Facebook’da Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’da Video Chat Zamanı

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu dünyanın en büyük sosyal iletişim sitesi Facebook, geçtiğimiz günlerde Skype ile anlaşmaya vararak kullanıcılara görüntülü konuşma fırsatı sunacağını açıklamıştı.Ve beklenen oldu uygulama artık kullanılabilir durumda.Ancak ben nasıl kullanıcam diyorsanız işte sorularınızın cevapları…

750 milyon üye sayısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebookdaha da fazla büyümek istiyor. Yavaş yavaş internet kullanıcılarınındoygunluğa ulaştığı Facebook’u kurtarmak için başta Mark Zuckerbergolmak üzere tüm yönetim yeni projeler için milyon dolarlar yatırmaya başladı.

Bu projelerden en çok merak edileni olan kameralı sohbet özelliği dün Mark Zuckerberg tarafından açıklandı.

Facebook Görüntülü Sohbet

Adına filmler yapılan dünyanın en genç zenginlerinden biri olan MarkZuckerberg, bu sistemle birlikte Facebook’un rakiplerini ezip geçmesini bekliyor.

Facebook yönetimi, site üzerindeki sohbet özelliklerini artırarak kullanıcısayısını ikiye katlamak istiyor. Zuckerberg’in piyasadan silmek istediği ilk rakip ise Google olacak.

Google‘ın sunduğu görüntülü konuşma ve grup sohbet özelliklerinibaltalayan yeni Facebook özelliklerini kullanmak ister misiniz?

İşte adım adım Facebook görüntülü sohbet rehberi.

Video Konuşmasına Nasıl Girerim?

Bu sistemi kullanmak için ilk önce Facebook‘un sohbet özelliğini aktif etmeniz lazım. Sistemi çalıştırmak için bu sayfaya girin ve karşınıza gelen sayfada ‘kullanmaya başla’ seçeneğine tıklayın.

Uygulamayı Kullanmak İçin Yapılması Gerekenler

Görüntülü konuşma işlemini gerçekleştirmek için sohbet listenizden birarkadaşınızı seçin. Onun profilinde sağ üst köşede bulunan kameraişaretine tıklayın. Bu işaret sizi gerekli programa yönlendirecektir.

Uygulamayı Bilgisayarınıza Yükleyin

Ufak bir programcık sayesinde, mevcut tarayıcınızı bu sohbete uygun hale getiriyorsunuz. Programı kurmak için arkadaşınızın sohbet penceresindeki kameraya tıklayın.

Karşınıza gelen uyarı ekranından ‘kur‘ seçeneğini işaretleyin. Farklıkaydet ile bilgisayarınıza yüklediğiniz .exe dosyasını kurmaya başlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı antivirüsler bu programı engellemeye çalışabilir ancak Facebook‘un kendi dağıttığı bir dosya olduğu için sorunsuz şekilde kurabilirsiniz.

İlk Nasıl Kurulur?

Eğer sistemi arkadaşınız da ilk kez kullanıyorsa onun da gerekli dosyayı kurması lazım. Karşınıza çıkan aşağıdaki ekranda karşı tarafın görüntülü aramınıza vereceği cevabın durumunu görebilirsiniz.

Bu sistemi kullanmaya başlamak için yapmanız gereken tüm adımlar bittiyse, son aşamaya geçebilirsiniz. Sohbet bölümünden bir kullanıcıyıseçin ve onun penceresindeki kamera işaretine tıklayın.

Artık Görüntülü Konuşabilirsiniz

Karşınıza gelen ekranda arkadaşınızın yaptığı işlemleri görebilirsiniz.Bağlantı kurulduktan sonra ekranda özel bir pencere açılacak. Bu pencerenin altında, kameranızın ya da mikrafonunuzun durumunu görebilirsiniz.

Açılan pencereye tıklayarak kamera ya da cihazın özelliklerini seçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  Yusuf babayigit
  24 Nisan 2013 - 07:54

  Arkadaslae ben MecBook Pro da, facebook ta görüntülü konusma yapamiyorum sadece kendimi görüyorum karsimdaki insani göremiyorum. Bu konuda yatdimci olan atkadsa tesekür ederm.

  tufan
  23 Mart 2013 - 18:53

  naıl vidyor da konuşabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir