Fillerin Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

Fillerin Yaşamı ve Özellikleri

Fillerin ne kadar tehlikeli bir hayvan olduğunu anlamak için bir yılda bu hayvanın saldırısı ile ölen insanların sayısına bakmak herhalde yeterli bilgi olacaktır.Çünkü Fil yılda ortalama 600 kişinin ölümüne neden olmaktadır.

Dünyadaki en büyük memeli aynı zamanda insan sağlığına en tehlikeli olan memeli de olabilir. Bu sevimli, sirk dostu canlılar Afrika ve Güney Asya’da bulunabilecekleri gibi, kişilerin turizm veya ulaşım amacıyla kullanması sonucu şehir hayatında da bulunabilirler. Ancak pek çok kızgın işçi gibi, bu çalışkan, çoğunlukla dost canlısı hayvanlar da kötü muamele veya tehdit gibi tavırları asla unutmazlar. Ani çıkışlarının sebebi de çoğunlukla budur.

Sponsorlu Bağlantılar

Filler Nasıl Öldürür?

Fillerin en büyük savunma unsurları ağırlıklarıdır. Filler, pek çok insanın kafatasını ezmeleri ve eğitmen ve sahiplerinin resmen canlarını çıkarmalarıyla tanınırlar. Daha da kötüsü, filler bazen psikolojik ve hormonal olarak farklı bir duruma geçerek saldırgan ve cinsel dürtüleriyle hareket eden birer ölüm makinesine dönüşebilirler. Bu duruma gelen bir fil sizi kolaylıkla ezerek öldürebilir, hortumuyla sizi fırlatıp, sivri dişleriyle parçalayabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(5) Yorum

  merhaba
  24 Kasım 2011 - 19:22

  yeterli değil ama güzel

  sana ne ?
  02 Ekim 2010 - 14:58

  evet canlı ama onlar senden daha akıllı

  seda
  01 Mayıs 2010 - 13:50

  onlarda canlı

  SAMANYE
  27 Nisan 2010 - 18:38

  LÜTFEN FİLİN YAŞAMA KOŞULLARINIDA YAPARSANIZ SEVİNİRİM

  zeynep
  17 Nisan 2010 - 19:02

  güzel güzel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir