Çin Seddinin Uzaydan Görünüşü (Video ve Resimleri)

Sponsorlu Bağlantılar

Kısaca Çin Seddi

Çin seddi uzaydan çıplak gözle görülebileceği belirtilen tek insan yapısı olarak gösterilmektedir. Yapılış amacı askeri olsada sonraları bu yapının istenen görevi tam olarak yerine getiremediği anlaşılmıştır. Günümüzde turistik amaçlı gezilerin yapıldığı bu yapı hakkında bilgiler, resim ve videolar bulunan yazımıza buyrun.

Çin Seddi, Çin’in kuzeybatısı boyunca uzanır. Dünyanın en uzun savunma duvarıdır. Kalıntıları Po Hay körfezinde deniz kıyısında başlar. Pekin’in kuzeyinden geçerek batıya yönelir ve Huang-Ho nehrini ikiye bölerek güneybatıya uzanır. Gobi Çölü’nün güneyinden batıya yönelerek devam eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Çin Seddi Uzaydan Nasıl Görünüyor?

Uzayda en uzun süre kalan kadın unvanına sahip NASA Astronotu Marsha S. Ivins, “Mars’a gitmek, insanlık tarihinin uzayla ilgili bundan sonraki en büyük basamağı olacak” dedi.

NASA tarafından çekilen Çin Seddi fotoğrafı
NASA tarafından çekilen Çin Seddi fotoğrafı

Ivins, uzay aracından çekilen ve aralarında Ankara, İstanbul, Londra, Washington’un da bulunduğu şehirlerin fotoğraflarını da gösterirken, “Söylendiği gibi Çin Seddi uzaydan çok rahat görünmüyor aslında. Bir çizgi gibi görülüyor. Ancak burada ülkeleri normal haritalardaki gibi sınırlar olmadan görüntüleyebilmek heyecan verici” dedi.

Video

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir