Kara Kedi Geçmesi Ne Anlama Gelir?

Sponsorlu Bağlantılar

Nereden Çıktı Batıl İnançlar?

Her insan hayatının çeşitli noktalarında farklı inanışları hayatında barındırmaktadır.Bu inanışlara ise halk dilinde batıl inanışlar denilmektedir.Neden yapıldığı hakkında kimsenin pek fazla bilgisi olmasa da bile bu inanç gereği çeşitli uygulamalara yer verilmekte.Bu batıl inançlar bazen küçük bir uygulama olsa da bazen büyük yaptırımlara yol açabiliyor.

Bu batıl inanışlara en büyük örneklerden biri ise Kara Kedi Geçmesi inancıdır.Kara Kedi Geçmesi inanışı nerden ve nasıl geliyor diye hiç merak ettiniz mi?İşte merakınızı giderecek cevaplar…

Sponsorlu Bağlantılar

Batıl inançlar nereden geliyor?

Kara Kedi Geçmesinin Anlamı Ne?

Milattan önce 3000’li yıllarda, eski Mısırlılar zamanında kediler kutsal bir canlı olarak görülüyordu. Hatta siyah dişi kediler tanrıça olarak kabul ediliyordu. Kedileri hastalık ve ölümden korumak için kanunlar bile yapılmıştı.

Kedilerden, özellikle siyah kedilerden nefret, Hıristiyanlığın kendinden önceki kültürleri ve onların sembol kabul ettiği şeyleri yok etme güdüsü ile Ortaçağda, İngiltere’de başladı. Bağımsız, bildiğini yapan, “inatçı” ve “sinsi” karakteri, sayılarının da şehirlerde aşırı artması ile birleşince, kediler gözden düştü. O yıllarda evinde kedi besleyenler yalnız yaşayan fakir ve yaşlı kadınlardı. Yine o yıllar büyücü ve cadı inancının tüm Avrupa’da histeriye dönüştüğü yıllardı. Siyah kedi besleyen bu kadınların kara büyü yaptıklarına ve siyah kedilerin geceleri şeytana dönüştüklerine dair korku dolu halk hikâyeleri üretildi. Cadı konusu bir paranoyaya dönüşünce birçok zavallı kadın kedisi ile birlikte yakıldı. Fransa’da kral 13. Louis bu uygulamayı yasaklayana kadar her ay binlerce kedi yakıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir