Samuray Nasıl Olunur?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Efsanevi Samuraylar

Filmlerdeki kahramanlık örneği ve savaşçı kimliği ile tanıdığımız Samuraylar 21. yüzyılzda yerini modern savaş tekniklerine ve modern askerlere bırakmış durumda.Hayranlık duyduğumuz samurayardan birisi olmak için nelerin gerektiğini yada nasıl samuray olunduğunu merak ediyorsanız bu merakınızı 12 adımda gidereceğiz…

http://img4.mynet.com/ha4/s/samuray.jpg

Samuray Olmak İçin Neler Gerekli?

Samuray Kimdir?

Nasıl Samuray Olunur?

 1. Uğruna yemin edeceğin bir Daimyo (Feodel lord) bul. Bir samuray için hizmet edeceği bir efendisi olmazsa olmazıdır. Hayatını adayacağı biri olması lazım.
 2. Çalış. Savaş sanatı ve uzakdoğu dövüş sanatlarında sınır tanımadan bütün teknikleri öğren. Kendini şiir ve kültürünü mükelleştirmeye ada. Gücün nerede ve hangi kuvvetlerde kullanılması gerektiğini öğren.
 3. Bushido’nun 7 erdemini öğren. Gi (Doğruluk), yu (cesaret), jin (cömertlik), rei (saygı), shin (dürüstlük), meiyo (onur) ve chugi (sadakat). Bu erdemleri şekillendirmek için bütün çabanı ortaya koy.
 4. Feodel lorduna yeminini resmi bir seremoni ile yap. Lordun bunun sonunda sana daisho kılıcı verecek ve onu tüm onurla yanında taşıyıp koruman gerek. Uzun kılıca katana, daha küçüğüne ise wakizashi denir.
 5. Lorduna her zaman itaat et. Doğrulukta  ona yardım et. Görevin onurun olsun. Bu cümlelerden onu körü körüne takip et anlamı çıkarılmasın. Onun ehr düşüncesini sorgulayabilir ve tartışabilirsin.
 6. Kendini korumaktan aciz olanları koru.
 7. Başkalarına saygı ve kibar davran. Güç kullanman gerektiğinde uygula.
 8. Sade bir yaşam sür aşırı hazzı kontrol altına al. Kazanacağın kişisel ödüller para ile ölçülemez.
 9. Kişisel davranışlarını kontrol altına al, tepkilerinin sana yön vermesini değil senin onu yönlendirmeni sağla.
 10. Başkalarının kılıcına dokunmanıza izin verme. O senin statünü gösterir.
 11. Kararlarını uygulamadan önce düşün. Bir karar aldığında sorgulama ve sonuna kadar uygula.
 12. Kendini ölüm için hazırla. Bu ister bir savaş alanında olsun ister efendin tarafından sana verilen bir ölüm cezası olsun. Hergün bu konu hakkında meditasyonda bulun ve o gün geldiğinde bunu kabullenmekte zorluk çekmeyeceğini göreceksin.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir