Kına İle Geçici Dövme Yapmak

Sponsorlu Bağlantılar

Hint Kınası Nedir?

Kınagiller familyasından olan çalımsı bir bitkidir.Bu bitkinin yapraklarının kurutulup dövülerek elde edilen toza denmektedir.Elde edilen bu toz ile geleneksel olarak ellerde, saçlarda ve ayaklarda kullanılır. Ancak son zamanlarda geçici dövme yapmak isteyenlerde kullanmaktadır. Kına daha çok Kuzey Afrika, Hindistan ve Sri Lank’ da bulunur. İyileştirici etkisinin yanı sıra besleyici özelliği vardır.

Nasıl Geçici Dövme Yapılır?

  • Kısaca malzemeler
  • Oksijen suyu ( Eczaneden alabilirsiniz )
  • Hint kınası
  • Kürdan
  • Koltuk altı kremi
  • Aydınger kağıdı ( Kırtasiyeden )
  • Dövme deseni
  • STABİLO KALEM (Her kırtasiyede vardır belki evinizde de vardır )

Hint kınasını küçük bir kapak gibi bir şeye 1 ve ya 2 çay kaşığı kadar koyun sonra oksijenli suyu üstüne dökün fakat karışımın ayarını çok iyi yapmanız gerekiyor gerçekten kalıcı ve gerçekten siyah bir şey istiyorsanız bu yaptığınız karışımı bir kaç kere yapmanız ve elinizin içine ve ya herhangi bir yerinize bir kaç kere deneyerek kıvamı bulmanız gerekecek.

Herhangi bir yerinize yaptığınız (az sulu! karışımı evet az sulu olmalı KAHVE TELVESİ GİBİ OLACAK BU ÖNEMLİ! ) deneme dövmenizi kuruyuncaya kadar evet sürdüğünüz dövme kuruyacak yani onu çıkarmak için ufalaman bile yeterli olacak o derece kuruması lazım.

Evet deneme dövmeniz kurudu ve yıkadınız inş. ortaya gayet siyah manyak belli olan bir şey çıkmıştır böyle olduysa tamam no problem

Şimdi dövme desenimizin üzerine aydınger kağıdını koyarak üzerinden STABİLO KALEMLE geçiyorsunuz (sadece etrafından geçin çizgilerin) hızlı bir şekilde tabi kurumayacak!..

sonra koltuk altı kremini dövme yapacağınız yere sürün ve üzerinden kalemle geçtiğiniz aydınger kağıdını bu kremi sürdüğünüz yere bastırın desenin çıkması lazım.

Desen çıktıktan sonra yaptığımız dövme karışımını desenlerin içine geçiyoruz dikkatli bir şekilde ve taşırmadan geçmeniz çok önemli.

Dövmenizin kurumasını bekleyin…

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir