Evrenin Gizemi ve Sırrı

Üzerinde yaşamakta olduğumuz dünyanın büyüklüğü ve gizemi karşısında çoğu zaman hayretlere düşecek yeni şeyler keşfedilmektedir.Fakat evren dünya gibi değildir.Dünyanın ucu ve bucağı var ve bilinmektedir.Fakat evrenin ne bir ucunun nede bir bucağının olduğu dahi bilinmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzay, samanyolu, galaksiler ve alemler hakkında dini, ilmi ve felsefi bilgiler şunu gösteriyorki sonsuz büyüklükte bir evren bulunmaktadır.Bu gizemi kavrayabilmek yada evrenin gizemini keşfetmek insanın en büyük arzularından birisidir.Ancak bunun imkansız olduğu da bilinmektedir.

Hiç bir zaman evrenin özündeki sırrı tam olarak anlayamayacak da olsak en azından onun çok kompleks bir yapıya sahip olduğu gerçeğini biliyoruz.

İşte bu gerçeklerden birisi ve Evrenin Sonu hakkında verilebilecek cevaplar…

Kainatın 10 gizemi

Evrenin Sonu

Evrenin Sonu Nasıl Olacak?

Bu konuda çeşitli olasılıklar söz konusu. Bunlardan biri, dünya sonsuzluğa doğru genişleyecek. Diğeri, yerçekimi maddeyi hızla yakalayacak ve evren zamanla yavaşlayacak ve tek bir noktaya geri düşecek belki bu da yeni bir patlamayı tetikleyecek.

Başka bir teoriye göre de atomlar ve protonlar,maddenin yapı taşları, artık doğal yolla oluşamayacak gibi duruyorlar. Bu yüzden dünya yavaş yavaş gözden kaybolmaya başlayacak.