Oyuncak Araba Motorundan Çay Karıştırıcı İcadı ve Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni ve Kolay İcatlar

Eğer kendinizi geleceğin mucitleri arasında görmek istiyorsanız öncelikle yaratıcı olmanız gerekir.Eğer yeterince yaratıcı olmadığınızı düşünüyorsanız düşünce sınırlarınızı biraz zorlayarak ilginç fikirler ortaya atabilirsiniz.Bu ilginç fikirler sonucunda da yeni düşüncelere yelken açabilirsiniz.Böylece düşüncelerinizi hayta geçirerek yepyeni buluşlara imza atabilirsiniz.Basit diye düşünebleceğiniz icatlar belkide insanlık için mükemmel bir icadın kaynağı olabilir.

Bu icatları yapabilmeniz için size ilham kaynağı olabilecek bir icat.İşte size evde yapabileceğiniz çay karıştırıcı.Bu buluş ile yeni fikirleriniz için alt yapı oluşturabilirsiniz.Eğer ödeviniz evde yapılabilecek bir icat ise bu buluş tam size göre de olabilir….

Çay Karıştırıcı İcadı

çay, icat, buluş, teknoloji, tasarım
Çay Karıştırıcı

Elinizle çayı karıştırmak istemiyorsanız bu icadı yapın.

Çay Karıştırıcının Yapılışı

Çay karıştırmaktan üşenenler için işte elinizi kullanmadan çayı karıştırma aleti. Oyuncak bir arabanın içerisindeki motoru kullanacağız. Bunun için kendi kendine giden ve motoru bulunan bir oyuncak araba içerisindeki motoru kabloları ile beraber sökün.

Daha sonra sonra o motorun tırtıklı ucuna yani motorun gücünü ileten dişliye çayı karıştırması için karton yada bir başka aparat gibi bir şey koyun. Daha sonra kablosu ile birlikte çıkardığınız motorun boş kablolarının ucuna bir pil yerleştirin. Bu kabloların bir ucunu pilin (+) kutbuna diğerini de pilin (-) kutbuna koyun.

Pilleri yerleştirince motor çalışacaktır ve motorun ucuna eklediğiniz aparak da dönmeye başlayacaktır. Bu dönen aparatı çayın içine koyarak çayı karıştırmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni İcat İpuçları

Uzaktan kukmandalı arabaların içerisindeki motoru kullanabilirsiniz. İsterseniz pil kullanmayabilirsiniz. Uzaktan kumanda ile motoru çalıştırabilirsiniz. Son olarak çay karıştırıcı aparat olarak kendiniz özel bir kaşık yaptırabilir yada farklı bir malzemeden karıştırıcı oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(7) Yorum

  misafir
  06 Nisan 2012 - 11:12

  süpeeeeeeeeerrr aamaa yapılmasııı biraz zor gbii gzküyoo ben yaptım :)) öğretmenmde 🙂 bgendi

  bilinmez
  15 Mart 2012 - 16:47

  mayyak şeyleer ya arkadaşş

  alişan
  29 Şubat 2012 - 16:46

  ya bende anlamadım teknolaji tasarrım dersinde lazım oluyooo nolurrrayrı yarı yazzz

  alişan
  29 Şubat 2012 - 16:44

  belki yaparım

  alişan
  29 Şubat 2012 - 16:44

  ya malzemelerini yazin arkadaş

  adsız
  18 Nisan 2011 - 17:25

  bunun nasıl yapıldığını hala anlayamadım ama benim yapmam gerekiyor teknoloji tasarım dersim için nolur yardım edin yapmış olan kişi nasıl yapmışsa daha ayrıntılı ve daha belirgin bir şekilde anlatabilir mi kaşığamı yksa bardağamı monte ediyoruz ANLAMADIMMMM !!!

  dilek
  09 Mart 2011 - 15:19

  çok güzel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir