Gecenin Yarısında ve Sabah Namazına Uyanmak İçin Dua

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Ehlibeyt’ten Dualar

Gecenin bir yarısında kalkmak isteyip de kalkamayanlar için veya sabah namazına uyanıp da uyanamayanlar için ehlibeyt imamlarından nakledilen dualar amacınıza ulaşmada çok önemli bir rol oynayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Gece namazı kılmak isteyipte kalkamayanlar, veya istediği bir saatte uyanmak isteyipte uyanamayanlar için de bu dualar ilaç olacaktır.Özellikle sabah namazına uyanmak isteyenlerin en büyük derdi alarm kursalar bile uyanamadıklarıdır.Ancak bu dualar sizi bu dertten kurtaracak.İşte Ehlibey imamlarından ilaç gibi dualar…

İlaç Gibi Dualar

İmam Cafer Sadık’tan (a.s) şöyle nakledilmiştir: “Allah Resulü (s.a.a) buyurmuşturki, her kim gecenin sonunda (sabah namazından önce) uyanmak isterse, yatağa gittiğinde şunu söylesin:

اَلّلهُمَّ لا تؤمِنّی مَکرَکَ وَلا تَنسِنی ذِکرَکَ وَلا تَجعَلنی مِنَ الغافِلینَ اَقُومُ ساعَۀَ کَذا وَکَذا.

“Allahumme la tuminni mekreke ve la tensini zikreke ve la tec’elni min-elğafiline egumu saete keza ve keza.”

Yani, filan saatte uyanacağım; bu duayı okuduğunda hak Teala onu o saatte uyandırması için bir meleği görevlendirir.

İmam Cafer Sadık (a.s) muteber bir hadiste şöyle buyurmuştur: “Her kim uyuyacağı zaman bu ayeti okursa, gecenin hangi vaktinde isterse uyanır:

قُل اِنَّما اَنَا بَشَرٌ مِثلُکُم یُوحی اِلَیَّ اِنَّما اِلهُکُم اِلهٌ واحِدٌ فَمَن کانَ یَرجُو الِقاءَ ربِّهِ فَلیَعمَل عَمَلاً صالِحاً وَلا یُشرِک بِعبادَۀِ رَبِّهِ اَحَدَاً.

“Gul innema ene beşerun mislukum yuha ileyye innema ilahukum ilahun vahidun femen kane yercu ligae rabbihi felye’mel emelen salihen ve la yuşrik biibadeti rabbihi eheden.”

Güzel Rüya Görmek İçin Namaz ve Dualar

Yine, İmam Musa Kazım (a.s) muteber bir hadiste şöyle buyurmuştur: “Her kim gece uyanmak isterse, uyuyacağı zaman şunu söylesin:

اَلّلهُمَّ لا تَنسِنی ذِکرَکَ وَلا تُؤمِنّی مَکرَکَ وَلا تَجعَلنی مِنَ الغافِلینَ وَاَنبِهنی لاَحَبّ السّاعاتِ اِلَیکَ اَدعوکَ فیها فَتَسجیبَ لی وَاَساَلُکَ فَتُعطینی وَاستَغفِرُکَ فَتَغفِرَلی اِنَّهُ لایَغفِرُ الذُّنُوبَ اِلاّ اَنتَ یا اَرحَمَ الرّاحِمینَ.

“Allahumme la tensini zikreke ve la tuminni mekreke ve la tec’elni min-el ğafilin ve enbihni liehebbes saati ileyke ed’uke fiha fetescibe li ve es’eluke fetu’tini vesteğfiruke feteğfiruli innehu la yeğfir-uz zunube illa ente, ya erhem-er rahimin.”

Bu duayı okuduğunda Hak Teala onu uyandırmaları için iki melek gönderir,. eğer uyanmazsa, o iki meleğe onun için istiğfar etmelerini emreder. Eğer o gece ölürse, şehit olarak ölmüş olur. Eğer uyanırsa, her istediği dileği Allah ona verir.

Sponsorlu Bağlantılar

İmam Muhammed Bakır (a.s) muteber bir hadiste şöyle buyurmuştur: “Her kim gecenin bir saatinde uyanıp ibadet etmeye azmeder ve Allah onun bu isteğinde samimi olduğunu bilirse, o saatte onu uyandırıncaya kadar hareket ettirmeleri için elbette iki meleği gönderir.”

İmam Cafer Sadık (a.s) muteber bir hadiste şöyle buyurmuştur: “Bir kimse uykusuzlukla karşı karşıya kalır ve uyuyamazsa, şu duayı okusun:

سُبحانَ اللهِ ذی الشَّأنِ دآئِمُ السُّلطانِ کُلِّ یَومٍ هُوَ فی شَأنٍ.

“Subhanallahi ziş şe-ni daim-us sultani kulli yevmin huve fi şe-nin.”

Kötü Rüya Görmeye ve Uykuda Korkmaya Karşı Dualar

Kaynak: Abna.ir

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir