Nükleer Savaştan Kurtulmanın Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Nükleer Savaşın Etkileri

Nükleer silahlar dünyanın en büyük korkusu ve en büyük tehdidi olarak günümüzde hayatımızın içine dahil olmuş durumda.Büyük ülkelerin sanayi dışında savaş için kullandığı nükleer silahlar doğayı ve insan hayatını geri dönüşümü çok zor olacak bir şekilde tehdit ediyor.Öyleki yıllar önce yaşanan çernobil olayının izleri hala duruyor ve hala birileri bu olaydan dolayı hayatını kaybedebiliyor.

Nükleer Savaştan Nasıl Sağ Çıkılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Nasıl Korunabiliriz?

Nükleer saldırı tehlikesine karşı ülkelerin alarm sistemleri var. Ancak nükleer bir patlama o kadar kuvvetli ki cep telefonlarından arabalara kadar bütün aygıtları etkisiz kılıyor.

Yani alarmlara pek güven olmuyor. Çevrenizdeki bütün elektronik aygıtların hiçbir neden olmadan aniden stop ettiğini görürseniz nükleer tehdit kapıda olabilir. Bu durumda ilk olarak patlamanın yarattığı parlak ışığa bakmayın.

Güneşin dünyaya ulaşan ışınlarından 100 kat daha parlak olurlar ve insan gözünü anında kör ederler. Işıktan sonra yüksek basınç, ısı, fırtına ve radyasyon dalgaları oluşur.

Korunmak için mutlaka yeraltı sığınağına girmelisiniz. Deprem tehlikesine karşı hazırlanan yeraltı sığınakları nükleer saldırılarda da kullanılabilir. Sığınağa kaçma şansınız olmazsa yere ya da bir çukura yatın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir