Okulun birincisi olmak için ne yapmalıyız?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Okulun birincisi olmak için ne yapmalıyız?

Cevap:

Okul birincisi olmak ilk ve en önemli şart düzenli bir şekilde çalışmaktır. Peki düzenli olarak çalışmak nasıl olur?

Düzenli çalışmak yani belli bir program ve plan çerçevesinde çalışmaktır. En kötü plan bile plansızlıktan daha iyidir. Bu yüzden kendinize bir ders çalışma programı yapın yada okulda öğretmenlerinizden size bir plan yapmasını isteyin. Ve bu plana doğrultusunda çalışın.

Diğer en önemli husus ise dersi derste dinleyip evde tekrar etmektir. Derste anlatılanları dinledikten sonra anladım ve tekrar etmeme gerek yok diye düşünmeyin. Çünkü tekrar edilip pekiştirilmediği vakit unutulacaktır. Bu yüzden dersten sonra eve gelin ve okulda gördüklerinizi tekrar ederek konu hakkında test soruları çözmeye çalışın. Ayrıca ertesi gün okula gitmeden önce o gün okulda göreceğini konu hakkında ön çalışma yapın.

ders çalışma

Öğretmen tarafından verilen ödevleri düzenli olarak yapın. Yapamadığınız ödevleri kesinlikle öğretmeninize gidip sorun. Hatta farklı soru çeşitlerini çözmeye çalışın.

Anlamadığınız konularda internetten yardım alın. İnternet ortamında bulabileceğiniz eğitim videoları ve konu anlatımları ile kendinizi geliştirin.

Bulunduğunuz bölgede yapılan deneme sınavlarına kesinlikle katılın. Bu deme sınavları hem sınav stresini yenmenize yardımcı olur hemde farklı sorular görerek konulara daha fazla hakim olmanızı sağlar.

Beslenmenize ve uykunuza dikkat etmelisiniz. Sabahları kesinlikle güzel kahvaltı edilmelidir. En önemli öğün kahvaltıdır ve iyi kahvaltı etmeden okula gittiğinizde kendinizi derse veremezsiniz. Aynı şekilde uyku düzeni de olmalıdır. En az 7-8 saat uyuyarak okula gidin. Ve uyuma ve uyanma saatlerinizin düzenli olmasına özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  mustafa
  14 Ekim 2015 - 23:30

  teşekürler

  koray
  12 Ekim 2015 - 20:54

  eyvallah okul birincisi oldum dskfajkdsjfaskdj

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir