Mercedes-Benz Logosunun Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

Mercedes-Benz Logosu

Hırsızların en çok rağbet gösterdiği bir figür. Dünyada en çok tanınan markalar arasında yerini alan Mercedes’in, üç ayaklı yıldız figürü, markanın kara, hava ve sudaki gücünü tanımlıyor. Mercedes ambleminin mucidi Daimler.. Mercedes amblemi, dünyada en çok tanınan marka olmanın yanı sıra en çok çalınan figür olarak da ilk sırayı alıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Kurulduğu Yıl

23 Haziran 1902 tarihinde Mercedes, marka adı olarak tescil edilmiş ve 26 Eylül 1902 tarihinde de kanunlarca koruma altına alınmıştır. Mercedes ve Benz firmaları 1926 yılında birleşti.Kurucusu Gottlieb Daimler — Karl Benz’dir.

Adının kaynağı

Daimlerin ortağı olan Emil Jellinek’in kızı Mercedes ve Karl Benz’in soyisminden türeyen bir isimdir Mercedes Benz. Mercedes İspanyolca konuşulan ülkelerde kullanılan bir kadın ismidir İspanyolca anlamı ise lütuf,zerafet ve mars gezegenidir.

Amblemin Anlamı

Şirketin kurucusu Karl Benz, Deutz’daki motor fabrikasındaki görevinin ilk yıllarında, Köln ve Deutz manzaralı evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuş, eşine yazdığı mektuplarda bu yıldızın günün birinde başarıyı ve gücü temsil edeceğini ve fabrikasının üzerinde parlayacağını söylemişti. Yıldız Daimler’in, motorlu araçların “karada, suda, havada” evrenselliğini simgelemektedir.

1909’da tescil edildi. 1916 yılında yıldızın etrafı, içinde dört küçük yıldızın ve Mercedes isminin yer aldığı bir daireye çevrildi.

1926’da Daimler-Benz birleşmesi ile Benz’in defne yapraklarından çelengi yıldızın etrafını sardı.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir