Kuran’ı Yırtan Kızın Halinin Gerçek Hikayesi

Sponsorlu Bağlantılar

Kur’an Yırtan Kızın Hurafesi

İnternette uzun zamandan beri devam eden gelen bir inanışın hala devam ettiğini ve forumlarda hala paylaşılarak buna inanıldığını gördüm.Bunun üzerine olayı açıklığa kavuşturması mahiyetinde bu yazıyı sizinle paylaşmak istedim.

Hurafenin aslı şöyle; Hollandalı bi kızın annesinin okuduğu kur’anı yırtması üzerine Allah’ın (c.c) onu bu hale getirdiği söyleniyor! İşte bu hurafeye ait bir resim…

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi bu resimede iyi bakınca görüceksinizki, kızın durduğu yer gayet temiz ve hiçte hastaneye benzemiyo!

Olayın aslı şudur ki, bu tamamıyla bir balmumu heykelidir!
Hollandada bir müzede sergilenmektedir ve kulaktan kulaga bi efsane olarak dolaşıp durmakta son iki yıldır ve inanç Turizmi yapılmaktadır
Lütfen arkadaşlar, karşınıza her çıkana inanmayın
Araştırmacı olun ve araştırın, her önümüze gelen şeye inanırsak, üstümüzde Batı özentisi elbiseler olsada, beynimizde hiç bir şey olmadığı sürece! kurtulamayız bu cehaletten!

İşte size Müzede sergilenen Balmumu heykeli

Ortaya bir hurafe yada iddia atıldıktan sonra yapmanız gereken tek şey internette konu hakkında biraz araştırma yapmaktır.Araştırmanızın ardından bütün gerçekleri göreceksiniz.

Kuran’ı Yırtmanın Günah Olması Hakkında

Kuran’ı Kerim İslam dininin kutsal kitabıdır. Müslümanların en önemli değerleri arasında yer alır. Bu yüzden Kuran’ı yırtmak yada Kuran’a başka bir şekilde saygısızlık etmek çok büyük bir günahtır. Kuran’ı yırtınca hemen Allah’ın bir azap göndermesi gerekmez. Bu dünya yaşantısında bu suçun karşılığı görülmese de ahirette elbette görülür.

Sadece Kuran’a değil, aynı zamanda diğer dinlerin kitaplarına ve kutsallarına saygısızlık etmek de günahtır. Çünkü müslümanlar olarak başka dinlerin kutsallarına saygısızlık edersek onlarda bizim kutsallarımıza saygısızlık ederler. Zira Allah Kuran’da Enam Suresi 108. ayette şöyle buyurmaktadır;

Onların, Allah’ı bırakıp tapındıklarına sövmeyin, sonra onlar da haddi aşarak, bilgisizce Allah’a söverler…

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(19) Yorum

  admin
  31 Temmuz 2017 - 07:42

  Merhaba Nureddin,
  Eleştirini dikkate alarak yüce kitabımız Kuran’ı yırtmanın ve saygısızlık etmenin günah oluşu hususunda kısa bir açıklama ekledik. İlginden dolayı teşekkür ederiz.

  Nureddin
  29 Temmuz 2017 - 17:48

  Evet belki Kur’an yırtmakla insan Maymun olmuyor fakat Kuran yırtmanın Allah katındaki Cezası çok büyüktür. Sanki yazarın burda hani Kuran yırtmak meşru birşeymiş gibi algıya sebep oluyor, konunun hakkında açıklık getirmen güzel birşey fakat Kuran yırmak ne kadar kötü bir şey olduğunuda bir kaç cümleyle anlatsaydınya

  Burhan
  23 Nisan 2017 - 16:05

  Kuran-ı Kerim’i yırtan kızı anlamam da şunu söyleyeyim; ayet-el kürsi ki Kuran-ı kerimde bir ayet-i kerimedir bakır bir tabak içinde yazılı olanını oturma odamın duvarına astım.o odada uyurken sanki o duvara asılı ayet-el kürsi işlemeli kaptan sanki bir canavar bana saldırır gibi oluyordu korkarak uykudan kalkıyordum.Bu olay bir kaç kez olunca ayet-el kürsi yazılı bakır kap levhayı diğer duvara asarak sıkıntıdan kurtuldum.Sonra nedenini araştırdım ayet-el kürsi’nin olduğu levha tuvalet borularının geçtiği duvara asılı olduğunu anladım.Tuvalet borularının olmadığı duvarda asılı ayet-el kürsi de bir problem yok.

  Demre
  19 Aralık 2016 - 17:06

  Arkadaslar bir kiz kurani yirtsa bile Allah tövbeleri kabul edendir bagislayandir ona mutlaka zaman verecektir tövbe etmesi icin etmezse hesabini karsisinda verir yada bu dünyada belli basli musubetlerden gecer ancak bu balmumuna böyle bir kilif giydirmek allaha hakarettir bence insanlari böyle korkutmak Hoş degil saygilar.

  admin
  21 Kasım 2016 - 10:07

  Balmumu heykelin bir insan tarafından yapılmış. Allah insanı balmumuna çevirmemiş.

  isimsiz
  20 Kasım 2016 - 21:34

  Peki öyleyse bu balmumu nasıl bu hale gelmiş önce onu açıklayın. Tabisi de Kuranı yırtan balmumunu Allah yaratık bir kıza çevirdi.

  Bence herşeye de saçma sapan yorumlar yapmayın. Müslüman olun azcık. Ateyiz olmayın. Balmumu yaratık yapar Allah hepinizi.

  ayla
  09 Temmuz 2016 - 18:56

  Ayy yani, bende yorumlara inanamadim! Bal mumu diyor! BAL MUMU!!! OKU!!! Ayrica Allah Kuran’i yirtani niye fare yapsin, baska isi gücü yoktu -.-‘ hayret yani yaaa 😀 Ayrica Kuran yirtmaktan baska cok daha agir suclar isleyenler masallah domuz gibi hepsi halen…. Insanlik hali, kitap düsebilir, düsüp yirtilabilir, yada okumasi yazmasi olmayan yabanci bir insan ne oldugunu bilmeden cöpede atabilir…. böyle seylere kafa yorana kadar, ülkemizin arti dünyamizin haline kafa yorulsaydi, Kuran’da dedigi gibi 2 sayfa acip okunsaydi, zati müslümanlik coktan tek din olmustu…. Ama bu kafayla daha ooooo, daha daglar ovalar binlerce yillar asmamiz gerekecek… neyseki 3-5 tanede olsa okuyan adam var… onada sükür 😉 Allah’tan ümit kesilmez 😀

  SARA
  03 Temmuz 2016 - 18:07

  ŞOK ŞOK ŞOK! BU KADAR BEYİNSİZ İNSANLAR NASIL OLABİLİYORLAR? YAZIYI HİÇ OKUMUYORLAR MI? HALA SORUYORLAR BU KIZ NASIL BÖYLE OLMUŞ, YOK ÖNCEKİ HALİ NASIL MIŞ BİRDE ÜSTÜNE YORUMLAR VAR! BİR İNSAN BU KADAR ŞUURSUZ OLABİLİR Mİ? UTANIYORUM BU ÜLKEDEKİ CAHİL İNSANLARDAN! İNSAN KARŞINA DOĞRU BELGELER GELDİĞİ HALDE BU CAHİL İNSANLAR ÖNCEKİ HURAFELERE KANITLAMA DERDİNE DÜŞMÜŞLER ÇOK YAZIK!…

  Melih
  24 Haziran 2016 - 03:54

  Ne kadar aptal bir milletimiz var ya hala aptal aptal yorum yapiyorlar. Bir kere burda yazilanlar dogru bu bir balmumu heykelidir ayrica Allah kuran i kerim i koruyacagini soylemis sizce yirtilmasina izin verirmi? Az dusunun. Hem onu ölünce hic cikamayacak sekilde cehenneme atmak varken niye fareye donustursun.

  fıkrı
  23 Nisan 2016 - 13:33

  ben inanmadım

  busenur
  19 Ocak 2016 - 19:00

  kız nasıl bunu yapabilmiş ben hala anlamış değilim ” İLAHİ KİTAP ” ı nasıl yırtmış ?

  AhmetBEY
  14 Aralık 2015 - 23:18

  beyler böyle şeylere inanmayın bu hollandada Bal mumundan yapılan bir heykel dir internetten aslını araştırın görüceksiniz.

  dfsd
  04 Aralık 2015 - 15:13

  korkunçç beee

  melis
  08 Mart 2015 - 13:24

  melis aytaç o kadar beyinsiz olmak iyi deil sen kimsin ki bu hikayeye böyle salakça bir yorum yapabilirsin ALLAH’ımız bize kuran’ı indirdi ve bu ilahi kitabın içinde bize iyi örnekler var e tabi 1. sınıf seviyesinde olursan böyle saçma yorum yapabilirsin bu resmi koyana teşekkür ederim

  melisa.aytaç
  29 Aralık 2014 - 13:14

  Bence,Kur-an’ı yırtan kız bu olamaz.Bence hemen inanmayın.Çünkü,Tamam yırtmış olabilir günah ancak,Yarab Kendi “YARATTIĞI” bu insanı nasıl dönüştüre bilir? bence kulağa tuhaf geliyor.Tamam Bu şekle getirmiş olabilir ama,ben inanmıyorum.Bir kere 1 insan nasıl fare olabilir? Bu kız resmen fare yani tamam belki doğrudur ancak ben inanmıyorum.

  yasemin
  10 Nisan 2013 - 15:46

  bence bu olaya bu şekilde bir yazı yazmanız çok yanlış olabilir olmayada bilir

  yasemin
  10 Nisan 2013 - 15:45

  bence bunun hakında kimse yorum yapamaz gerçek olamazmı yani gerçek olmasa bu olay nerden çıktı ve nasıl uyduruldu? ozaman bu yazdığım soruyada cevap verin tşk

  aleyna
  25 Mart 2012 - 20:54

  peki ozamn o kız ne olmuş neye dönüşmüş resmini koyun

  tuğba
  11 Ağustos 2011 - 07:51

  o bir yaratık olmuş. Bu olay olmadan önceki resimlerini gösterirmisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir