2010 Uzman Jandarmalık Sınavı Tarihi

2010 Uzman Jandarmalık sınavı da 25 Nisan 2010 tarihinde yapılacaktır..
Askerdeki arkadaşlarsa Uzman Erbaşlık sınavına girecekeseniz askerliğin bitmesine son 6 ay kala bilgilendirilirsiniz komutanlarınız tarafından..

Sponsorlu Bağlantılar

Jandarma Genel Komutanlığı’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adayların en az 8 yıllık ilköğretim/ortaokul veya dengi okul mezunu olmaları ve müracaat tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı

Adaylar, Komutanlığın internet sayfasını http://www.jandarma.tsk.tr/ inceleyerek, örneğine uygun istenen belgeleri eksiksiz olarak PTT veya kargo ile yada şahsen en geç belirtilen günün mesai bitimine kadar ”Jandarma Okullar Komutanlığı Uzman Erbaş Kayıt-Kabul Komisyon Başkanlığı 06835 Beytepe/Ankara” adresinde bulunduracaklar.
Başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sınava girecekleri tarih, saat ve salon isimleri internet adresinden yayımlanacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Başvurular, 11 Kasım 2010 saat 17.00′a kadar ”kkk.tsk.mil.tr” internet adresinden yapılacak.
Yazılı sınav; 22 Kasım 2010 saat 11.00′de Adana, Ankara, Balıkesir, Bolu, Çorlu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri, Malatya, Manisa, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne’de gerçekleştirilecek.
Yazılı sınavda başarılı olan adayların ön sağlık, fiziki kabiliyet yeterlilik testleri 8-29 Aralık 2010 tarihleri arasında Ankara Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığında, mülakatları 9-30 Aralık 2009 tarihleri arasında Ankara Cebeci’deki Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezinde yapılacak.