edebilmek için NASA tarafından önerilen bitkiler var. Bu bitkiler yanınızda içilen sigaranın dumanının etkilerinden tamamen kurtulmanızı sağlamasa da haftada bir kullandığınız ojeden havaya karışan kimyasal maddelere çare olabilir.

İşte Havayı Temizleyen Bitkiler

Aşk merdiveni havadaki formaldehiti süzüyor.


Dendrobium orkide ksilen ve tolueni süzüyor.

Drasena tüm türüyle bahsi geçen kimyasallardan en az birini süzebilir.

Difenbahya ksilen ve tolueni süzebilir.Duvar sarmaşığı benzen ksilen formaldehit ve tolueni süzüyor.Jerbera benzen trichloroethylene ve formaldehitin süzülmesini sağlar.Şeytan sarmaşığı formaldehitin süzülmesini sağlıyor.Bir dış mekan bitkisi olan kanayan kalpler(dicentra) ksilen ve tolueni süzüyor. Bahçe balkon veya terasınızdaki hava kalitesi hakkında endişeleriniz varsa oralara ekebilirsiniz.Barış çiçeği (spathiphyllum) trichloroethylene benzen ve formaldehiti süzüyor.Güve orkidesi (phalaenopsis) ksilen ve toluenin süzülmesini sağlıyor.Sarmaşık deve tabanı (philodendron) havadaki formaldehiti süzer.Kasımpatı trichloroethylene benzen ve formaldehiti süzüyor.

Sponsorlu Bağlantılar


.
Kaynana dili formaldehiti süzüyor.Kauçuk formaldehiti süzüyor.Kurdele formaldehiti süzüyor.Benjamin kauçuğu formaldehiti süzüyor.


Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir