The Hobbit Vizyon Tarihleri

Efsane filmler arasına adını yazdıran Yüzüklerin Efendisi serisinin meşhur yönetmeni Peter Jackson kollarını Hobbit filmleri için sıvamış durumda.İki seri halinde çıkacak olan Hobbit 1 ve Hobbit 2 filmleri Yüzüklerin Efendisi filminin giriş niteliğinde bir hikayeye sahip.İnanılmaz oyuncu kadrosu ve senaryosu ile şimdiden büyük bekleyiş ve merak uyandıran filmin vizyon tarihleri de belli oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Zelanda’lı yönetmen Peter Jackson, John Ronald Reuel Tolkien’inefsanevi eserini başarıyla sinemaya aktarmayı bildi. Başarı o denli büyüktü ki, 3 filmden, 1.5 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde edildi ve son film “Return Of The King”, 11 Oscar heykelciğine layık görülerek inanılmazı başardı.

The Hobbit Filminden İlk Görüntüler (Video)

Hobbit 1 ve Hobbit 2

Gelen başarı üzerine Yüzüklerin Efendisi’nin geçmişini konu alan The Hobbit filminin çekilmesine karar verildi. Yönetmenin Guilermo Del Toroolması bekleniyordu ama çeşitli anlaşmazlıklar yüzünden Peter Jackson projeyi üstlendi. Ian McKellen’ın Gandalf’ı, Hugo Weaving’in ise Elrond’u oynadığı The Hobbit iki filmden oluşacak.

The Hobbit: An Unexpected Journey (Hobbit: Beklenmedik Yolculuk) 14 Aralık 2012, ikinci film olan The Hobbit: There And Back Again (Hobbit: Oradaydık ve Şimdi Buradayız) ise 13 Aralık 2013’te vizyonda olacak.

Güncelleme 27.07.2014

The Hobbit 3 filmi ise 17 Aralık 2014 tarihinde vizyona girecek.