Oliver Cromwell’in Kafası Nerede

Sponsorlu Bağlantılar

Oliver Cromwell Kimdir?

İngiltere’de monarşik yapıyı yıkan Oliver Cromwellbu devrimi tek başına ve 1600’lü yıllarda gerçekleştirdi.Bunu yapmasının ardından ölümü ile birlikte tekrar eski düzen kuruldu ve Oliver Cromwellmezarından çıkarılarak tekrar öldürüldü.

Oliver Cromwell’in Kafası Nerde


Oliver Cromwell 1600’lü yıllarda İngiltere’de monarşik yapıyı tek başına sona erdiren önemli isimlerden biri. Cromwell’in doğal nedenlerden dolayı ölümünden sonra monarşik yapı tekrar kurulmuştur. Kral II. Charles’ın emriyle mezarı kazılarak ölü olan Cromwell’in tekrar öldürülmesi emri gelmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cesedini 12 saat ipte asılı tutan Kral Charles Cromwell’in başını kestirtmişti. Daha sonra Cromwell’in kellesi müze tarafından devralındı daha sonra ise bir koleksiyoncuya satıldı.

Oliver Cromwell’in Kellesine Sahip Olanlar

Kellenin son sahibi 1957 yılında ölünce oğlu kelleyi saklamak istemedi ve gömmek için uygun bir yer aradı. Başı gömmek için 3 yıl yer arayan aile sonunda bunu gerçekleştirebildi. Şuan ise 2 kişi kellenin yerini biliyor.

Oliver Cromwell Kafasının Yerini Kim Biliyor?


Oliver Cromwell kafa tasının gömülmesinden bu yana yüzyıllar geçti fakat bu sırrı sadece iki kişi biliyor.Cambridge Üniversitesi’nden 2 profesör.

Oliver Cromwell Kafasının Sırrı Nasıl Saklanıyor?


Mezarın üstünde bir işaret yok ama yakınlarında mezarın yönünü gösteren bir işaret var. Bu sır sadece profesörlerden profesörlere aktarılabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir