İkametgah yani oturduğunuz evin adresini resmi olarak belirten belgeyi almak için oturduğumuz mahallenin muhtarına şahsen gitmemiz gerekiyordu. Gerekiyordu diyorum çünkü birçok işlem gibi ikametgah öğrenme işleminide internet üzerinden yapabilmek gibi bir imkanımız var. Sadece sorgulama linki verilen yere TC kimlik numarası ile giriş yapmak yeterli oluyor. Yalnı dikkat edin resmi olarak işlem yapacağınız için tüm sorumluluk size aittir.

Sponsorlu Bağlantılar

nufus, nüfus, kimlik

TC Kimlik Numarasını bildiğiniz bir kişinin ikametgah adresini öğrenebilirsiniz.

Aşağıda size vereceğimiz linki kullanarak TC kimlik no ile ilgili olan bölüme adresini bulmak istediğiniz kişinin TC Kimlik numarasını yazarak ve Resim doğrulamasını da yaparak TC Kimlik No ile Sorgula tuşuna basmalısınız.

Sorgulama işlemi gerçekleştirildiğinde (Kişi Sorgulama), eğer girdiğiniz TC Kimlik numarası doğru ise ilgili kişinin şuanda nüfusa kayıtlı olduğu yerdeki değil, ikamet ettiğiyani yaşadığı yerin adresini öğrenmiş olacaksınız. Yapmanız gerekenler;

Bu sayfa aracılığı ile Adres Kayıt Sistemi içerisinde kayıtlı olup olmadığınızı veya adresinizin doğru olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

İşleme başlamak için T.C. Kimlik Numaranızı ve resimde gördüğünüz sayıyı ilgili alanlara girerek Sonraki düğmesine basınız.

Aşağıdaki sorgulama linki devletin resmi sitesine aittir ve güvenli bir şekilde ikametgahınızı sorgulayabilirsiniz.